Постанова
від 20.03.2012 по справі 2а-376/12/2770
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

cpg1251

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.03.12Справа №2а-376/12/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Гавури О.В.;

при секретарі: Плаксіній О.С.,

без участі представників сторін;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до громадської організації «Російський вибір» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до громадської організації «Російський вибір» про стягнення заборгованості.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16.02.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-376/12/2770

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16.02.2012 року закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судове засідання не з'явилась, надала до суду клопотання, відповідно до якого просила адміністративну справу розглянути у відсутності позивача, на задоволенні позовних вимог наполягала у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000 року, що діяв на момент виникнення спірних правовідносин (далі Закон України № 2181) та Податкового кодексу України.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 16.02.2012 року не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причину неявки суду не повідомив.

Розглянувши документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.

Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без встановлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право:застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є суб'єктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення податкового боргу з податку на прибуток.

Громадська організація «Російський вибір» є юридичною особою, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У відповідності до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України громадська організація «Російський вибір» є платником податків і зборів та перебуває на обліку, як платник податків в Державній податковій інспекції Ленінського району м. Севастополя.

04.03.2011 року позивачем було проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку відповідача з питань своєчасності подання звіту про використання коштів неприбутковими установами за період 1 квартал 2008 року - 9 місяців 2010 року. За результатами перевірки складено акт № 1536/10/15-1/35127960 від 04.03.2011 року.

Перевіркою встановлено та зафіксовано в акті порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: ГО «Російський вибір» звіт про використання коштів неприбутковими установами за період 1 квартал 2008 року - 2008 рік фактично був наданий до ДПІ у Ленінському районі з порушенням терміну надання - 20.01.2009 року, звіти про використання коштів неприбутковими установами за період 1 квартал 2009 року - 9 місяців 2010 року до позивача надані не були.

За результатами перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001490151/0 від 16.03.2011 року про застосування до відповідача штрафних санкцій з податку на прибуток у сумі 2040,00 грн., яке було направлено поштою з повідомленням про вручення, але повернуто з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: - календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; - календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); - календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; - календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Згідно з п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Таким чином, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення № 0001490151/0 від 16.03.2011 року про застосування до відповідача штрафних санкцій з податку на прибуток у сумі 2040,00 грн. є обґрунтованим та таким, що прийнято позивачем на підставі діючого законодавства.

Протягом граничних строків, штрафна санкція з податку на прибуток громадською організацією «Російський вибір» сплачена не була, що призвело до виникнення заборгованості у розмірі 2040, 00 грн.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Державною інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя на адресу відповідача було направлено податкову вимогу № 595 від 06.05.2011 року з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 2040,00 грн., яка біла повернута до позивача з відміткою «за зазначеною адресою не значиться».

У добровільному порядку суми нарахованого податкового зобов'язання не погашаються, заходів погашення заборгованості відповідач не робить.

У зв'язку з несплатою платником своїх податкових зобов'язань з податку на прибуток, заборгованість перед бюджетом на момент звернення позивача до суду складає 2040,00 грн., що підтверджується матеріалами справи.

Згідно з витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 3282740 від 05.09.2011 року в податковій заставі знаходяться всі активи платника податків.

Згідно з довідкою ВДАІ УМВС в м. Севастополі, права власності на автотранспортні засоби за відповідачем не зареєстровано.

Відповідно до п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.3 ст. 95 цього Кодексу встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 20.03.2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 26.03.2012 року.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути із громадської організації «Російський вибір» (99029, м. Севастополь, пр. Ген. Острякова, 23, кв. 29, ЄДРПОУ 35127960) у дохід Державного бюджету Ленінського району м. Севастополя суму заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських об'єднань у розмірі 2040,00 грн. (дві тисячі сорок грн. 00 коп.) на р/р 31111008700007, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, код платежу 11020900) шляхом: стягнення коштів, які перебувають у власності громадської організації «Російський вибір», у тому числі за рахунок готівки, що належить платнику податків, а також стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих платника, продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.В. Гавура

Суддя О.В. Гавура

СудОкружний адміністративний суд міста Севастополя
Дата ухвалення рішення20.03.2012
Оприлюднено03.05.2012
Номер документу23538986
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-376/12/2770

Постанова від 20.03.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Гавура О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні