ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"11" квітня 2012 р. Справа № 170/14б-06-14/532-07/11
За позовом Сільськогосподарського підприємства «Самбор», с. Лісовичі
до ОСОБА_1
про витребування майна
Суддя -Мальована Л.Я.
позивач -не з'явився
Представники:
відповідач - не з'явився
Обставини справи:
Позивач (ліквідатор СП «Самбор») звернувся до суду з позовом (в межах справи про банкрутство) про витребування майна у відповідача, отриманого у спадщину для включення його в ліквідаційну масу.
Відповідач подав письмовий відзив, в якому проти позову заперечує, посилаючись на те, що постановою господарського суду Київської області від 01.02.2007 р. СП «Самбор»визнано банкрутом. Ще до винесення постанови Таращанським районним судом визнано ОСОБА_1. спадкоємицею майна, яке належало її діду ОСОБА_2 Після визнання права власності на майно діда, ні вона, ні хтось інший в статутні документи підприємств змін та доповнень не вносили. Районним судом рішення про те, що ОСОБА_1. є власником майна СП «Самбор»та що до неї переходять корпоративні права з управління майном та підприємством не виносилось, просить суд припинити провадження у справі, оскільки даний позов не підсудний господарському суду.
Сторони в засідання суду не з'явились, про причини неявки не повідомили суд належним чином, а тому на підставі ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлено таке:
Відповідно до ст. 25 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу тощо.
Під час ліквідаційної процедури було встановлено, що рішенням Таращанського районного суду Київської області від 14.12.2005 р. ОСОБА_1. визнано спадкоємицею корпоративних прав щодо СП «Самбор».
В статті 167 ГК України визначений вичерпний зміст корпоративних прав: право на управління підприємством, отримання прибутків, а також інших активів, у разі ліквідації підприємства, право на управління майном підприємства, виведення цього майна з активів підприємства тощо.
Згідно акту приймання-передачі основних засобів від 09.02.2000 р. засновником СП «Самбор»ОСОБА_2 було внесено в статутний фонд майно на суму 1 545 976 грн. 59 коп. Усе зазначене майно належало на праві приватної власності СП «Самбор», та не знаходилось на балансні підприємства, що є порушенням чинного законодавства.
Згідно п. 12.10 Статуту будь-які рішення засновника оформлюються письмово і передаються до виконання відповідному органу протягом 10 робочих днів. Однак, жодних рішень щодо виведення вказаного майна з активів СП «Самбор», оформлених належним чином, відповідачем не приймалось та не передавалось виконавчому органу СП «Самбор».
Таким чином, все перелічене вище майно до цього часу є власністю СП «Самбор», повинно перебувати на балансі, а тому має бути включено до ліквідаційної маси.
Враховуючи те, що ОСОБА_1. є власником майна СП «Самбор»на підставі рішення Таращанського районного суду Київської області від 14.12.2005 р. зобов'язана передати вищезазначене майно ліквідатору, для включення цього майна в ліквідаційну масу.
Як зазначалось вище, відповідач заперечує з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
Але відповідно до додатку до Статуту, зареєстрованого 20.03.2001 р. ст. 8 п. 8.2 викладено в такій редакції: «Майно підприємства є його власністю і в разі смерті засновника спадкується спадкоємцем за законом та заповітом».
Рішенням Таращанського районного суду Київської області від 14.12.2005 р. відповідачку ОСОБА_1. визнано спадкоємицею та визнано право власності на майно на загальну суму 2 080 782 грн. 07 коп.
Ухвалою апеляційного суду Київської області від 16.09.2009 р. апеляційну скаргу прокурора Таращанського району повернуто, таким чином рішення Таращанського районного суду Київської області від 14.12.2005 р. вступило в законну силу і чинне на день розгляду справи.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Ліквідатором не подано до суду доказів того, що майно належить боржнику СП «Самбор», і тому суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
В позові відмовити повністю.
Суддя Мальована Л.Я.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2012 |
Оприлюднено | 20.04.2012 |
Номер документу | 22645407 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Мальована Л.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні