Рішення
від 19.04.2012 по справі 16/5025/282/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"19" квітня 2012 р.Справа № 16/5025/282/12

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „ГЛОБАЛ-ТРАНС-ЛІЗИНГ",

м. Хмельницький

до Товариства з обмеженою відповідальністю „УКРЗАХІДЛІЗИНГ", м. Кам'янець-Подільський

про стягнення 16 595,64 грн. заборгованості

Суддя В. В. Магера

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1 -за довіреністю від 28.02.2012 р.;

від відповідача: не з`явився.

В засіданні суду 19.04.2012р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення згідно ст. 85 ГПК України.

Суть спору: Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просив суд стягнути з відповідача 81 067,60 грн., з яких 16 595,64 грн. основного боргу, 63 824,85 грн. пені в розмірі 5% від несплаченої суми за кожний день несплати боргу, 104,92 грн. 3% річних та 542,19 грн. подвійної ставки НБУ за невиконання відповідачем зобов'язань по договору купівлі-продажу.

Повноважний представник позивача в засідання суду 19.04.2011р. з'явився та в порядку ст. 22 ГПК України подав письмову заяву про зменшення розміру позовних вимог, згідно якої просить стягнути з відповідача 16 595,64 грн. основного боргу та вирішити питання про розподіл судових витрат із врахуванням вимог ст.7 Закону України „Про судовий збір".

Розглянувши вищевказану заяву позивача, судом враховується, що відповідно до ч.4 ст.22 ГПК України, позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Вищевказана заява нормам чинного законодавства не суперечить, будь чиїх прав та охоронюваних законом інтересів не порушує, подана у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому судом приймається.

Відповідач повноважного представник в засідання суду не направив, поважні причини неявки не повідомив, витребуваного судом письмового відзиву на позов не подав. Ухвали суду про дату та час проведення судових засідань направлялись на адресу відповідача та повернуті суду із відмітками поштового відділення „адресат відсутній", „за закінченням терміну зберігання".

Судом в даному випадку враховується, що згідно п.п.4, 23 Інформаційних листів Вищого господарського суду України від 02.06.2006 р. №01-8/1228 та від 18.03.2008 р. №01-8/164 до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб-учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками „адресат вибув", „адресат відсутній" і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.

Тому, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача із врахуванням наявних у справі доказів та позиції інших учасників судового процесу відповідно до ст.75 ГПК України.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:

Товариство з обмеженою відповідальністю „Глобал-Транс-Лізинг", м. Хмельницький як юридична особа значиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців згідно Виписки із ЄДР станом на 22.04.2011р. №038115 серія ААВ.

Товариство з обмеженою відповідальністю „Укрзахідлізинг" м. Кам`янець-Подільський як юридична особа значиться в ЄДР згідно із Витягом №134367780 від 28.03.2012р.

17.11.2011р. між ТОВ „ГЛОБАЛ-ТРАНС-ЛІЗИНГ" (продавець) та ТОВ „УКРЗАХІДЛІЗИНГ" (покупець) було укладено договір купівлі-продажу №17/11/11-2, згідно якого передбачено, що на умовах даного договору на умовах даного договору продавець зобов'язується протягом дії договору передавати у власність покупцю, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товари - побутову хімію та миючі засоби за цінами, в асортименті (за номенклатурою) та кількості що остаточно погоджуються сторонами в специфікаціях. (п.п.1.1 договору).

Згідно п.п.1.2, 1.3 договору передбачено, що загальний обсяг товару, що передається за цим договором, визначається протягом строку дії Договору з урахуванням кількості та асортименту (номенклатури) товару за всіма переданими відповідно до умов Договору окремими партіями товару. Остаточно загальна сума договору визначається, виходячи з цін на товар, асортименту та загальної кількості товару, поставленого відповідно до умов договору.

Договором передбачено, що продавець зобов'язаний не пізніше п'яти календарних днів з дня набрання чинності цим договором передати покупцю товар, забезпечити покупця необхідною документацією на товар. Продавець має право продавати товар з відстроченим платежу. Покупець зобов'язаний оплатити в повному обсязі, отриманий товар протягом 30 календарних днів з моменту підписання відповідної документації на відпуск товару. У випадку, якщо останній день оплати припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, - останнім днем оплати вважається попередній робочий день що передує неробочому. (п.п.2.1-2.4 договору).

Згідно п.п.3.1 - 3.3 договору передбачено, що оформлення замовлення на отримання товару проводиться покупцем на підставі діючих реєстрів цін (або прайс-листів) продавця на день оформлення. Покупець оформлює замовлення на бланку, наданому продавцем, із зазначенням коду товарів по каталогу та необхідної кількості за позиціями.

Продавець підтверджує замовлення з урахуванням товарних позицій, які є в наявності і надсилає покупцю рахунок на оплату. Замовлення, підтвердження замовлення та рахунок на оплату (п.3.1, 3.2. Договору) можуть бути передані або надіслані стороною іншій стороні Договору в оригіналі, а також в копії факсимільним зв'язком або електронною поштою.

На виконання умов договору, позивач передав, а відповідач прийняв товар на загальну суму 17 063,64 грн. по видатковій накладній №А-00000018 від 17.11.2011р. із відмітками про отримання товару представником відповідача. Відповідач частково сплатив 468,00 грн. за товар згідно договору №17/11/11-2 від 17.11.2011р., решта боргу в сумі 16 595,64 грн. відповідачем не погашена.

Оскільки відповідач зобов'язання по оплаті не виконав, на адресу останнього направлялась претензія від 23.02.2012р. №23/02/12-2 із вимогою сплатити заборгованість на протязі 7-ми календарних днів з моменту отримання даної претензії. Відповідь на претензію на адресу позивача не направлялась, заборгованість не погашена.

За таких обставин, позивач звернувся із позовом, згідно якого (із врахуванням зменшення позовних вимог, які прийняті судом) просить стягнути з відповідача 16 595,64 грн. основного боргу.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується таке:

Відповідно до ч.2 ст.175 Господарського кодексу України майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

У відповідності до ст.11 та ст.509 ЦК України, в силу зобов'язання боржник зобов'язаний вчинити на користь кредитора певну дію, в тому числі сплатити борг, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку, тобто сплати боргу.

Відповідно до ст.174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк. Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна умов договору не допускається.

Статтею 712 ЦК України визначено, що за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Відповідно до ч.1 ст.655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч.1 ст.692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Із матеріалів справи слідує, що між сторонами було укладено договір купівлі-продажу №17/11/11-2 від 17.11.2011р., на виконання якого позивачем проведено поставку товару згідно видаткової накладної №А-00000018 від 17.11.2011р. із відмітками про отримання товару представником відповідача. Згідно банківської виписки від 23.02.2012р. відповідач частково сплатив 468,00 грн.

Між тим, відповідач свого зобов'язання щодо вчасного проведення розрахунку за отриману продукцію не виконав, внаслідок чого утворилась заборгованість в сумі 16 595,64 грн. При цьому доказів на підтвердження погашення даної заборгованості, суду не подано.

За приписами статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд, у визначеному законом порядку, встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. (ст. 34 ГПК України).

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають вимогам чинного законодавства, підтверджені належними доказами та матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню в сумі 16 595,64 грн. основного боргу.

П.1 ч.1. ст.7 Закону України „Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається позивачу в разі зменшення розміру позовних вимог.

Враховуючи те, що позивачем в порядку ст.22 ГПК України подано заяву про зменшення розміру позовних вимог до 16 595,64 грн., і таку заяву прийнято судом, суд вважає за необхідне повернути з Державного бюджету України на користь позивача 1 289,44 грн. суму судового збору, сплаченого платіжним дорученням № 42 від 29.02.2012р., про що видати довідку.

Відшкодування решти судового збору в сумі 331,91 грн. підлягає покладенню на відповідача згідно вимог ст. ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 1, 12, 33, 34, 44, 49, 82, 84, 85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, СУД -

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю „ГЛОБАЛ-ТРАНС-ЛІЗИНГ", м.Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю „УКРЗАХІДЛІЗИНГ", м. Кам'янець-Подільський про стягнення 16 595,64 грн. заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „УКРЗАХІДЛІЗИНГ", м. Кам'янець-Подільський, Хмельницьке шосе, 9, код ЗКПО 37180649) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „ГЛОБАЛ-ТРАНС-ЛІЗИНГ", м. Хмельницький, вул. Курчатова, 124 (код ЗКПО 37674000) 16 595,64 грн. (шістнадцять тисяч п'ятсот дев'яносто п'ять гривень 64 коп.) заборгованості, 331,91 грн. (триста тридцять одна гривня 91 коп.) витрат по оплаті судового збору.

Видати наказ.

Повернути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „ГЛОБАЛ-ТРАНС-ЛІЗИНГ", м. Хмельницький, вул. Курчатова, 124 (код ЗКПО 37674000) суму судового збору в розмірі 1 289,44 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят дев`ять гривень 44 коп.), сплачену платіжним дорученням №42 від 29.02.2012р. на загальну суму 1 621,35 грн.

Видати довідку.

Повне рішення складено 23.04.2012р.

Суддя В.В. Магера

Віддрук. 2 прим.:

1 - до справи,

2 -відповідачу (м. Кам.-Подільський, Хмельницьке шосе, 9 -рекоменд. із повідомлен.).

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення19.04.2012
Оприлюднено26.04.2012
Номер документу23656912
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/5025/282/12

Ухвала від 09.04.2012

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Магера В.В.

Ухвала від 28.03.2012

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Магера В.В.

Ухвала від 19.03.2012

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Магера В.В.

Рішення від 19.04.2012

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Магера В.В.

Ухвала від 05.03.2012

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Магера В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні