cpg1251
Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 квітня 2012 р. справа № 2а/0570/2956/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Толстолуцької М.М.
при секретарі Перовій В.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом:
Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька (м. Донецьк)
до відповідача
Донецької обласної громадської організації В«За Родину!В» (м. Донецьк)
про
припинення юридичної особи, -
за участю представників сторін:
від позивача - не з`явився
від відповідача - не з`явився
5 березня 2012 року Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Донецької обласної громадської організації В«За Родину!В» про припинення юридичної особи.
Розпорядженням керівника апарату за№298 від 22.03.12р., у зв`язку із обранням на посаду судді Господарського суду Донецької області відповідно до Указу Президента України №194/2012 від 12.03.12р. судді Савченко С.В., було призначено повторний автоматичний розподіл справ між суддями. За результатами повторного автоматичного розподілу було призначено суддю Толстолуцьку М.М.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи наявні відомості.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи наявні відомості. Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі -КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Терміни пересилання поштової кореспонденції в межах України встановлено Наказ ом Міністерства транспорту та зв'язку України від 12 грудня 2007 року N 1149 «Про затвердження Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2007 р. за N 1383/14650, встановлено, що нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку) у межах області та між обласними центрами України (у тому числі для міст Києва, Сімферополя, Севастополя) - Д+3, пріоритетної - Д+1. При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 4.1 нормативні строки пересилання збільшуються на один день. Ухвала про відкриття провадження у справі була надіслана рекомендованим листом з повідомленням про вручення 21.02.12р., судова повістка про виклик у судове засідання - 14.03.12р.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Оскільки процесуальні документи суду по справі були направлені відповідачу рекомендованими листами за адресою його реєстрації, а саме: 83052, м. Донецьк, вул.50-ї Гвардійської дивізії, б.2, кв.22, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає, що юридична особа Донецька обласна громадська організація В«За Родину!В» про дату, час і місце проведення судового розгляду повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив та можливо розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -
ВСТАНОВИВ:
5 березня 2012 року Державна податкова інспекція у Калінінському районі міста Донецька (далі - ДПІ) звернулась до суду з позовною заявою до Донецької обласної громадської організації В«За Родину!В» (далі - відповідач) про припинення юридичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем до ДПІ документи податкової звітності не надаються з 09.11.05р.
Судом встановлено, що Донецька обласна громадська організація В«За Родину!В» зареєстрована у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Донецької міської ради 02.03.05р., взяте на облік платника податків, включене до ЄДРПОУ за номером 33554565.
Актом перевірки №500/15-111-3 від 29.11.11р. підтверджується, що відповідачем з 09.11.05р. не подає податкову звітність.
Згідно із ст. 20.1.12 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, зокрема, у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Як встановлено підпунктом 16.1.3 пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:
- визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом;
- провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
- невідповідність мінімального розміру статутного капіталу юридичної особи вимогам закону;
- неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію від 02.03.05р. за №872 Донецька обласна громадська організація В«За Родину!В» зареєстрована за організаційно-правовою формою - міська громадська організація і її діяльність регулюється, зокрема, Законом України «Про об'єднання громадян», який у даному випадку є спеціальним законом.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про об'єднання громадян», об'єднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політичною партією або громадською організацією. Дія цього Закону не поширюється на релігійні, кооперативні організації, об'єднання громадян, що мають основною метою одержання прибутків, комерційні фонди, органи місцевого та регіонального самоврядування (в тому числі ради і комітети мікрорайонів, будинкові, вуличні, квартальні, сільські, селищні комітети), органи громадської самодіяльності (народні дружини, товариські суди тощо), інші об'єднання громадян, порядок створення і діяльності яких визначається відповідним законодавством.
Згідно ч. 4 ст. 14 Закону України В«Про об'єднання громадянВ» , легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.
У відповідності до ч.ч. 1, 3 ст. 19 вказаного Закону, припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску). Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України В«Про об'єднання громадянВ» за поданням легалізуючого органу або прокурора рішенням суду об'єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) у випадках: вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону (не передбачає ненадання податкової звітності); систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону (стосується обмеження щодо одержання коштів та іншого майна політичними партіями, їх установами та організаціями); продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом; зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що створення та ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі положень Закону України «Про об'єднання громадян». До переліку підстав, з якими Закон пов`язує припинення діяльності громадської організації не включена така підстава, як неподання звітності до податкового органу.
Аналіз викладеного дає підстави для висновку про те, що стосовно громадської організації законодавством передбачено інший порядок ліквідації, зокрема не за позовами органів державної податкової служби.
За таких підстав суд вважає, що позовна заява Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до Донецької обласної громадської організації В«За Родину!В» про припинення юридичної особи задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
ПОСТАНОВИВ:
У задоволені адміністративного позову Державної податкової інспекції у Калінінському районі міста Донецька до Донецької обласної громадської організації В«За Родину!В» про припинення юридичної особи - відмовити.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 5 квітня 2012 року.
Повний текст постанови складений 10 квітня 2012 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Толстолуцька М.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2012 |
Оприлюднено | 21.04.2012 |
Номер документу | 22661205 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Толстолуцька М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні