Постанова
від 29.03.2012 по справі 656/12/2170
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251 ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2012 р. Справа № 2-а-656/12/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Генічеської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Агроросток-10", третя особа на стороні відповідача - державний реєстратор Іванівської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Генічеська міжрайонна державна податкова інспекції Херсонської області Державної податкової служби (далі - позивач, МДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Агроросток-10" (далі - відповідач, ПП), третя особа на стороні відповідача - державний реєстратор Іванівської районної державної адміністрації, в якому просить визнати недійсними зміни до установчих документів, якими змінено місцезнаходження ПП "Агроросток-10" (код 36950230) з АДРЕСА_1 на АДРЕСА_1; зобов"язати державного реєстратора Іванівської районної державної адміністрації внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис щодо скасування реєстраційних дій , що не пов"язані зі змінами в установчих документах, а саме зміна місцезнаходження платника податків від 29.12.2012 року, номер запису 10881070008000913, відносно приватного підприємства "Агроросток - 10".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що проведеною МДПІ перевіркою достовірності податкової адреси відповідача було встановлено, що приватне підприємство не знаходиться за адресою АДРЕСА_1, місцезнаходження його не встановлено.

Крім того, за адресою: АДРЕСА_1, знаходиться житловий будинок громадянина ОСОБА_1, який до приватного підприємства "Агроросток - 10" жодного відношення не має.

Представник позивача до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач до суду не з"явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений, до суду повернувся конверт з відміткою Укрпошти, що за адресою АДРЕСА_1, приватне підприємство "Агроросток - 10" відсутнє.

Державний реєстратор просив справу розглянути за його відсутності, щодо задоволення позовних вимог заперечував, просив позов не задовольняти.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що приватне підприємство "Агроросток-10" зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходив з наступного.

Положеннями ст.55 Господарського кодексу України визначено, що суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. До переліку суб'єктів господарювання входять господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

Відповідно до ст. 55-1 Господарського кодексу України до ознак фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними відноситься реєстрація (перереєстрація) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження.

Згідно пп.20.1.12 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи, про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Відповідно до п.67.2 ст.67 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 р. № 755-ІV (далі - Закон № 755-ІV).

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 755, відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Відповідно до частини 6 статті 19 Закону № 755-ІV державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо:

- документи подані не за місцем проведення державної реєстрації;

- документи не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 цього Закону;

- документи подані не у повному обсязі;

- документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.

Відповідно до частини 4 статті 19 Закону № 755- IV державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені частинами 1 - 3 ст.19 цього Закону.

До компетенції державного реєстратора при внесенні змін до відомостей про юридичну особу, зокрема стосовно її місцезнаходження, не входить перевірка наявності або відсутності керівних органів за вказаним місцезнаходженням, навіть як і законних підстав знаходження за вказаною адресою (договору оренди приміщення, тощо).

Місцезнаходження, як обов'язковий реквізит установчих документів юридичної особи, було виключено із статті 88 Цивільного Кодексу України ще 03.03.2005 р. відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 2452- IV.

Зі змісту вказаної норми, а також статті 89 Цивільного кодексу України вбачається, що інформація про місцезнаходження юридичної особи не є обов'язковою відомістю для її установчих документів.

З матеріалів справи вбачається, що 09.02.2012 року Іванівське відділення Нижньосірогозької МДПІ Херсонської області отримало дані Єдиного державного реєстру щодо зміни місцезнаходження юридичної особи приватного підприємства "Агроросток - 10".

Іванівським відділенням Нижньосірогозької МДПІ проведено перевірку достовірності податкової адреси відповідача - АДРЕСА_1, за результатами якої встановлено відсутність підприємства за вказаною адресою, про що складено акт № 1 від 25.01.2012 року. Фактичне місцезнаходження платника податків не відомо.

Крім того, за адресою: АДРЕСА_1, знаходиться житловий будинок громадянина ОСОБА_1, який до приватного підприємства "Агроросток - 10" жодного відношення не має.

Згідно даних ЄДР, основним видом діяльності приватного підприємства є посередництво в торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами, вирощування зернових та технічних культур, оптова торгівля зерном. насінням та кормами для тварин.

Суд приходить до висновку, що відповідач не здійснював та не мав наміру здійснювати діяльність за адресою: АДРЕСА_1, Фактичну діяльність чи щоденне керування діяльністю юридичної особи та здійснення управління не є місцезнаходженням відповідача у розумінні статті 93 Цивільного кодексу України.

Відповідно до положень статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Що стосується позовних вимог в частині визнання недійсними зміни до установчих (засновницьких) документів Приватного підприємства "Агроросток-10", якими змінено місцезнаходження приватного підприємства з АДРЕСА_1 на АДРЕСА_1, то в цій частині провадження підлягає закриттю, оскільки оскарження таких документів не відноситься до компетенції адміністративних судів. Вищевказані документи не є актами у розумінні актів, спори про визнання нечинними чи неправомірними яких з підстав, зазначених у законодавстві, підвідомчі адміністративним судам.

Згідно п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження по справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 157-163, 167 КАС України, суд -

постановив :

Позов задовольнити частково.

Скасувати реєстраційну дії від 29.12.2011 р. № 10881070008000913 щодо зміни місцезнаходження Приватного підприємства "Агроросток-10" (код 36950230) з АДРЕСА_1 на АДРЕСА_1.

В частині позовних вимог щодо визнання недійсними змін до установчих документів, якими змінено місцезнаходження Приватного підприємства "Агроросток - 10"(код 36950230) з АДРЕСА_1 на АДРЕСА_1, провадження закрити.

Копію рішення направити державному реєстратору Іванівської районної державної адміністрації Херсонської області.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 5.1.1

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.03.2012
Оприлюднено19.04.2012
Номер документу22637258
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —656/12/2170

Постанова від 29.03.2012

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Ковбій О.В.

Ухвала від 06.03.2012

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Ковбій О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні