cpg1251 номер провадження справи 23/29/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
69001, м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна,21/Шаумяна,4
Інформаційний центр тел. (061) 224-08-88
ПОСТАНОВА
Іменем України
19.04.12 Справа 5009/961/12
За заявою боржника -Приватного підприємства «АГРІ-КОМ»(72318, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Брів-ла-Гайард, 11/12, ідент. код юридичної особи 36132662)
про визнання банкрутом
Суддя Шевченко Т.М.
за участю:
представника боржника - ОСОБА_1, довіреність від 19.03.2012 р.
Розглядається заява боржника - Приватного підприємства «АГРІ-КОМ»(далі -ПП «АГРІ-КОМ») про визнання боржника, що ліквідується власником, банкрутом в порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Ухвалою суду від 14.03.2012 р. заяву боржника прийнято до розгляду, порушено провадження у справі про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, засідання суду призначено на 26.03.2012 р. Розгляд справи відкладено до 19.04.2012 р.
Повноважній представник боржника в судовому засіданні підтримав доводи заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, просить визнати боржника, що ліквідується власником, банкрутом, оскільки боржник неспроможний задовольнити вимоги кредиторів за недостатністю майна. Ліквідатором банкрута просить призначити арбітражного керуючого Головачова Віталія Вікторовича.
Дослідивши подані документи, вислухавши доводи представника боржника, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство ПП «АГРІ-КОМ»порушено за заявою боржника, з врахуванням приписів статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі -Закон про банкрутство).
Відповідно до вимог статті 51 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідне правило передбачено ч. 3 ст. 110 Цивільного кодексу України, яка містить загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Особлива процедура, що передбачена ст. 51 Закону про банкрутство (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
У зв'язку з цим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону про банкрутство є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або уповноваженого на це органу.
Такі передумови полягають у наступному.
Відповідно до вимог статті 105 Цивільного кодексу України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується: за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами;
Частиною 3 статті 110 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Відповідно до вимог частини 3 статті 111 Цивільного кодексу України Під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи.
Частиною 4 ст. 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється.
Аналогічні положення щодо загального порядку ліквідації юридичної особи містяться в статті 60 Господарського кодексу України.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, публікації оголошення для виявлення кредиторів та складання проміжного ліквідаційного балансу можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів. Лише після з'ясування наведених обставин, виконання вказаних дій та після закінчення строку, передбаченого статтею 105 Цивільного кодексу України, можливе звернення до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону про банкрутство, за спрощеною процедурою.
Як вбачається з матеріалів справи, боржник (ПП «АГРІ-КОМ») зареєстрований 22.09.2008 р. як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа, за ідент. кодом юридичної особи - 36132662 (Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 402145 та Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 22.02.2012 р.).
Відповідно до Статуту ПП «АГРІ-КОМ»в редакції 2010 року власником товариства є ОСОБА_1 (п.1.2).
05.12.2011 р. засновником (власником) ПП «АГРІ-КОМ»прийнято рішення № 1 про припинення товариства шляхом його ліквідації, призначено ліквідаційну комісію у складі голови ліквідаційної комісії -ОСОБА_3.
06.12.2011 р. у Єдиному державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців (згідно довідки від 22.02.2012 р.) внесено рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.
09.12.2011 р. в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації «Бюлетень державної реєстрації»№ 198 (33) 2011 рік опубліковано повідомлення (№ 3577) про припинення ПП «АГРІ-КОМ».
Також 07.12.2011 р. в газеті Мелітопольських міської та районної рад «Новий день»№245-250 (17998-18003) опубліковано повідомлення про ліквідацію ПП «АГРІ-КОМ», склад ліквідаційної комісії та строк пред'явлення кредиторських вимог.
Після публікації повідомлення до боржника звернувся кредитор - Мелітопольська ОДПІ Запорізької області, із вимогами в сумі 59 706,00 грн.
Листом від 03.02.2012 р. № 37/9 боржник повідомив податковий орган про визнання заявлених вимог в повному обсязі в сумі 59 706,00 грн.
Крім того, боржник повідомив орган державної податкової служби (Мелітопольську ОДПІ Запорізької області), в якому він перебуває на обліку, про припинення юридичної особи, а саме: подано заяву про припинення платника податків за формою № 8-ОПП.
За результатами виявлення кредиторської і дебіторської заборгованості та проведеної боржником інвентаризації складений проміжний ліквідаційний баланс ПП «АГРІ-КОМ», що затверджений засновником товариства (рішення № 8 від 07.02.12), згідно якого кредиторська заборгованість підприємства-боржника перевищує активи підприємства, а саме: актив підприємства становить 0,25 тис. грн., пасив -59,45 тис. (борг перед Мелітопольською ОДПІ).
Дані проміжного ліквідаційного балансу свідчать про недостатність у боржника майна (активів) для погашення кредиторської заборгованості.
Рішенням власника ПП «АГРІ-КОМ»№ 8 від 07.02.2012 р. ухвалено затвердити проміжний ліквідаційний баланс ПП «АГРІ-КОМ»та звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство ПП «АГРІ-КОМ»у зв'язку з неможливістю задовольнити кредиторські вимоги.
Згідно із довідкою Мелітопольської ОДПІ Запорізької області № 8536/24 від 28.03.2012 р. божник має рахунки у АТ «ТАСкомбанк»та АТ «РОДОВІД БАНК».
ПП «АГРІ-КОМ»(боржник) звернувся із заявою до Запорізької філії АТ «ТАСкомбанк»про закриття рахунків.
Крім того, згідно з даними органів реєстрації речових прав на майно (ВДАІ Мелітопольського МВ ГУ МВС України в Запорізькій області, Головного управління Держкомзему у м. Мелітополь Запорізької області, Мелітопольського міжміського бюро технічної інвентаризації, Інспекції державного технічного нагляду) у боржника відсутнє рухоме чи нерухоме майно, за рахунок якого можливе погашення кредиторських вимог.
Також, відповідно до інформації ВДВС Мелітопольського міськрайонного управління юстиції Запорізької області № 159/6-11 від 04.01.12 на виконанні у державній виконавчій службі не перебувають виконавчі документи за участю боржника.
Отже, з поданих боржником документів вбачається, що у боржника -юридичної особи, щодо якої прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо майна для задоволення вимог кредиторів.
Дослідження зазначених вище обставин дає підстави для висновку про наявність визначених законом підстав для порушення та здійснення провадження у справі про банкрутство відносно боржника, який ліквідується, за правилами статті 51 Закону про банкрутство.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону про банкрутство за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора, здійснює офіційне оприлюднення ухвали про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього ліцензії.
Суду запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого Головачова Віталія Вікторовича на виконання обов'язків ліквідатора банкрута. Оскільки інших кандидатур щодо призначення ліквідатором банкрута по даній справі до суду не надходило, суд вирішив призначити ліквідатором банкрута ПП «АГРІ-КОМ»арбітражного керуючого Головачова Віталія Вікторовича (ліцензія Державного Департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_2 від 09.12.2010 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1 адреса для листування: 72312, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Свердлова, 14, а/с 31 ). Кандидатура арбітражного керуючого відповідає вимогам ст. 3 1 Закону про банкрутство, відповідна згода арбітражного керуючого міститься в матеріалах справи.
Частиною 3 ст. 23 Закону про банкрутство передбачено, що опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3 1 , 5, 22-24, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»ст.ст. 4 1 , 4 5 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Запорізької області
ПОСТАНОВИВ:
Визнати Приватне підприємство «АГРІ-КОМ»(72318, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Брів-ла-Гайард, 11/12, ідент. код юридичної особи 36132662) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Головачова Віталія Вікторовича (ліцензія Державного Департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_2 від 09.12.2010 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1 адреса для листування: 72312, Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Свердлова, 14, а/с 31 ).
Зобов'язати ліквідатора, відповідно до приписів ч. 3 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом. Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити: найменування та інші реквізити боржника (його поштову адресу, банківські реквізити, ідентифікаційний код юридичної особи), визнаного банкрутом, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Докази опублікування оголошення (примірник газети) подати до суду до 14.05.2012 р .
Зобов'язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс для затвердження.
Завірені примірники постанови надіслати: банкруту, ліквідатору, державному реєстратору виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області, Мелітопольській ОДПІ Запорізької області; Головному управлінню статистики у Запорізькій області; ВДВС Мелітопольського МУЮ Запорізької області, Головному управлінню юстиції в Запорізькій області.
Суддя Шевченко Т.М.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2012 |
Оприлюднено | 27.04.2012 |
Номер документу | 23665842 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Шевченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні