cpg1251
Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
17 квітня 2012 р. № 2-а- 2857/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волкова Л.М., розглянув у приміщенні суду в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Борівському районі Харківської області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд, після уточнення позовних вимог прийнятих судом, стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Борівському районі Харківської області заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 167,70 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем в позові зазначено наступне. ФОП ОСОБА_1 здійснює свою підприємницьку діяльність як суб'єкт підприємницької діяльності та перебуває на обліку в УПФУ в Борівському районі Харківської області. Відповідач у 2010р. мав сплатити до УПФУ в Борівському районі Харківської області суму страхових внесків у розмірі 2296,80 грн., в той же час фактично сплачено 1929,10 грн. Таким чином, наявна заборгованість у розмірі 167,70 грн., яка станом на дату судового засідання залишається несплаченою, у зв'язку з чим позивач просив суд стягнути вказану заборгованість в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання, призначене на 17.04.2012 року не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, до суду надав заяву, у якій просив слухати справу без його участі (а.с. 26).
Відповідач, в судове засідання, призначене на 17.04.2012 року не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, за адресою внесеною до ЄДРЮОФОП, але поштове відправлення було повернуто до суду у зв'язку з закінченням терміну зберігання.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатисяі справу може бути вирішено на піставі наявних доказів.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд вважає, що перешкод для розгляду справи немає, а саме: відсутня потреба заслухати свідка чи експерта; особи, які беруть участь у справі, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а тому справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа та взятий на облік як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в УПФУ в Борівському районі Харківської області. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-IV ФОП ОСОБА_1 є страхувальником.
Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Законом України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 17.07.2010р., були встановлені розміри страхових внесків, які підлягають сплаті особами які здійснюють свою підприємницьку діяльність на основі особливого способу оподаткування (фіксований податок).
Відповідачем за період січень-грудень 2010р. щомісяця повинна була сплачувались сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску та не більше максимального розміру страхових внесків на кожну особу у наступних розмірах: за липень-вересень 2010р. -294,32 грн., жовтень-листопад 301,12грн., грудень -306,10грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітнім періодом для ФОП ОСОБА_2, відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»є квартал. У встановлений законом строк, відповідач зобов'язання зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в повному обсязі не виконав.
Згідно з п.п. 5, 6 ч. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. № 2464-VI стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п. 8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.03 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені законодавством, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, після отримання якої страхувальник зобов'язаний протягом десяти робочих днів сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Позивачем була сформована Вимога про сплату боргу № Ф-25 від 21.04.2011 року у вигляді недоїмки зі страхових внесків у розмірі 367,70 грн. (а.с. 7), яка була надіслана відповідачеві поштою за адресою внесеною до ЄДРЮОФП та ним не отримана, поштове відправлення було повернуто до суду у зв'язку з закінченням терміну зберігання.
Вказана вимога не була оскаржена відповідачем у встановлені законом строки.
Відповідачем була частково сплачена сума заборгованості в розмірі 200,00 грн., що підтверджується копією банківської виписки (а.с. 27), у зв'язку з чим, станом на дату судового засідання, заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне становить 167,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 18, 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-IV, Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. № 2464-VI, Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р., ст.ст. 94, 160, 161, ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в Борівському районі Харківської області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості- задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Борівському районі Харківської області (ідентифікаційний код 22682477, вул. Миру 9, смт. Борова, Борівський район, Харківська область, 63801) заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 167,70 грн. (сто шістдесят сім грн. 70 коп.) грн.
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Волкова Л.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2012 |
Оприлюднено | 23.04.2012 |
Номер документу | 23551110 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Волкова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні