cpg1251
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2012 р.Справа № 2а-5767/11/2070 Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Гуцала М.І.
Суддів: Зеленського В.В. , П'янової Я.В.
за участю секретаря судового засідання Трофімової Н.С.
за участю прокурораГончаренко С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Прокурора Дзержинського району м. Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 05.07.2011р. по справі № 2а-5767/11/2070
за позовом Прокурора Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестпарк"
третя особа Управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Харківської міської ради
про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
Прокурор Дзержинського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова (далі по справі - позивач) звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестпарк" (далі по справі - відповідач), в якому просив суд:
- визнати недійсними установчі документи ТОВ "Інвестпарк";
- визнати недійсним запис у ЄДРПОУ № 35970387 про проведення державної реєстрації ТОВ "Інвестпарк"
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 05.07.2011 року відмовлено в задоволені позову .
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови норм матеріального та процесуального права, позивач просить постанову Харківського окружного адміністративного суду від 05.07.2011 року скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач, зокрема, посилається на порушення судом першої інстанції приписів Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" ".
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ "Інвестпарк" зареєстровано як юридичну особу Департаментом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Харківської міської ради 04 червня 2008 р., про що видано Свідоцтво про державну реєстрацію № 086709 .
Статут ТОВ "Інвестпарк", поданий для здійснення державної реєстрації, був затверджений загальними зборами засновників (учасників) товариства від 19 травня 2008 р. та підписаний ОСОБА_1 та ОСОБА_2. Справжність підписів зазначених осіб на статуті засвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_3
Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що підстави для відмови у проведенні державної реєстрації ТОВ "Інвестпарк" під час реєстрації підприємства були відсутні.
Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, при здійсненні державної реєстрації відповідачем було подано всі необхідні документи, які передбачені ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом; два примірники установчих документів; документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи; інформацію з документами, що підтверджують структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб.
Виключні підстави для припинення юридичних осіб передбачені ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". Однією з таких підстав є визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути.
Отже, враховуючи положення ст., ст. 24, 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" визнати недійсним запис про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути, можливо у випадках наступного з'ясування обставин, які згідно вимог зазначених статей були підставою для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи або залишення поданих документів без розгляду.
У відповідності до ч. 11 ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державний реєстратор зобов'язаний залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо: документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації; документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою - сьомою статті 8 та частиною п'ятою статті 10 цього Закону (не викладені державною мовою, реєстраційна картка не заповнена машино друком або від руки друкованими літерами, не прошито, не пронумеровано та не підписано засновниками, справжність підписів яких нотаріально посвідчено); до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій; документи подані не в повному обсязі; документи подано особою, яка не має на це повноважень.
Згідно ч.1 ст. 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є: невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи; невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 цього Закону; порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема: наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи; невідповідність відомостей про засновників (учасників) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі; наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої статті 35 цього Закону; наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися; використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування органу державної влади або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України; невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону щодо найменування окремих видів юридичних осіб (банк, кредитна спілка, недержавний пенсійний фонд тощо); встановлена іншими законами заборона використання у найменуванні юридичної особи певних термінів, абревіатур, похідних термінів. Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.
Колегією суддів встановлено, що на час здійснення реєстрації підприємства відповідача перелічених підстав державним реєстратором виявлено не було.
З матеріалів справи вбачається, що підприємство зареєстровано на підставну особу, яка насправді не мала наміру здійснювати підприємницьку діяльність. В обґрунтування цього твердження позивачем надано до суду копії пояснень та протоколу допиту свідка.
У зв'язку з наведеним колегія суддів відзначає, що обвинувальний вирок у кримінальній справі, в межах розслідування якої отримано пояснення та допитано в якості свідка засновника ТОВ "Інвестпарк", позивачем до суду не надано.
Наявність кримінальної справи без постановлення вироку, який би встановив фіктивний характер діяльності підприємства відповідача, не підтверджує належним чином доводи позовної заяви.
Отже, колегія суддів, підтверджує, що при прийнятті судового рішення у справі суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Прокурора Дзержинського району м. Харкова залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 05.07.2011р. по справі № 2а-5767/11/2070 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Гуцал М.І. Судді Зеленський В.В. П'янова Я.В.
Повний текст ухвали виготовлений 27.02.2012 р.
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2012 |
Оприлюднено | 20.04.2012 |
Номер документу | 23529409 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Зеленський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні