cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
Справа № 5011-13/3665-2012 18.04.12 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Юрдана"
до Приватного акціонерного товариства "Українська інноваційна страхова компанія "Інвестсервіс"
про стягнення 43 783,65 грн.
Суддя Курдельчук І.Д.
Представники сторін:
від позивача ОСОБА_1 -дов. № б/н від 20.02.12 р.
від відповідача не з'явився
В судовому засіданні 18.04.2012 року відповідно до ст. 85 ГПК України оголошено вступну і резолютивну частини рішення
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулося з позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Юрдана" до Приватного акціонерного товариства "Українська інноваційна страхова компанія "Інвестсервіс" про стягнення заборгованості в розмірі 43 783,65 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив взяті на себе зобов'язання щодо оплати наданих послуг.
Ухвалою Господарського суду міста Києва порушено провадження у справі № 5011-13/3665-2012, справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 18.04.2012, сторони зобов'язано вчинити дії.
18.04.2012 року в судове засідання з'явилися представник позивача.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про поважні причини неявки суд не повідомив, вимоги ухвали суду не виконав, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
В ході розгляду справи представник позивача підтримав позовні вимоги та наполягав на задоволенні позову.
Учасники судового процесу належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи ухвалою господарського суду за місцезнаходженням відповідно до довідок ЄДРПОУ, про що свідчить повідомлення про вручення з відміткою Укрпошти про отримання .
Відповідно до положень ст.ст. 64, 77, 87 ГПК України ухвала про відкриття провадження у справі (про відкладення розгляду справи) надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Господарський суд визнав наявні в матеріалах справи документи достатніми для вирішення спору та відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України розглянув справу за наявними в ній матеріалами.
Перед початком розгляду справи по суті представника позивача ознайомлено з його правами та обов'язками у відповідності із ст.ст. 20, 22, 81-1 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до вимог ст. 81-1 ГПК України в судових засіданнях складено протокол, який долучено до матеріалів справи.
Дослідивши і з'ясувавши всі обставини та матеріали справи, які мають значення для вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд -
ВСТАНОВИВ:
14.10.2009 року між Закритим акціонерним товариством "Українська інноваційна страхова компанія "Інвестсервіс" (правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство "Українська інноваційна страхова компанія "Інвестсервіс") (надалі -відповідач, довіритель) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Юрдана" (надалі -позивач, повірений) було укладено Договір доручення №1 (надалі - Договір), відповідно до умов якого повірений зобов'язується за дорученням довірителя вчинити від імені та за рахунок довірителя комплекс юридичних та фактичних дій, спрямованих на повернення заборгованості з боржників довірителя у судовому порядку.
Згідно п. 2.3.6 Договору, довіритель зобов'язаний протягом п'яти робочих днів, з моменту отримання від повіреного актів прийому-передачі наданих послуг, підписувати їх та направляти підписаний екземпляр акту повіреному, або вмотивовану відмову.
Пунктом 2.3.11 Договору передбачено, що довіритель зобов'язаний відшкодовувати повіреному витрати на відправку кореспонденції, по справам боржників, на стадії примусового стягнення (суд та/або ДВС) на підставі виставленого рахунку повіреного та за наявності доказів такої відправки в строк трьох календарних днів.
Відповідно до п. 4.7 Договору, у випадку, якщо протягом 5 (п'яти) робочих днів після отримання акту прийому-передачі наданих послуг довіритель не надає повіреному підписаний акт прийому-передачі наданих послуг чи мотивовану відмову від його підписання, роботи вважаються прийнятими та виконаними із дотриманням умов Договору та підлягають оплаті відповідно до умов даного Договору.
Згідно п. 5.1 Договору, за надання повіреним послуг довірителю визначених цим Договором довіритель у кожному конкретному випадку сплачує повіреному винагороду у розмірі 38 відсотків від фактично стягнутої заборгованості, що надійшла на рахунок довірителя в рахунок погашення заборгованості конкретного боржника та визначається сторонами у відповідному акті приймання - передачі наданих послуг.
Відповідно до п. 5.2. Договору, з моменту отримання повіреним інформації про надходження коштів на рахунок довірителя в рахунок погашення заборгованості конкретного боржника, повірений направляє довірителю акт приймання - передачі наданих послуг, який складається повіреним на підставі наданих довірителем даних, з урахуванням п..5.1 цього Договору. Довіритель зобов'язаний підписати наданий повіреним акт приймання-передачі наданих послуг за цим Договором протягом трьох робочих днів з дати отримання його від повіреного, або надати обґрунтовані зауваження, що не дають змогу його підписати. У випадку, якщо протягом строку, зазначеного вище, довіритель не направить повіреному підписаний Акт приймання-передачі наданих послуг або не надасть обґрунтовані зауваження, буде вважатись, що доручення повіреним виконане належним чином, акт приймання - передачі наданих послуг прийнятий довірителем без зауважень. Для цілей цього Договору такий акт приймання - передачі наданих послуг буде вважатись підписаним сторонами в останній з трьох вказаних, вище робочий днів.
Згідно п. 5.3. Договору, винагорода повіреного повинна бути сплачена довірителем протягом трьох робочих днів з дати підписання відповідного акту приймання-передачі наданих послуг за цим Договором.
17.10.2011 повіреним було направлено на адресу довірителя акт від 14.10.2011 № 22 прийому - передачі наданих послуг, відповідно до якого сума грошової винагороди повіреного за виконану роботу становить 13 634,07 грн. Вказаний акт було зареєстровано у довірителя 20.10.2011 р., про що свідчить відмітка на супровідному листі до нього.
24.10.2011 повіреним було направлено на адресу довірителя акт від 21.10.2011 № 23 прийому-передачі наданих послуг відповідно до якого сума грошової винагороди повіреного за виконану роботу становить 19 950,54 грн. Вказаний акт було зареєстровано у довірителя 25.10.2011, про що свідчить відмітка на супровідному листі до нього.
09.11.2011 повіреним було направлено на адресу довірителя акт від 09.11.2011 № 24 прийому-передачі наданих послуг відповідно до якого сума грошової винагороди повіреного за виконану роботу становить 6 677,95 грн. Вказаний акт було зареєстровано у довірителя 10.11.2011, про що свідчить відмітка на супровідному листі до нього.
Крім того, повіреним були понесені витрати на відправку поштової кореспонденції в розмірі 582, 31 грн., що підтверджується Актом прийому-передачі від 27.10.2011 року. Вказаний акт був зареєстрований у довірителя 10.11.2011 року, про що свідчить відмітка на супровідному листі до нього.
Проте, довіритель отримані акти не підписав, вмотивовану відмову повіреному не направив, що свідчить про прийняття наданих повіреним послуг та понесених витрат на відправку поштової кореспонденції на суму 40 844,87 грн. (13 634,07 грн. + 19 950,54 грн. + 6 677,95 грн. + 582,31 грн.) в повному обсязі.
Станом на день розгляду справи заборгованість в розмірі 40 844,87 грн. відповідачем не сплачена.
Згідно з приписами статей 526 Цивільного кодексу України та 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, що передбачено ст. 525 Цивільного кодексу України.
Згідно з ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Факт наявності боргу у відповідача перед позивачем в сумі 40 844,87 грн. належним чином доведений, документально підтверджений та відповідачем не спростований.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно з ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків, сплата неустойки.
У зв'язку з неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за Договором, позивач нарахував та просив суд стягнути з відповідача за Актами прийому-передачі наданих послуг №№ 22 23, 24 2 291,62 грн. пені.
Відповідно до п. 6.4 Договору у разі порушення довірителем строків оплати вартості послуг повіреного, він сплачує повіреному пеню у розмірі облікової ставки НБУ від несплаченої суми, за кожен день прострочення оплати.
За розрахунком позивача, прийнятим судом як вірний, з відповідача підлягає стягненню 2 291,62 грн. пені.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник на вимогу кредитора у випадку прострочення грошового зобов'язання повинен сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та три проценти річних з простроченої суми.
Крім суми основного боргу та пені позивач нарахував та просив суд стягнути з відповідача 449,62 грн. 3% річних та 197,54 грн. інфляційних втрат.
Здійснивши перерахунок, суд дійшов висновку, що вимоги позивача в частині стягнення з відповідача 449,62 грн. 3% річних та 197,54 грн. інфляційних втрат є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги чи заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно зі ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, належним чином доведені і відповідачем не спростовані, а тому позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 32-34, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного акціонерного товариства "Українська інноваційна страхова компанія "Інвестсервіс" (04053, м. Київ, вул. Кудрявський узвіз, 5-Б, офіс 208, код 23498273) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Юрдана" (02095, м. Київ, вул.Срібнокільська, 22, офіс 194, а/с 58, код 35590799) 40 844,87 грн. основного боргу, 2 291,62 грн. пені, 449,62 грн. 3% річних, 197,54 грн. інфляційних втрат, 1 609,50 грн. судового збору.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя І.Д. Курдельчук
дата складення 19.04.12
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2012 |
Оприлюднено | 27.04.2012 |
Номер документу | 23553650 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні