cpg1251
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/566/2012
19 березня 2012 року 16год. 40хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському районі доДержавного малого підприємства "Водозабір" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському районі звернулося до суду з адміністративним позовом до державного малого підприємства "Водозабір" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в розмірі 1522, 20 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою.
До початку судового розгляду справи від позивача надійшла заява, в якій він просив суд розглянути справу без участі його представника.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про дату, час, місце судового засідання судом повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши в порядку письмового провадження подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Встановлено, що державне мале підприємство "Водозабір" має статус юридичної особи (а.с. 10) та зареєстроване у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань та йому видано страхове свідоцтво страхувальника № 1718000045.
Відповідно до абз. 4 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Згідно ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Порядок обчислення і сплати збору та тарифи визначені ст. 47 вищевказаного Закону, ст. 7 п. 5 Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, а також Порядком визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Згідно до п 4.10 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України розміри страхових внесків страхувальників-роботодавців обчислюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, та відповідно до п. 4.2 вказаної Інструкції страхові внески сплачуються страхувальниками в день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Страхові внески, своєчасно несплачені страхувальником, вважаються недоїмкою зі сплати страхових внесків.
Відповідно до ч. 3 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» розміри страхових внесків страхувальника обчислюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, та інші заохочувальні компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначають відповідно до Закону України „Про оплату праці", які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян.
Відповідно до звіту щодо сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за четвертий квартал 2011 року за державним малим підприємством "Водозабір" рахувалася недоїмка зі сплати страхових внесків в сумі 1231, 83 грн.
02 лютого 2012 року відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському районі було проведено перевірку правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України по державному малому підприємству "Водозабір" (акт № 11 від 02.02.2012 року), в результаті якої було виявлено несвоєчасну сплату страхових внесків на суму 1231, 83 грн., за що нараховано пеню - 67, 01 грн.
Таким чином, державне мале підприємство "Водозабір" має заборгованість перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України зі сплати недоїмки в сумі 1231, 83 грн. та пені - 67, 01 грн., яка до теперішнього часу не сплачена та підлягає стягненню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Стягнути з державного малого підприємства "Водозабір" (вул. Заводська, 7, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, 34500, код ЄДРПОУ 13987151) недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 1231 (одна тисяча двісті тридцять одна) грн. 38 коп. та пеню в сумі 67 (шістдесят сім) грн. 01 коп. на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському районі.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зозуля Д. П.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2012 |
Оприлюднено | 25.04.2012 |
Номер документу | 23647342 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Зозуля Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні