Рішення
від 04.11.2008 по справі 14/120
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

14/120

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

04 листопада 2008 р.   Справа № 14/120   

за позовом                     ПП "Валенсія"  

вул.Чорновола, 144/32, м.Івано-Франківськ, 76018

до відповідача               Івано-Франківської міської ради  

вул. Грушевського,21, м.Івано-Франківськ,76000

Cуддя  Булка Володимир Ігорович   

При секретарі   Кріцак Василь Мирославович

Представники:

Від позивача:  Дудоров О.О., представник, (довіреність № б/н від 06.10.08р.)

Від відповідача:  Гуменний О.І., спеціаліст І ктегорії, (довіреність № 96/01-17/08-в від 21.01.08р.)

Представникам сторін роз"яснено права та обов"язки на підставі ст.ст.20,22 ГПК України.

СУТЬ СПОРУ:  заявлено позов про визнання матеріалів, поданих ПП „Валенсія” на розгляд Івано-Франківської міської ради, що стосуються надання земельної ділянки по вул. Целевича, 16, площею 0.1200 га. ПП „Валенсія” для будівництва достатніми для затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та визнати укладеним договір оренди земельної ділянки площею 0.1200 га. по вул. Целевича, 06, на умовах, запропонованих позивачем.

         В судовому засіданні 30.10.08 оголошувалась перерва до 04.11.08.

        Позивач позовні вимоги підтримує, просить позов задоволити, свої обгрунтування виклав у позовній заяві.         

        Відповідач проти позову заперечує, подав суду заперечення на позовну заяву (вих. №1233 від 21.10.08) вважає позовні вимоги позивача необгрунтованим та безпідставним, стверджує, що вирішення питання про укладення договору оренди земельної ділянки належить до компетенції міської ради.

         Розглянувши матеріали справи, наявні в ній докази, заслухавши представників сторін, суд встановив наступне.

       Відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 559 від 22.12.06  „Про матеріали управління архітектури і містобудування виконкому міської ради” ПП "Валенсія" дозволено проведення проектно-пошукових робіт для будівництва 6–ти поверхового багатоквартирного житлового будинку на вул. Ю. Целевича,16, що в м.Івано-Франківську.

    Як вбачається з матеріалів справи,  рішенням господарського суду Івано-Франківської області у справі № 9/434 від 12.02.08  задоволено позов ПП „Валенсія” до Івано-Франківської міської ради, а саме, вважати затвердженими матеріали попереднього погодження місця розташування об'єкту та наданим дозвіл ПП „Валенсія” на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво шестиповерхового багатоквартирного житлового будинку на вул. Ю. Целевича, 16, м. Івано-Франківськ.

    Представник позивача зазначив, що для ПП „Валенсія” приватним підприємством „ГЕО” було виконано проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.1200 га. для будівництва шестиповерхового багатоквартирного житлового будинку по вул. Ю.Целевича, 16, м. Івано-Франківськ, який був погоджений з усіма необхідними службами, а також отримано позитивний висновок Головного управління земельних ресурсів у Івано-Франківській області про те, що проект землеустрою, щодо відведення земельної ділянки площею 0.1200 га, по вул. Целевича, 16, відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам.

Позивач 22.08.08,  керуючись ст.ст. 118, 123,124, Земельного кодексу України, ст.ст. 4,7 Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, подав через Дозвільний центр до Івано-Франківської міської ради проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1200 га по вул. Ю.Целевича, 16, для будівництва 6-ти поверхового багатоквартирного житлового будинку. Проте, рішень щодо затвердження чи відмови  не надавалось.

В засіданні суду позивач зазначив, що 22.08.08  підготував і подав на розгляд Івано-Франківської міської ради проект договору оренди земельної ділянки площею 0,1200 га по вул. Ю. Целевича, 16, м. Івано-Франківськ, який містить всі істотні умови для даного виду договорів. При цьому зауважив, що з моменту подання проекту договору жодних відповідей з цього приводу одержано не було.

    Для узгодження орендної плати згідно адвокатського запиту адвоката Костюка В.Б. від 29.09.08 Управлінням земельних відносин виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надано нормативно-грошову оцінку 1 м. кв. земельної ділянки по вул. Ю.Целевича, 16, у м. Івано-Франківську, яка становить 186,21 грн.

     Представник відповідача заявлені вимоги заперечив у повному обсязі, посилається на те, що повноваження землями, які перебувають у комунальній власності, згідно Конституції України, Земельного кодексу України та Закону України „Про місцеве самоврядування” вирішуються виключно сільськими, селищними, міськими радами на їх пленарних засіданнях.Згідно чинного законодавства повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин, до яких, зокрема, належить розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього кодексу.

Також представник відповідача зазначив, що, оскільки необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки, яка перебуває у державній або у комунальній власності є наявність рішення відповідного органу про надання земельної ділянки, зобов'язання цього органу надати в користування земельну ділянку на підставі договору оренди за відсутності відповідного рішення є порушенням його виключного права на здійснення права власності від імені українського народу на управління землями, яке підлягає захисту. Згідно практики Вищого господарського суду України сільські, селищні, міські ради вправі самостійно вирішувати питання, які згідно чинного законодавства віднесені до їх компетенції.

       Беручи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позову і виходить з наступного.

        Відповідно до ч. 1, 3 ст. 124 Земельного кодексу України:, передача в оренду  земельних  ділянок,  що  перебувають  у державній  або  комунальній  власності,  здійснюється  на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу  місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

       Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу  під забудову   здійснюється   за   проектами   відведення  в  порядку, встановленому нормами статтей 118, 123 цього кодексу.

      Частиною 3 ст. 123 Земельного кодексу України передбачено, що юридична особа,  зацікавлена в  одержанні земельної ділянки у  постійне  користування  із  земель  державної  або  комунальної власності,  звертається  з  відповідним  клопотанням  до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій  або сільської, селищної, міської ради. Відповідна  районна  державна  адміністрація або сільська, селищна,  міська рада розглядає клопотання у місячний строк і  дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

          Проект   відведення   земельної  ділянки  погоджується  із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і  санітарно-епідеміологічним  органами,  органами  архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання  висновку  державної землевпорядної   експертизи   по   об'єктах,  які  їй  підлягають, подається до відповідної державної  адміністрації  або  сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах  своїх  повноважень,  визначених  цим  кодексом,   приймають рішення про надання земельної ділянки.

          Частиною 11 ст. 118 Земельного кодексу України встановлено, що у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Досліджені судом висновки органів, які погоджували проект відведення земельної ділянки є позитивними та відповідають вимогам чинного законодавства.

          Відповідач не виконав вимоги, передбачені ст. 123, 124 Земельного кодексу України, а саме - не прийняв рішення і не уклав договір земельної ділянки.

         Нормою статті 641 Цивільного кодексу України передбачено, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття”.

Статтею 15 Закону України „Про оренду землі” встановлено істотні умови договору оренди землі :

1.          об'єкт оренди (розташування та розмір земельної ділянки);

2.          строк дії договору оренди;

3.          орендна плата з зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату;

4.          умови використання та цільове призначення ділянки, яка передається в оренду;

5.          умови збереження стану об'єкта оренди;

6.          умови і строки передачі земельної ділянки орендарю;

7.          умови повернення земельної ділянки орендодавцю;

8.          існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки;

9.          визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини;

10.          відповідальність сторін.

В запропонованому позивачем проекті договору визначені всі істотні його умови.

       Згідно ст. 187 Господарського кодексу України, спори, які виникають при укладенні господарських договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

        Згідно положень ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна  довести  ті  обставини,  на  які  вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази    подаються    сторонами    та    іншими   учасниками судового процесу. Позивачем доведено обставини, на які він посилався, як на підставу своїх вимог.

     З огляду на вищевикладене, у суду відсутні підстави для відмови у задоволенні позову.

    Отже, вимога позивача про визнання матеріалів, поданих ПП „Валенсія” на розгляд Івано-Франківської міської ради, що стосуються надання земельної ділянки по вул. Целевича, 16, площею 0.1200 га. ПП „Валенсія” для будівництва достатніми для затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та визнати укладеним договір оренди земельної ділянки площею 0.1200 га. по вул. Целевича, 06, на умовах, запропонованих позивачем  правомірна і підлягає задоволенню.

          Судові витрати відповідно до ст.49 ГПК України слід покласти на відповідача.

     Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку про те, що позивачем було дотримано всіх вимог чинного законодавства, а тому договір оренди підлягає укладенню в судовому порядку.

Керуючись ст.. 124 Конституції України, ст.. 123, 124 Земельного кодексу України, ст.. 179-181, 187 Господарського кодексу України, ст. 641 Цивільного кодексу України, ст.ст. 49,82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

                                                    ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

1.Визнати матеріали, подані ПП „Валенсія”(м.Івано-Франківськ, вул.Чорновола, 144/32, код 30984018) на розгляд Івано-Франківської міської ради, щодо надання земельної ділянки площею 0,1200 га, що знаходиться за адресою, вул. Ю.Целевича, 16, м. Івано-Франківськ ПП „Валенсія” для будівництва достатніми для затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

2.Визнати укладеним договір оренди земельної ділянки міською радою та ПП „Валенсія” на умовах, запропонованих позивачем, а саме:

                                                 "ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

м. Івано-Франківськ                                                        „__”


200__ р.

Івано-Франківська міська рада, код 33644700, що знаходиться за адресою, вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, в особі міського голови Анушкевичуса Віктора Андрюсовича, який діє на підставі Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, далі по договору орендодавець,

та Приватне підприємство „Валенсія” код 30984018, що знаходиться за адресою, вул. Чорновола, 144, кв. 32, м. Івано-Франківськ, в особі директора Криськова Володимира Олександровича, що діє на підставі Статуту, далі по договору орендар, далі по договору сторони,

уклали даний договір про наступне:

Предмет договору

             1. Орендодавець надає,  а орендар приймає в  строкове  платне користування земельну ділянку для будівництва 6-ти поверхового багатоквартирного житлового будинку, яка знаходиться по вулиці Ю.Целевича, 16, м. Івано-Франківськ.

Об'єкт оренди

2. В оренду передається земельна ділянка загальною  площею 0,1200 га, відповідно до плану (схеми), що додається

3. На земельній ділянці розміщена не житлова будівля.

4. Нормативна  грошова  оцінка  земельної  ділянки  становить 186,21 грн. за 1 м. кв.

5. Земельна  ділянка,  яка  передається  в  оренду,  немає недоліків, що можуть перешкоджати ефективному використанню, та інших особливостей, які можуть вплинути на орендні відносини.

Строк дії договору

8. Договір  укладено  на три роки. Після закінчення строку дії договору  орендар  має  переважне право  поновити його на новий строк.  У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів  до  закінчення  строку  дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.

Орендна плата

9. Орендна  плата  вноситься  орендарем  у  грошовій формі в розмірі 3 (трьох) відсотків нормативної грошової оцінки землі на рік на основі розрахунку, поданого орендарем протягом місяця з дня виникнення права користування земельною ділянкою. Розмір орендної плати підлягає щорічному уточненню згідно даного договору.

10.  Розрахунок орендної плати складається на підставі даних державного земельного кадастру за станом не перше січня поточного року і щорічно подається орендарем орендодавцеві до першого лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями.

При складанні розрахунку орендної плати враховується коефіцієнт індексації грошової оцінки землі, що встановлюється чинним законодавством.  

11. Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця в місцевий бюджет : код 20568100, р/р № 33216815700002, код платежу 13050500, МФО 836014 в УДК в Івано-Франківській області.

12. Розмір орендної плати переглядається у разі:

    зміни умов господарювання, передбачених договором;

    зміни  розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів,

зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

    погіршення стану орендованої  земельної  ділянки  не  з  вини

орендаря, що підтверджено документами;

    в інших випадках, передбачених законом.

13. У разі невнесення орендної плати у строки,  визначені цим договором,  справляється  пеня  у  розмірі 0,1 % несплаченої суми за кожний день прострочення.

          14. В разі неналежного виконання зобов'язань, передбачених даним договором орендар відшкодовує завдані збитки незалежно від стягнення неустойки.

          15. Внесення орендної плати на майбутній період допускається на термін, не більший одного року.

16. У разі визнання договору недійсним, одержана орендарем орендна плата за фактичний строк оренди не повертається.

Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду

17. Передача  земельної   ділянки   в   оренду   здійснюється з розробленням проекту її відведення.

18. Організація розроблення проекту відведення земельної  ділянки і витрати,      пов'язані      з      цим,     покладаються     на орендаря.

19. Передача  земельної  ділянки  орендарю   здійснюється   у тижневий строк  після  державної  реєстрації  цього  договору  за актом її приймання-передачі.

Умови повернення земельної ділянки

20. Після    припинення   дії   договору   орендар   повертає орендодавцеві земельну ділянку у стані,  не  гіршому  порівняно  з тим, у якому він одержав її в оренду.

Орендодавець у    разі   погіршення   корисних   властивостей орендованої земельної ділянки,  пов'язаних із зміною її стану, має право  на відшкодування збитків у розмірі,  визначеному сторонами. Якщо  сторонами  не  досягнуто  згоди  про  розмір   відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.

21. Здійснені  орендарем  без  згоди  орендодавця  витрати на поліпшення   орендованої   земельної   ділянки,   які    неможливо відокремити  без  заподіяння  шкоди  цій  ділянці,  не  підлягають відшкодуванню.

22. Поліпшення стану земельної ділянки,  проведені  орендарем за письмовою        згодою        з       орендодавцем      землі, підлягають відшкодуванню у відповідності до окремої угоди сторін.  

23. Орендар має право на  відшкодування  збитків,  заподіяних унаслідок  невиконання орендодавцем зобов'язань,  передбачених цим договором.

Збитками вважаються:

            фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або  неналежним  виконанням  умов  договору орендодавцем,  а також витрати,  які  орендар  здійснив   або   повинен   здійснити   для відновлення свого порушеного права;

доходи, які  орендар міг би реально отримати в разі належного виконання орендодавцем умов договору.

24. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.

Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки

25. Земельні сервітути та обмеження що встановлені відносно земельної ділянки, яка передається в оренду за цим договором, після їх державної реєстрації є обов'язковими для орендаря.

26. Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та прав третіх осіб на земельну ділянку.

Інші права та обов'язки сторін

              27. Права орендодавця:

             вимагати від орендаря використання земельної   ділянки   за  цільовим  призначенням згідно з договором оренди;

              дотримання екологічної    безпеки    землекористування     та збереження  родючості  ґрунтів,  додержання  державних стандартів, норм і правил,  у тому числі місцевих  правил  забудови  населених пунктів;

              дотримання режиму  водоохоронних  зон,  прибережних  захисних смуг,  зон  санітарної  охорони,   санітарно-захисних   зон,   зон особливого  режиму використання земель та територій,  які особливо охороняються;

              своєчасного внесення орендної плати.

              28. Обов'язки орендодавця:

передати в  користування  земельну  ділянку   у   стані,   що відповідає умовам договору оренди;

              при передачі  земельної  ділянки   в   оренду   забезпечувати відповідно  до закону реалізацію прав третіх осіб щодо орендованої земельної ділянки;

не вчиняти  дій,  які б перешкоджали орендареві користуватися орендованою земельною ділянкою;

відшкодувати орендарю   капітальні   витрати,   пов'язані   з поліпшенням  стану  об'єкта  оренди,  яке проводилося орендарем за згодою орендодавця;

попередити орендаря  про  особливі  властивості  та  недоліки земельної ділянки, які в процесі її використання можуть спричинити екологічно небезпечні  наслідки  для  довкілля  або  призвести  до погіршення стану самого об'єкта оренди.

29. Права орендаря:    

самостійно господарювати на землі з дотриманням умов договору оренди землі;

             за письмовою   згодою  орендодавця  зводити  в  установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди та закладати багаторічні насадження;

              отримувати продукцію і доходи;

здійснювати в   установленому   законодавством   порядку   за письмовою  згодою орендодавця будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.

30. Обов'язки орендаря:

приступати до  використання  земельної  ділянки   в   строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку;

            виконувати встановлені   щодо   об'єкта   оренди    обмеження (обтяження)  в обсязі,  передбаченому законом або договором оренди землі;

дотримуватися режиму використання земель природно-заповідного та     іншого    природоохоронного    призначення,    оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;

у п'ятиденний  строк  після  державної  реєстрації   договору оренди  земельної  ділянки  державної  або  комунальної  власності надати копію договору  відповідному  органу  державної  податкової служби.

Ризик випадкового знищення або пошкодження

об'єкта оренди чи його частини

31. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.

Страхування об'єкта оренди

32. Орендар зобов'язаний провести страхування об'єкта оренди на письмову вимогу орендодавця.

Зміна умов договору і припинення його дії

33. Зміна умов договору здійснюється  у  письмовій  формі  за взаємною згодою сторін.

У разі  недосягнення  згоди  щодо  зміни  умов  договору спір розв'язується у судовому порядку.

34. Дія договору припиняється у разі:

            закінчення строку, на який його було укладено;

            придбання орендарем земельної ділянки у власність;

            викупу земельної   ділянки   для   суспільних   потреб    або примусового  відчуження  земельної  ділянки  з  мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

ліквідації юридичної особи-орендаря.

Договір припиняється також  в  інших  випадках,  передбачених законом.

35. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:

взаємною згодою сторін;

рішенням суду   на   вимогу   однієї  із  сторін  у  наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення,  пошкодження орендованої земельної ділянки,  яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

36. Розірвання   договору   оренди  землі  в  односторонньому порядку не допускається.

37. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи,  а  також  реорганізація  юридичної   особи-орендаря не є   підставою  для зміни умов або розірвання договору.

Відповідальність сторін за невиконання або

неналежне виконання договору

38. За невиконання або неналежне виконання  договору  сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.

39. Сторона,  яка  порушила  зобов'язання,  звільняється  від відповідальності,  якщо вона доведе,  що це порушення сталося не з її вини.

Прикінцеві положення

40. Цей  договір  набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.

41. Спори з питань, неврегульованих даним договором вирішуються судом у встановленому законом порядку.

42. Цей договір набирає чинності після його підписання сторонами та його державної реєстрації.

43. Невід'ємними частинами договору є:

план (схема) земельної ділянки;

кадастровий план  земельної  ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів;

акт визначення   меж   земельної   ділянки   в   натурі   (на місцевості);

акт приймання-передачі об'єкта оренди;

проект відведення земельної ділянки.

44. Даний договір укладено в трьох примірниках, які мають рівну юридичну силу, одни з яких знаходиться у орендаря, другий у орендодавця, третій у органу, яякий провів державну реєстрацію.

Реквізити сторін

                    орендодавець                                       орендар

Івано-Франківська міська рада, код 33644700,вул. Грушевського, 21,            м. Івано-Франківськ,

Приватне підприємство „Валенсія”код 30984018, вул. Чорновола, 144, кв. 32, м. Івано-Франківськ,

М.п.

М.п. ".

3. Стягнути з Івано-Франківської міської ради, м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського, 21 на користь Приватного підприємства  „Валенсія”(м.Івано-Франківськ, вул.Чорновола, 144/32, код 30984018) 170,00грн. держмита та 118,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                    Булка Володимир Ігорович

                                                               Рішення підписане 07.11.08.

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

Помічник судді Гандера М.В.  

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення04.11.2008
Оприлюднено13.11.2008
Номер документу2288218
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/120

Ухвала від 30.11.2021

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Демидова М.О.

Ухвала від 22.11.2021

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Демидова М.О.

Ухвала від 07.05.2019

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Хрущ Вікторія Леонідівна

Ухвала від 06.05.2019

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

Ухвала від 24.04.2019

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Хрущ Вікторія Леонідівна

Ухвала від 24.04.2019

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Надія Володимирівна

Ухвала від 22.04.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 22.04.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 17.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 03.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні