cpg1251
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/1631/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Головка А.Б.,
при секретарі - Ковальові Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Лубни до Дочірнього підприємства "Лічмаш-Сервіс "Відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-Прилад" про стягнення страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
27 березня 2012 року Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Лубни звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Лічмаш-Сервіс "Відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-Прилад" про стягнення страхових внесків в сумі 102 грн. 21 коп.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги позивач посилався на порушення відповідачем Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" щодо не сплати зазначеної у розрахунковій відомості заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2010 рік.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника відділення.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство "Лічмаш-Сервіс "Відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-Прилад" (код ЄДРПОУ 25157027) знаходиться на обліку як платник страхових внесків у Відділенні виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Лубни.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999 року № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV) обов'язковість сплати страхувальником страхових внесків є одним з основних принципів страхування.
Пунктом 2 частини 2 статті 45 Закону №1105-XIV передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 47 Закону №1105-XIV розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.
Пунктом 4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 12.07.2007 року № 36 встановлено, що страхові внески сплачуються: - страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2010 рік, поданої позивачу 19.01.2011 року, відповідачем обчислено заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 102 грн. 21 коп.
На момент судового розгляду справи заборгованість відповідачем у добровільному порядку не погашена.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується наявність заборгованості зі сплати страхових внесків Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Згідно частини 1 статті 55 Закону № 1105-XIV спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
З огляду на зазначене, позовні вимоги є обґрунтованими, такими, що підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Лубни до Дочірнього підприємства "Лічмаш-Сервіс "Відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-Прилад" про стягнення страхових внесків задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства "Лічмаш-Сервіс "Відкритого акціонерного товариства "Лічмаш-Прилад" (код ЄДРПОУ 25157027) на користь відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Лубни заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 102 грн. 21 коп. (сто дві гривні 21 копійка).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 17 квітня 2012 року.
Суддя А.Б. Головко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2012 |
Оприлюднено | 21.04.2012 |
Номер документу | 23538146 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
А.Б. Головко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні