9/661-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
10.11.08 Справа № 9/661-08.
За позовом: Роменського колективного виробничо – торгівельного обєднання «Талан», м. Ромни .
до відповідача: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області, м. Суми
Про визнання права власності.
СУДДЯ Лущик М.С.
При секретарі Фанта Т.О.
За участю представників сторін:
позивача: Білаш В.І (генеральний директор).
відповідача: Фадєєв В.Ю, довіреність № 14 від 05.03.2008 року.
СУТЬ СПОРУ: Позивач згідно позовної заяви просить суд визнати право власності за набувальною давністю за РКВТО «Талан» державного майна, яке ввійшло до статутного фонду підприємства та знаходиться на його балансі та в користуванні, як добросовісному набувачеві, який зберігав, підтримував у задовільному стані та володів цим майном більше 10 років.
04.11.2008 року від позивача надійшли доповнення до позовної заяви, згідно яких просить суд передати у власність РКВТО "Талан" державне майно, що знаходиться за адресою: м. Ромни вул. Тельмана. 24, яке не ввійшло до статутного фонду підприємства та знаходиться на його балансі, як добросовісному набувачеві, який зберігав, підтримував у задовільному стані, утримував та володів цим майном більше 10 років, згідно переліку.
Відповідач згідно письмових пояснень № 10-03-04175 від 10.11.2008 року зазначає, що враховуючи те, що дані об'єкти використовуються не для виробничих цілей, а як об'єкти соціального спрямування, а їх приватизація комерційними структурами позбавить працівників підприємства гарантованих законодавством їх соціальних прав, в вирішенні даної справи покладається за розсуд суду.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
На підставі договору купівлі - продажу державного майна від 30.12.1993 року було приватизовано цілісний майновий комплекс Роменської взуттєвої фабрики. На момент приватизації об'єкти соціальної сфери не ввійшли до статутного фонду підприємства і залишилися на його балансі.
Позивач - РКВТО "Талан" є правонаступником Роменської взуттєвої фабрики. Частково об'єкти державної власності, які знаходилися на балансі підприємства і які були виключені із статутного фонду на момент приватизації, були передані до комунальної власності на підставі рішень виконкому Роменської міської ради.
Станом на 01.10.2008 року на балансі та в користуванні підприємства залишилися наступні об'єкти державної власності: павільйон "Галичанка", приміщення медпункту з обладнанням, приміщення клубу з обладнанням, приміщення спортивного залу з обладнанням, приміщення їдальні з обладнанням, приміщення профілакторію (згідно переліку, що додається).
Як зазначає позивач, на підставі інвентаризації цих об'єктів станом на 01.10. 2008 року майно (обладнання) вищевказаних об'єктів морально застаріле, зношене та має нульову залишкову вартість (згідно переліку, що додається).
З пояснення позивача вбачається, що вищевказані об'єкти знаходяться в користуванні РКВТО "Талан" вже 15 років та утримуються за рахунок коштів підприємства. Майже всі об'єкти (приміщення) розміщені в виробничих корпусах. З моменту приватизації 30.12.1993 року по 01.10. 2008 року майно (приміщення) збережене, знаходиться в задовільному стані, що підтверджується довідками Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області про перевірку стану збереження та використання державного майна, яке не ввійшло до статутного фонду РКВТС "Талан" від 02.10. 2001 року, 10.06.2005 року та 25.09. 2008 року.
Позивачем неодноразово до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Сумській області були направлені листи про можливість передачі вищевказаного майна у власність РКВТО "Талан" за набувальною давністю, як добросовісному набувачеві, який зберігав, підтримував у задовільному стані, утримував та володів цим майном більше 10 років.
В своїх письмових поясненнях № 10-03-04175 від 10.11.2008 року відповідач зазначає, що враховуючи те, що дані об'єкти використовуються не для виробничих цілей, а як об'єкти соціального спрямування, а їх приватизація комерційними структурами позбавить працівників підприємства гарантованих законодавством їх соціальних прав, в вирішенні даної справи покладається за розсуд суду.
Згідно ст. 344 Цивільного кодексу України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Передати у власність Роменського колективного виробничо – торгівельного об'єднання «Талан» (Сумська область, м. Ромни, вул. Тельмана, 24, код 00308287) державне майно, що знаходиться за адресою: м. Ромни вул. Тельмана. 24, згідно переліку:
СУДДЯ М.С. Лущик
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2008 |
Оприлюднено | 18.11.2008 |
Номер документу | 2323347 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Лущик М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні