Ухвала
від 19.04.2012 по справі 5006/27/20-8б/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ВІДМОВУ У ПРИЙНЯТТІ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

19.04.12 р. № 5006/27/20-8б/2012

за заявою кредитора (заявника) Управління Пенсійного фонду України в м.Красний Лиман Донецької області

до боржника Виробничого торгового підприємства «Еком» м.Костянтинівка

про визнання банкрутом

Суддя С.С.Тарапата

До господарського суду Донецької області 16.03.12р. надійшла заява Управління Пенсійного фонду України в м.Красний Лиман Донецької області №14250/08 від 11.04.12р. про порушення справи про банкрутство Виробничого торгового підприємства «Еком» м.Костянтинівка на підставі ст.52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

В обґрунтування заявлених вимог кредитор посилається на факт реєстрації боржника як суб'єкта підприємницької діяльності 14.08.95р. та знаходження його на обліку в управлінні Пенсійного фонду України з 17.10.95р., та наявність заборгованості підприємства перед Пенсійним фондом в сумі 1815,92грн., та відсутність боржника за юридичною адресою.

В обґрунтування відсутності керівних органів боржника за адресою місцезнаходження в заяві про порушення справи кредитор посилається на довідку Слов'янської ОДПІ від 21.02.12р., в якій зазначено, що остання дата подання податкової звітності з податку на прибуток за 2010р. та комунальному податку за4 квартал 2010р. - 25.01.11р. і з огляду на цю обставину вважає, що це дає право кредитору відповідно до ст.52 (ч.1) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.92 року N2343-XII від 14.05.1992 року ( зі змінами та доповненнями) у зв'язку з ненаданням боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, звертатись до суду для порушення справи про банкрутство.

Розглянувши матеріали заяви та додані до неї документи, суд встановив:

У відповідності з п.1 ст.5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

За приписом ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до п. 1 ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявністю інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Згідно п.2 ст.8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суддя господарського суду відмовляє у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство, якщо боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України або до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності.

Згідно доданого до заяви витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 15.02.12р в ЄДР не знайдено записів стосовно юридичної особи з ідентифікаційним кодом 23611410.

Суду не надано доказів того, що станом на теперішній час боржник включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та є суб'єктом підприємницької діяльності.

Додана до заяви копія довідки Донецького обласного управління статистики про включення до ЄДРПОУ виробничо - торгівельного підприємства «Еском», видана 01.03.2000р., не може бути належним доказом включення боржника до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 2012 рік.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повинні міститися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.

Статтею 18 цього Закону, яка визначає статус відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, передбачено, що якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

При цьому, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

У зв'язку з чим, при встановленні факту відсутності керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням суд повинен керуватися відомостями, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Пунктом 2 статті 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у разі, якщо боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України або до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності суддя господарського суду відмовляє у прийнятті заяви про порушення справи про банкрутство.

З огляду на вищевикладене, суд визнає за необхідне відмовити Управлінню Пенсійного фонду України в м.Красний Лиман Донецької області у прийнятті заяви №14250/08 від 11.04.12р. про порушення справи про банкрутство Виробничого торгового підприємства «Еком» м.Костянтинівка на підставі п.2 ст.8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до п.4 ст.8 вказаного закону ухвалу про відмову у прийнятті заяви може бути оскаржено у встановленому порядку. У разі скасування цієї ухвали заява вважається поданою в день первісного звернення до господарського суду.

Враховуючи викладене та керуючись пунктом ст.ст. 1, 7, п.п. 2,4 ст.8, ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 17, 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", ст.ст. 4-1, 34, 43, п.3 ст.63, ст.86 ГПК України, господарський суд

У Х В А Л И В:

Відмовити Управлінню Управлінню Пенсійного фонду України в м.Красний Лиман Донецької області у прийнятті заяви №14250/08 від 11.04.12р. про порушення справи про банкрутство Виробничого торгового підприємства «Еком» м.Костянтинівка.

Додаток: заява про порушення справи з доданими документами на 52 арк., конверт.

Суддя Тарапата С.С.

Вик. тел.

Надруковано примірників - :

- господарському суду Донецької області,

- сторонам,

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.04.2012
Оприлюднено26.04.2012
Номер документу23655732
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5006/27/20-8б/2012

Ухвала від 19.04.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Тарапата С.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні