8/448-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01033 м. Київ, вул. Комінтерну,16 т. 230-31-77
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"04" листопада 2008 р. Справа №8/448-08
За позовом Приватно-орендного племінного підприємства „Еліта”, м. Тетіїв
до відповідача Управління агропромислового розвитку Тетіївської РДА, м. Тетіїв
про зобов‘язання вчинити дії,
Суддя Чорна Л.В.
Представники:
від позивача: Мостова Л.А. –головний бухгалтер;
від відповідача: Янківський М.І. –розп. №619 від 21.08.2006р. –нач. упр-ня.
суть спору:
Позивач просить суд зобов‘язати відповідача оформити і видати бюджетні кошти для вирощування цукрового буряка для виробництва цукру в межах квоти „А”.
Відповідач позов визнає, вимог ухвали суду від 27 жовтня 2008р. не виконав, документально обґрунтований відзив до суду не подав.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Позов підлягає задоволенню.
судом встановлено:
Згідно п. 5.1. Статуту приватного орендного племінного підприємства „Еліта” /відповідач/ метою діяльності та цілі підприємства є племінна справа в тваринництві, виробництво, заготівля, переробка, реалізація сільськогосподарської продукції і різного виду товарів, послуг та отримання прибутку в грошовій національній, іноземній валюті, та інших формах, як на території України і зі її межами.
Згідно п. 5.2.4. Статут предметом діяльності підприємства є вирощування, збирання, заготівля, транспортування, зберігання, переробка та реалізація сільськогосподарської продукції як власної так і придбаної в юридичних та фізичних осіб.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №256 від 21.02.2007р. „Про затвердження Порядку використання у 2007р. коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва” зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України №763 від 27.08.2008р. „Про внесення змін до деяких постанов КМУ з питань фінансової підтримки підприємств” цей Порядок визначає механізм використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою „Бюджетна тваринницька дотація та державна підтримка виробництва продукції рослинництва” (далі - бюджетні кошти).
Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінагрополітики.
Бюджетні кошти спрямовуються сільськогосподарським підприємствам для вирощування сільськогосподарських культур у таких розмірах цукрові буряки для виробництва цукру в межах квоти „А” - 750 гривень на 1 гектар посівів.
Мінагрополітики здійснює за погодженням з Мінфіном розподіл бюджетних коштів між Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, головними управліннями агропромислового розвитку обласних і управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій пропорційно площам посіву сільськогосподарських культур, визначених у пункті 2 цього Порядку.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим і головні управління агропромислового розвитку обласних держадміністрацій протягом трьох робочих днів після надходження від Мінагрополітики відповідної інформації здійснюють розподіл бюджетних коштів між районами пропорційно зазначеним площам, про що надсилають повідомлення управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрацій у триденний строк.
Для визначення переліку сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів, управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій утворюють комісію, до складу якої входять начальник управління (голова комісії), по одному представнику відповідного фінансового органу, органів державної контрольно-ревізійної служби, державної податкової служби і державної статистики, районного відділу земельних ресурсів, державної насіннєвої інспекції та державної станції захисту рослин, голова асоціації фермерів, представник ради сільськогосподарських підприємств (далі - комісія).
Заявку на отримання бюджетних коштів мають право подавати до комісії сільськогосподарські підприємства - юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми і форми власності та сфери управління, включаючи навчальні та навчально-дослідні господарства аграрних вищих навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів, наукових і науково-дослідних установ, селекційно-дослідних та державних сортодослідних станцій, що засіяли озимі та ярі культури на зерно, льон-довгунець і коноплі на тресту, цукрові буряки для виробництва цукру в межах квоти „А”, крім бюджетних установ та підприємств, що визнані банкрутами або проти яких порушено справу про банкрутство та які мають прострочену більш як півроку заборгованість перед державним і місцевими бюджетами, Пенсійним фондом України (далі - сільськогосподарські підприємства).
Комісія розглядає подані згідно з пунктом 6 цього Порядку документи, встановлює достовірність наведених у них даних, обстежує посіви, складає акт за результатами перевірки та приймає рішення щодо включення (невключення) заявника до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів (далі - реєстр сільськогосподарських підприємств). Форми актів та реєстрів сільськогосподарських підприємств затверджує Мінагрополітики.
Реєстр сільськогосподарських підприємств разом з поданими документами зберігається в управлінні агропромислового розвитку районної, управлінні промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій протягом трьох років.
Управління агропромислового розвитку районних, управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій на підставі документів, поданих сільськогосподарськими підприємствами, надсилають відповідним органам Державного казначейства реєстри сільськогосподарських підприємств та платіжні доручення для перерахування бюджетних коштів на поточні рахунки сільськогосподарських підприємств в установах банків.
Операції з бюджетними коштами проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого Державним казначейством.
Управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій щомісяця до 5 числа наступного періоду подають Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій засвідчені копії реєстрів сільськогосподарських підприємств, на підставі яких перераховано бюджетні кошти.
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних, управління промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій на підставі реєстрів сільськогосподарських підприємств готують і подають Мінагрополітики: щокварталу до 15 числа наступного місяця інформацію про кількість сільськогосподарських підприємств, яким підтверджено право на отримання бюджетних коштів, та суму бюджетних коштів за формою, визначеною Мінагрополітики, для узагальнення і надіслання Мінфіну до 20 числа зазначеного місяця; після закінчення бюджетного року звіт про використання бюджетних коштів за формою, визначеною Мінагрополітики, для узагальнення і надіслання Мінфіну до 1 лютого наступного року.
Відповідачем до суду поданий реєстр сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів на гектар посіву ярих культур під урожай 2008р. цукрових буряків по Тетіївському районі ПОПП „Еліта”, площа, на якій отримал сходи ярих культур 640га, сума дотацій 480 000грн. 00коп.
Доказів надсилання органам казначейства реєстра та платіжного доручення для перерахування бюджетних коштів на поточний рахунок підприємства відповідачем до суду не подано.
За таких обставин вимоги обґрунтовані, матеріалами справи доведені, підлягають задоволенню.
Зважаючи на викладене, керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
вирішив:
Зобов‘язати управління агропромислового розвитку Тетіївської районної державної адміністрації (09800, вул. Цвіткова, 11, м. Тетіїв, Київська область) оформити і видати бюджетні кошти для вирощування цукрового буряка приватному орендному племінному підприємству „Еліта” (код 31619211, р/р 26002222 в Тетіївському ВОБ, МФО 320166, 09800, вул. Стефаника, 7, м. Тетіїв, Київська область)для виробництва цукру в межах квоти „А”.
Рішення вступає в законну силу після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання, і може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.
Суддя Чорна Л.В.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2008 |
Оприлюднено | 13.11.2008 |
Номер документу | 2289013 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Чорна Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні