cpg1251 ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 березня 2012 р. Справа №2а-2119/12/0170/25
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря Зайцевої М.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим
до Фірми "Стройтех"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Фірми "Стройтех", в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по несплаті страхових внесків у розмірі 66,88 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополь в якості платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зобов'язаний надавати звіти та сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду. При здачі розрахунку за вересень 2010 року відповідачем був узгоджений обов'язок щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 66,88 грн., проте їх оплата здійснена не була, у зв'язку з чим Управління просить стягнути цю суму примусово.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надав клопотання з проханням розглянути справу в його відсутність.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, причин своєї неявки суду не надав.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.
Судом встановлено, що Фірма "Стройтех" зареєстрована як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України у Київському районі м. Сімферополь з 23.04.2001 року (а.с. 5 оборот.).
Статтею 1 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» визначено, що страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Ст. 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і фізичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п.2 ст. 5 Закону, виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі оплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом (п. 6 ст. 20 Закону).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п. 2 ст. 106 Закону).
Відповідачем було самостійно обчислено суму страхових внесків за вересень 2010 року та відповідачу був поданий відповідний розрахунок, згідно якого загальна сума страхових внесків склала 66,88 грн. (а.с. 6).
Відповідно до п. 8.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:
а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків;
б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків;
в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
У випадку б) вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.
Позивачем на адресу відповідача було направлено вимогу № Ю-1990 від 01.11.2010 року про сплату недоїмки, яка отримана уповноваженою особою відповідача 05.11.2010 року, як вбачається з відмітки на поштовому повідомленні (а.с. 7).
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою.
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 66,88 грн., а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Оскільки позивач є звільненим від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 160-163,167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фірми "Стройтех" (95023, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Глінки, буд. 72, код ЄДРПОУ 31446770) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим (95034, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 125-б; код ЄДРПОУ 20725930, р/р 2560570445712 в ВАТ В«Державний Ощадбанк УкраїниВ» м. Сімферополь, МФО 324805) заборгованість по несплаті страхових внесків за вересень 2010 року у сумі 66 (шістдесят шість) гривень 88 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя підпис Кононова Ю. С.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2012 |
Оприлюднено | 19.04.2012 |
Номер документу | 22629089 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кононова Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні