cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 323
РІШЕННЯ
Іменем України
19.04.2012Справа №5002-21/714-2012
за позовом Публічного акціонерного товариства «Крименерго», м. Сімферополь,
до відповідача Приватного підприємства «Аеропрактик», м. Сімферополь
про спонукання до укладення договору в редакції позивача.
Суддя Господарського Суду
Автономної Республіки Крим
С.І. Чонгова
Представники:
03 квітня 2012 р.
Від позивача ОСОБА_4, довіреність № 006-Д від 03.01.2012 р., юрисконсульт;
Від відповідача ОСОБА_5, довіреність № б/н від 01.12.2011 р., представник,
10 квітня 2012 р.
Від позивача ОСОБА_4, довіреність № 006-Д від 03.01.2012 р., юрисконсульт;
Від відповідача ОСОБА_5, довіреність № б/н від 01.12.2011 р., представник,;
17 квітня 2012 р.
Від позивача ОСОБА_4, довіреність № 006-Д від 03.01.2012 р., юрисконсульт;
Від відповідача ОСОБА_5, довіреність № б/н від 01.12.2011 р., представник,
Сутність спору: Позивач - Публічне акціонерне товариство «Крименерго» звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим із позовом до відповідача - Приватного підприємства «Аеропрактик», у якому просить укласти пункти 5.3., 5.4., 6.1.2., 6.1.5., 6.1.3., 4.1.2., 7.2., 7.З., 7.8., 9.5., гл. 8, пункт 7 додатку 4 договору про постачання електричної енергії № 1839 в редакції Публічного акціонерного товариства «Крименерго», а саме:
- пункт 5.3. Договору - договірні величини споживання електричної потужності на розрахунковий період визначаються для Споживача на години максимуму навантажень енергосистеми окремо для кожного об'єкта з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним споживанням 50 000 кВт рік і більше, виходячи із установленого енергосистемою завдання щодо граничного споживання електричної потужності; для споживачів, які розраховуються за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, та споживачів постачальників за нерегульованим тарифом, електроустановки яких обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, договірні величини споживання електричної потужності визначаються на рівнях, заявлених Споживачем згідно з пунктом 5.1. цього Договору. У разі, якщо Споживач на підставі двостороннього акта має погоджену технологічну броню електропостачання, договірна величина споживання електричної потужності в години максимуму навантаження має бути не нижче обумовленої відповідним актом екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання при умові проведення споживачем обов'язкового авансового платежу за об'єм броні.
- 5.4. Договору - Години контролю максимуму навантажень енергосистеми (межі тарифних зон) установлюються державним підприємством, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, і доводяться Постачальником до відома Споживача письмовими повідомленнями або через засоби масової інформації;
- 6.1.2. Договору - з повідомленням Споживача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Споживачем граничної величини потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше;
- 7.3. Договору - у випадку розміщення приладів обліку споживача в приміщеннях, які не відповідають визначеним нормативно-технічними документами вимоги температурного режиму експлуатації приладів обліку, в зимовий період (грудень, січень, лютий) об'єм спожитої електричної енергії збільшується на 5% по відношенню до об'єму, визначеному за фактичними показниками дійсного приладу обліку;
- 7.8. Договору - розмір плати за резервування об'єму електричної енергії, необхідного для забезпечення електричної енергії на період дій аварійної (екологічної) броні до повного відключення Споживача, визначаються згідно з "Актом екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача" та додатком № 10 "Порядок оплати аварійної (екологічної) броні електропостачання";
- гл. 8. Відносини із третьою стороною, об'єктивно присутньою у процесі забезпечення Споживача електричною енергією:
- 8.1. Відносини із субспоживачами (для споживачів, які мають приєднаних до їхніх мереж субспоживачів).
- 8.1.1. Якщо до технологічних електричних мереж Споживача приєднані електроустановки інших споживачів (субспоживачів), відносини між Споживачем та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж осинового споживача або договором про технічне забезпечення електропостачання споживача.
- 8.1.2. Споживач передає електричну енергію субспоживачам, перелік яких визначений у додатку «Дані про відпуск електроенергії субспоживачам», у межах договірної величини потужності та в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього Договору (додаток «Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу»).
- 8.1.3. Споживач передає Постачальнику дані про обсяги споживання електричної енергії субспоживачами у порядку, визначеному відповідно до розділу 5, а також звіт про використану субспоживачами електричну енергію.
- 8.1.4. Відключення (крім аварійних), виведення в ремонт та ввімкнення після ремонту електроустановок Споживачів, які беруть участь у передачі електричної енергії субспоживачам, здійснюється Споживачем лише за погодженням з Постачальником.
- 8.1.5. Споживач має право приєднувати нових субспоживачів до власних технологічних електричних мереж у межах дозволеної потужності. У таких випадках дозволена потужність Споживача за цим Договором має бути зменшена на величину приєднаної потужності нових субспоживачів.
- 8.1.6. У разі заборгованості субспоживача за електричну енергію на вимогу Постачальника Споживач відключає електроустановки цього субспоживача у терміни, які доводяться Споживачеві Постачальником відповідним розпорядженням, або після складання відповідного акта надає можливість Постачальнику відключити електроустановки цього субспоживача. У випадку відключення електроустановок основного споживача з пітающіх центрів при недопуску персоналу Постачальника для відключення в електроустановках основного споживача, відповідальність за відключення субспоживачів покладається на основного Споживача.
- 8.1.7. Споживач забезпечує доступ Постачальника до розрахункових засобів обліку електричної енергії субспоживачів, які встановлені на його території, у порядку та у терміни, встановлені договором про постачання електричної енергії, укладеним між Постачальником та відповідним субспоживачем.
- 8.2. Відносини між Споживачем та електропередавальною організацією (для споживачів, які приєднані до мереж електропередавальної організації, що не має ліцензії на постачання електричної енергії) регулюються умовами договору про технічне забезпечення електропостачання споживача, який укладається між ними.
- 8.3. Додатки до цього договору № 5 «Порядок розрахунків за перетоки реактивної електроенергії», «Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії», № 7 «Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача» дійсні у разі їх погодження із електропередавальною організацією.
- 8.4. У випадку повного відключення основного споживача більш ніж на один розрахунковий період, всі витрати електричної енергії в мережах основного споживача розподіляються Постачальником пропорційно долі споживання активної електроенергії між субспоживачами, які склали договір про поставку електричної енергії.
- 8.4. Відносини із основним споживачем (для субспоживачів)
- 8.4.1. Якщо обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж основного споживача сплачуються постачальником, який надає споживачу (як субспоживачу) електричну енергію, відношення між постачальником та основним постачальником в частині передачі електричної енергії споживачу (як субспоживачу) регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача.
- 8.4.2. Якщо обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж основного споживача сплачуються Споживачем, відношення між Споживачем, який є субспоживачем та основним споживачем регулюються умовами договору про спільне використання технологічних мереж основного споживача.
- 8.4.2. Додатки до цього договору 1 «Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу», 7 «Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача» дійсні у разі їх доведення до відома основного споживача.
- 6.1.5. У разі введення в установленому порядку графіків обмежень та відключень унаслідок недостатності електричної енергії та (або) потужності в енергетичній системі - згідно з додатком 8 «Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень»;
- 7.2. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Електропередавальної організації та Споживача обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів обліку, на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку. Розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються додатком 7 «Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача»;
- 9.5. У випадку бажання споживача отримати електричну енергію від другого постачальника, споживач завчасно, але ні пізніше чім за п'ять днів, повідомляє про це Постачальнику. На підставі заяви Споживача складається двосторонній акт, в якому фіксуються показники приладу обліку та надається платіжне доручення для кінцевого розрахунку, який має бути сплачено повністю у встановленому порядку. Лише після повного розрахунку Постачальник дає згоду скласти договір купівлі-продажу з другим постачальником, при цьому дія дійсного договору припиняється в частині постачання активної електроенергії споживачу на строк дії договору купівлі-продажу електричної енергії з другим постачальником. Всі другі умови діючого договору залишаються в силі;
- Пункт 7 Додатку 4 Договору - У випадку відсутності попередньої оплати у встановлений законом строк Постачальник електричної енергії має право обмежити до рівня узгодженої броні електропостачання або повністю припинити постачання електричної енергії;
- Пункт 4.1.2 Договору - У разі перерви в постачанні електричної енергії Споживачу з вини Постачальника поверх строків, встановлених ПУЄ для токоприймачів відповідної категорії, постачальник несе відповідальність перед Споживачем у розмірі двократної вартості недовідпущеної електричної енергії;
- 6.1.3. Договору - З повідомленням Споживача не пізніше ніж за три робочих дні у разі: відсутності у Споживача персоналу для обслуговування електроустановок або договору на обслуговування електроустановок; споживання електричної енергії Споживачем після закінчення строку дії цього Договору;недопущення Споживачем посадових осіб органів, на яких покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії; відсутність договорів, наявність яких передбачена ПКЕЕ; недотримання узгодженого графіка погашення заборгованості; несплати споживачем платежів, передбачених п. 4.2.2. Договору та додатку 4 «Порядок розрахунків», додаток 5 «Порядок розрахунків за перетоки реактивної електроенергії» до договору в строки, встановлені даними додатками. Крім того, просить стягнути з відповідача витрати по оплаті судового збору.
У засідання суду 03 квітня 2012 р. представник позивача з'явився, вимоги позову підтримав, надав заяву за вих. № 10/1469 від 02.04.2012 р., у якій просить вважати прохальну частину позову у наступній редакції: «Викласти пункти 5.3., 5.4., 6.1.2., 6.1.5., 6.1.3., 4.1.2., 7.2., 7.З., 7.8., 9.5., гл. 8, пункт 7 додатку 4 договору про постачання електричної енергії № 1839 в редакції Публічного акціонерного товариства «Крименерго», а саме:
- пункт 5.3. Договору - договірні величини споживання електричної потужності на розрахунковий період визначаються для Споживача на години максимуму навантажень енергосистеми окремо для кожного об'єкта з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним споживанням 50000 кВт рік і більше, виходячи із установленого енергосистемою завдання щодо граничного споживання електричної потужності; для споживачів, які розраховуються за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, та споживачів постачальників за нерегульованим тарифом, електроустановки яких обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, договірні величини споживання електричної потужності визначаються на рівнях, заявлених Споживачем згідно з пунктом 5.1. цього Договору. У разі, якщо Споживач на підставі двостороннього акта має погоджену технологічну броню електропостачання, договірна величина споживання електричної потужності в години максимуму навантаження має бути не нижче обумовленої відповідним актом екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання при умові проведення споживачем обов'язкового авансового платежу за об'єм броні.
- 5.4. Договору - Години контролю максимуму навантажень енергосистеми (межі тарифних зон) установлюються державним підприємством, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, і доводяться Постачальником до відома Споживача письмовими повідомленнями або через засоби масової інформації;
- 6.1.2. Договору - з повідомленням Споживача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Споживачем граничної величини потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше;
- 7.3. Договору - у випадку розміщення приладів обліку споживача в приміщеннях, які не відповідають визначеним нормативно-технічними документами вимоги температурного режиму експлуатації приладів обліку, в зимовий період (грудень, січень, лютий) об'єм спожитої електричної енергії збільшується на 5% по відношенню до об'єму, визначеному за фактичними показниками дійсного приладу обліку;
- 7.8. Договору - розмір плати за резервування об'єму електричної енергії, необхідного для забезпечення електричної енергії на період дій аварійної (екологічної) броні до повного відключення Споживача, визначаються згідно з «Актом екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача» та додатком № 10 «Порядок оплати аварійної (екологічної) броні електропостачання»;
- гл. 8. Відносини із третьою стороною, об'єктивно присутньою у процесі забезпечення Споживача електричною енергією: 8.1. Відносини із субспоживачами (для споживачів, які мають приєднаних до їхніх мереж субспоживачів).
- 8.1.1. Якщо до технологічних електричних мереж Споживача приєднані електроустановки інших споживачів (субспоживачів), відносини між Споживачем та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж осинового споживача або договором про технічне забезпечення електропостачання споживача.
- 8.1.2. Споживач передає електричну енергію субспоживачам, перелік яких визначений у додатку «Дані про відпуск електроенергії субспоживачам», у межах договірної величини потужності та в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього Договору (додаток «Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу»).
- 8.1.3. Споживач передає Постачальнику дані про обсяги споживання електричної енергії субспоживачами у порядку, визначеному відповідно до розділу 5, а також звіт про використану субспоживачами електричну енергію.
- 8.1.4. Відключення (крім аварійних), виведення в ремонт та ввімкнення після ремонту електроустановок Споживачів, які беруть участь у передачі електричної енергії субспоживачам, здійснюється Споживачем лише за погодженням з Постачальником.
- 8.1.5. Споживач має право приєднувати нових субспоживачів до власних технологічних електричних мереж у межах дозволеної потужності. У таких випадках дозволена потужність Споживача за цим Договором має бути зменшена на величину приєднаної потужності нових субспоживачів.
- 8.1.6. У разі заборгованості субспоживача за електричну енергію на вимогу Постачальника Споживач відключає електроустановки цього субспоживача у терміни, які доводяться Споживачеві Постачальником відповідним розпорядженням, або після складання відповідного акта надає можливість Постачальнику відключити електроустановки цього субспоживача. У випадку відключення електроустановок основного споживача з пітающіх центрів при недопуску персоналу Постачальника для відключення в електроустановках основного споживача, відповідальність за відключення субспоживачів покладається на основного Споживача.
- 8.1.7. Споживач забезпечує доступ Постачальника до розрахункових засобів обліку електричної енергії субспоживачів, які встановлені на його території, у порядку та у терміни, встановлені договором про постачання електричної енергії, укладеним між Постачальником та відповідним субспоживачем.
- 8.2. Відносини між Споживачем та електропередавальною організацією (для споживачів, які приєднані до мереж електропередавальної організації, що не має ліцензії на постачання електричної енергії) регулюються умовами договору про технічне забезпечення електропостачання споживача, який укладається між ними.
- 8.3. Додатки до цього договору № 5 «Порядок розрахунків за перетоки реактивної електроенергії», «Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії», № 7 «Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача» дійсні у разі їх погодження із електропередавальною організацією.
- 8.4. У випадку повного відключення основного споживача більш ніж на один розрахунковий період, всі витрати електричної енергії в мережах основного споживача розподіляються Постачальником пропорційно долі споживання активної електроенергії між субспоживачами, які склали договір про поставку електричної енергії.
- 8.4. Відносини із основним споживачем (для субспоживачів)
- 8.4.1. Якщо обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж основного споживача сплачуються постачальником, який надає споживачу (як субспоживачу) електричну енергію, відношення між постачальником та основним постачальником в частині передачі електричної енергії споживачу (як субспоживачу) регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача.
- 8.4.2. Якщо обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж основного споживача сплачуються Споживачем, відношення між Споживачем, який є субспоживачем та основним споживачем регулюються умовами договору про спільне використання технологічних мереж основного споживача.
- 8.4.2. Додатки до цього договору 1 «Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу», 7 «Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача» дійсні у разі їх доведення до відома основного споживача.
- 6.1.5. У разі введення в установленому порядку графіків обмежень та відключень унаслідок недостатності електричної енергії та (або) потужності в енергетичній системі - згідно з додатком 8 «Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень»;
- 7.2. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Електропередавальної організації та Споживача обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів обліку, на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку. Розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються додатком 7 «Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача»;
- 9.5. У випадку бажання споживача отримати електричну енергію від другого постачальника, споживач завчасно, але ні пізніше чім за п'ять днів, повідомляє про це Постачальнику. На підставі заяви Споживача складається двосторонній акт, в якому фіксуються показники приладу обліку та надається платіжне доручення для кінцевого розрахунку, який має бути сплачено повністю у встановленому порядку. Лише після повного розрахунку Постачальник дає згоду скласти договір купівлі-продажу з другим постачальником, при цьому дія дійсного договору припиняється в частині постачання активної електроенергії споживачу на строк дії договору купівлі-продажу електричної енергії з другим постачальником. Всі другі умови діючого договору залишаються в силі;
- Пункт 7 Додатку 4 Договору - У випадку відсутності попередньої оплати у встановлений законом строк Постачальник електричної енергії має право обмежити до рівня узгодженої броні електропостачання або повністю припинити постачання електричної енергії;
- Пункт 4.1.2 Договору - У разі перерви в постачанні електричної енергії Споживачу з вини Постачальника поверх строків, встановлених ПУЄ для токоприймачів відповідної категорії, постачальник несе відповідальність перед Споживачем у розмірі двократної вартості недовідпущеної електричної енергії;
- 6.1.3. Договору - З повідомленням Споживача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:
відсутності у Споживача персоналу для обслуговування електроустановок або договору на обслуговування електроустановок; споживання електричної енергії Споживачем після закінчення строку дії цього Договору;недопущення Споживачем посадових осіб органів, на яких покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії; відсутність договорів, наявність яких передбачена ПКЕЕ; недотримання узгодженого графіка погашення заборгованості; несплати споживачем платежів, передбачених п. 4.2.2. Договору та додатку 4 «Порядок розрахунків», додаток 5 «Порядок розрахунків за перетоки реактивної електроенергії» до договору в строки, встановлені даними додатками (а. с. 61).
Представник відповідача у судове засідання 03 квітня 2012 р. з'явився, проти позову заперечував, письмового відзиву на позов не надав.
У засіданні суду 03 квітня 2012 р. у порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України було оголошено перерву до 10 квітня 2012 р.
09 квітня 2012 р. відповідачем до канцелярії Господарського суду Автономної Республіки Крим був зданий відзив на позовну заяву за вих. № б/н від б/д (а. с. 83).
У засідання суду 10 квітня 2012 р. представник позивача з'явився, вимоги позову підтримав.
Представник відповідача у судове засідання 10.04.2012 р. з'явився, проти позову заперечував.
У засіданні суду 10 квітня 2012 р. у порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України було оголошено перерву до 17.04.2012 р.
У судове засідання 17 квітня 2012 р. представник позивача з'явився, вимоги позову підтримав.
Представник відповідача у судове засідання 17 квітня 2012 р. з'явився, проти позову заперечував.
У засіданні суду, яке відбулося 17 квітня 2012 р., суд, заслухавши пояснення та заперечення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, вийшов до нарадчої кімнати до 19 квітня 2012 р. до 09 години 50 хвилин.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення та заперечення представників позивача та відповідача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно пункту 5.1. Правил користування електричною енергією договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається. Між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом та споживачем укладається один договір про постачання електричної енергії за усіма об'єктами споживача, які розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом. За взаємною згодою сторін можуть бути укладені окремі договори про постачання електричної енергії за кожним об'єктом споживача.
28 липня 1999 р. між Відкритим акціонерним товариством «Крименерго» (правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Крименерго») в особі структурного підрозділу Ялтинські електричні мережі та Малим приватним підприємством «Аеропрактик» (правонаступником якого є Приватне підприємство «Аеропрактик») був укладений договір на поставку електричної енергії № 1839.
Відповідно до умов укладеного договору Енергопостачальна організація (позивач) та Абонент (відповідач) зобов'язуються керуватися даним договором, тарифами, встановленими Урядом України, рішеннями Уряду, Правилами користування електричною енергією та іншими директивними документами, що регламентують питання користування електричною енергією. Узгоджувати строки та тривалість відключень, обмежень, проведення планових робіт та повідомляти про проведення аварійних робіт з ремонту електрообладнання.
Згідно пункту 5.1. Правил користування електричною енергією - договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за врегульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.
Постанова НКРЕ «Про внесення змін до Правил користування електричною енергією» в редакції від 17.10.2005 р. № 910 вказує, що суб'єктами господарювання, на яких поширюється дія Правил, протягом трьох років від дати набрання чинності цією постановою необхідно привести взаємовідносини між собою у відповідність до вимог Правил користування електричною енергією.
Частина 3 статті 184 Господарського кодексу України визначає, що укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 10 травня 2011 р. у справі № 5002-22/162.1-2010 зобов'язано Публічне акціонерне товариство «Крименерго» переукласти договір на користування електричною енергією, укладений з Приватним підприємством «Аеропрактик» 28.07.1999 р. зі збільшенням споживання електричної енергії приватним підприємством «Аеропрактик» до 30 000 кВт з дозволеною потужністю на рівні 50 кВт; зобов'язано Публічне акціонерне товариство «Крименерго» привести вузол обліку приватного підприємства «Аеропрактик» у стан, що існував до його реконструкції у листопаді 2009 року шляхом зміни ввідного автомату на струм 25 А автоматом на струм 100 А.
08 лютого 2012 р. ПАТ «Крименерго» було надіслано на адресу Споживачу проект договору.
Споживач - Приватне підприємство «Аеропрактик» 20 лютого 2012 р. підписав договір з протоколом розбіжностей, який надійшов на адресу позивача 21 лютого 2012 р.
Протоколом розбіжностей відповідач вважає за потрібне виключити п. п. 5.3., 5.4., 6.1.2., 7.3., 7.8., гл. 8 - за непотрібністю, п. 6.1.5. виключити, оскільки договором додаток 8 не передбачено, пункти 7.2. виключити, пункт 9.5. виключити так як не можливо реалізувати, пункт 7 додатку 4 виключити, оскільки він суперечить пункту 7.7. договору, пункт 4.1.2. викласти в наступній редакції «… постачальник несе відповідальність перед споживачем в розмірі вартості заподіяного збитку», пункт 6.1.3. договору викласти в редакції: «з повідомленням за п'ять днів, якщо за цей час рішення про відключення не буде оскаржено в судовому порядку», доповнити додаток 4 до договору новим пунктом в наступній редакції: «споживач починає призводити сплату спожитої електричної енергії після того, як Постачальником буде зарахований та погашено борг, встановлений рішенням суду в розмірі 14018,00 грн. та сплата за використання цієї суми, визначена по правилам п. 6 Додатку 4.».
Приймаючи до уваги, що відповідно додатку № 9 до спірного договору, яким встановлена дозволена потужність відповідачу на рівні 50,0 кВт, суд погоджується з відповідачем щодо виключення з договору пункту 5.3.
Пункти 5.4., 6.1.2., 7.3., 7.8., 6.1.5., 7.2., 9.5., п. 7 додатку 4 та п. 6.1.3. в редакції позивача - постачальника відповідають приписам норм Правил користування електричної енергії.
Пункт 4.1.2. в редакції позивача відповідає п. 6.44. Правил користування електричною енергією та статті 24 Закону України «Про електроенергетику».
Глава 8 договору відповідає умовам типового договору.
Суд не вважає обґрунтованою позицію відповідача щодо доповнення Додатку № 4 договору пунктом про зарахування боргу позивача перед відповідачем в оплату спожитої енергії, що встановлений рішенням суду, оскільки порядок виконання рішень суду встановлений Законом України «Про виконавче провадження», а зарахування взаємних зобов'язань регулюються нормами цивільного законодавства за окремими правочинами.
Таким чином, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати з оплати судового збору підлягають віднесенню на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
У засіданні суду було оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення оформлено та підписано відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України 20 квітня 2012 р.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 184 Господарського кодексу України, ст. ст. 49, 77, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Врегулювати розбіжності за договором № 1839 про постачання електричної енергії між Публічним акціонерним товариством «Крименерго» та Приватним підприємством «Аеропрактик»:
- пункт 5.3. договору виключити (редакція відповідача);
Викласти у редакції позивача:
- 5.4. Договору - Години контролю максимуму навантажень енергосистеми (межі тарифних зон) установлюються державним підприємством, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, і доводяться Постачальником до відома Споживача письмовими повідомленнями або через засоби масової інформації;
- 6.1.2. Договору - з повідомленням Споживача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Споживачем граничної величини потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше;
- 7.3. Договору - у випадку розміщення приладів обліку споживача в приміщеннях, які не відповідають визначеним нормативно-технічними документами вимоги температурного режиму експлуатації приладів обліку, в зимовий період (грудень, січень, лютий) об'єм спожитої електричної енергії збільшується на 5% по відношенню до об'єму, визначеному за фактичними показниками дійсного приладу обліку;
- 7.8. Договору - розмір плати за резервування об'єму електричної енергії, необхідного для забезпечення електричної енергії на період дій аварійної (екологічної) броні до повного відключення Споживача, визначаються згідно з «Актом екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача» та додатком № 10 «Порядок оплати аварійної (екологічної) броні електропостачання»;
- гл. 8. Відносини із третьою стороною, об'єктивно присутньою у процесі забезпечення Споживача електричною енергією: 8.1. Відносини із субспоживачами (для споживачів, які мають приєднаних до їхніх мереж субспоживачів).
- 8.1.1. Якщо до технологічних електричних мереж Споживача приєднані електроустановки інших споживачів (субспоживачів), відносини між Споживачем та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача або договором про технічне забезпечення електропостачання споживача.
- 8.1.2. Споживач передає електричну енергію субспоживачам, перелік яких визначений у додатку «Дані про відпуск електроенергії субспоживачам», у межах договірної величини потужності та в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього Договору (додаток «Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу»).
- 8.1.3. Споживач передає Постачальнику дані про обсяги споживання електричної енергії субспоживачами у порядку, визначеному відповідно до розділу 5, а також звіт про використану субспоживачами електричну енергію.
- 8.1.4. Відключення (крім аварійних), виведення в ремонт та ввімкнення після ремонту електроустановок Споживачів, які беруть участь у передачі електричної енергії субспоживачам, здійснюється Споживачем лише за погодженням з Постачальником.
- 8.1.5. Споживач має право приєднувати нових субспоживачів до власних технологічних електричних мереж у межах дозволеної потужності. У таких випадках дозволена потужність Споживача за цим Договором має бути зменшена на величину приєднаної потужності нових субспоживачів.
- 8.1.6. У разі заборгованості субспоживача за електричну енергію на вимогу Постачальника Споживач відключає електроустановки цього субспоживача у терміни, які доводяться Споживачеві Постачальником відповідним розпорядженням, або після складання відповідного акта надає можливість Постачальнику відключити електроустановки цього субспоживача. У випадку відключення електроустановок основного споживача з пітающіх центрів при недопуску персоналу Постачальника для відключення в електроустановках основного споживача, відповідальність за відключення субспоживачів покладається на основного Споживача.
- 8.1.7. Споживач забезпечує доступ Постачальника до розрахункових засобів обліку електричної енергії субспоживачів, які встановлені на його території, у порядку та у терміни, встановлені договором про постачання електричної енергії, укладеним між Постачальником та відповідним субспоживачем.
- 8.2. Відносини між Споживачем та електропередавальною організацією (для споживачів, які приєднані до мереж електропередавальної організації, що не має ліцензії на постачання електричної енергії) регулюються умовами договору про технічне забезпечення електропостачання споживача, який укладається між ними.
- 8.3. Додатки до цього договору № 5 «Порядок розрахунків за перетоки реактивної електроенергії», «Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії», № 7 «Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача» дійсні у разі їх погодження із електропередавальною організацією.
- 8.4. У випадку повного відключення основного споживача більш ніж на один розрахунковий період, всі витрати електричної енергії в мережах основного споживача розподіляються Постачальником пропорційно долі споживання активної електроенергії між субспоживачами, які склали договір про поставку електричної енергії.
- 8.4. Відносини із основним споживачем (для субспоживачів)
- 8.4.1. Якщо обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж основного споживача сплачуються постачальником, який надає споживачу (як субспоживачу) електричну енергію, відношення між постачальником та основним постачальником в частині передачі електричної енергії споживачу (як субспоживачу) регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача.
- 8.4.2. Якщо обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж основного споживача сплачуються Споживачем, відношення між Споживачем, який є субспоживачем та основним споживачем регулюються умовами договору про спільне використання технологічних мереж основного споживача.
- 8.4.2. Додатки до цього договору 1 «Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачу», 7 «Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача» дійсні у разі їх доведення до відома основного споживача.
- 6.1.5. У разі введення в установленому порядку графіків обмежень та відключень унаслідок недостатності електричної енергії та (або) потужності в енергетичній системі - згідно з додатком 8 «Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень»;
- 7.2. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Електропередавальної організації та Споживача обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів обліку, на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії у ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку. Розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються додатком 7 «Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача»;
- 9.5. У випадку бажання споживача отримати електричну енергію від другого постачальника, споживач завчасно, але ні пізніше чім за п'ять днів, повідомляє про це Постачальнику. На підставі заяви Споживача складається двосторонній акт, в якому фіксуються показники приладу обліку та надається платіжне доручення для кінцевого розрахунку, який має бути сплачено повністю у встановленому порядку. Лише після повного розрахунку Постачальник дає згоду скласти договір купівлі-продажу з другим постачальником, при цьому дія дійсного договору припиняється в частині постачання активної електроенергії споживачу на строк дії договору купівлі-продажу електричної енергії з другим постачальником. Всі другі умови діючого договору залишаються в силі;
- Пункт 7 Додатку 4 Договору - У випадку відсутності попередньої оплати у встановлений законом строк Постачальник електричної енергії має право обмежити до рівня узгодженої броні електропостачання або повністю припинити постачання електричної енергії;
- Пункт 4.1.2 Договору - У разі перерви в постачанні електричної енергії Споживачу з вини Постачальника поверх строків, встановлених ПУЄ для токоприймачів відповідної категорії, постачальник несе відповідальність перед Споживачем у розмірі двократної вартості недовідпущеної електричної енергії;
- 6.1.3. Договору - З повідомленням Споживача не пізніше ніж за три робочих дні у разі: відсутності у Споживача персоналу для обслуговування електроустановок або договору на обслуговування електроустановок; споживання електричної енергії Споживачем після закінчення строку дії цього Договору;недопущення Споживачем посадових осіб органів, на яких покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії; відсутність договорів, наявність яких передбачена ПКЕЕ; недотримання узгодженого графіка погашення заборгованості; несплати споживачем платежів, передбачених п. 4.2.2. Договору та додатку 4 «Порядок розрахунків», додаток 5 «Порядок розрахунків за перетоки реактивної електроенергії» до договору в строки, встановлені даними додатками.
Стягнути з Приватного підприємства «Аеропрактик», м. Сімферополь (фактична адреса: м. Сімферополь, вул.. Міллера, 6а, кв. 24; юридична адреса: м. Сімферополь, Центральний район, провулок Проізводственний, будинок, 11; ЄДРПОУ 13692790, МФО 308304, р/р 26002014371000, інші реквізити та банківські рахунки не відомі) на користь Публічного акціонерного товариства «Крименерго», м. Сімферополь (м. Сімферополь, вул. Київська, 74/6; р/р 260323051142 МФО 324805, ЗКПО 00131400, в філії КРУ ВАТ «Ощадбанк», інші реквізити та банківські рахунки не відомі) 1063,34 грн. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Чонгова С.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2012 |
Оприлюднено | 24.04.2012 |
Номер документу | 23551895 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Чонгова С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні