cpg1251
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
28 березня 2012 року № 2а-1668/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві до приватного підприємства «Спот»про стягнення фінансових санкцій в сумі 13 399,00 грн.-
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві до приватного підприємства «Спот»про стягнення фінансових санкцій в сумі 13 399,00 грн.
Розглянувши подані позивачем документи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у м. Києві (далі - регіональне управління) на підставі наказу від 07.07.2011р. № 391 про проведення фактичної перевірки та направлення № 32-01/0518 від 07.07.2011р. було проведено перевірку ПП «Спот»(код ЄДРПОУ 32956967).
Перевіркою господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Серафимовича, 10, та використовується ПП «Спот», встановлено порушення ст. 11, 11-1, 15, 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. № 481/95-ВР (надалі -Закон № 481/95-ВР), про що складено Акт від 07.07.2011р. № 0446/01/32956967.
Перевіркою встановлено ряд порушень а саме:
1. Факт реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів - без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що підтверджується фіскальними чеками від 07.07.2011 за №№ 5831, 5860, 5884, 5907, 5921.
Відповідно до статті 15 Закону № 481/95-ВР, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додавання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі, на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) - 780 гривень на кожне місце торгівлі.
Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до державного бюджету згідно з чинним законодавством.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
Згідно ст. 17 Закону № 481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Згідно вказаних норм, та зважаючи на той факт, що момент перевірки в магазині знаходились алкогольні напої на загальну суму 1653,25 грн. тютюнові вироби на загальну суму 1097 ,50 грн., на відповідача накладено штраф (1653 ,25 х 200% = З 306,50 грн.), (1097 ,50 х 200% = 2 195,00 грн.).
2. Перевіркою встановлено, що у приміщенні магазину не розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».
Відповідно до статті 15-2 Закону № 481/95-ВР, власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.
У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
Відповідно до абз. 10 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозмішення наочної інформації передбаченої статтею 15-2 цього Закону, - 3400 гривень.
3. Факт реалізації товару - однієї пачки сигар „Блекстоун Черрі" дата виробництва 05.11 .2007р., марка акцизного податку ТІ 10/1 ААЇЧ 909933 за ціною 28,00 грн. за пачку. Максимальна роздрібна ціна зазначена на пачці виробником складає 27,00 грн. за пачку.
Факт реалізації засвідчується фіскальним чеком № 5884 від 07.07.2011р. Тим самим відповідач здійснив реалізацію тютюнового виробу за ціною вищою від максимальної роздрібної ціни на тютюнові вироби, встановленої виробником.
Додатком до акту перевірки є акт зняття залишків тютюнових виробів, які знаходились у магазині ПП «Спот»станом на 07.07.2011р.
Всього в магазині згідно з додатком № 2 до акту перевірки знаходилося тютюнових виробів на загальну суму 1 097,50 грн.
Відповідно до ч. 15 ст. 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. № 18-92 «Про акцизний збір»із змінами і доповненнями визначено, що встановлення роздрібних цін на підакцизні товари здійснюється виробниками або імпортерами цих товарів шляхом декларування таких цін.
Згідно зі ст. 11-1 З Закону № 481/95-ВР, встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.
Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.
Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати.
Пунктом 13 Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002р. № 218, із змінами і доповненнями (далі - Правила), визначено, що за наявності в місці торгівлі тютюнових виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких зазначені різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках.
Відповідно до п. 22 Правил розрахунки з покупцями за придбані тютюнові вироби здійснюється відповідно до встановленого законодавством порядку.
Відповідно до ч. 13 ст. 18 Закону № 481/95-ВР. за наявності у місці торгівлі тютюновими виробами таких виробів однієї власної назви, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких вказані різні максимальні роздрібні ціни, продаж таких тютюнових виробів здійснюється за цінами, не вищими, ніж ті, що вказані на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках.
Відповідно до Правил, суб'єктом господарювання повинно забезпечуватися інформування споживача про роздрібні ціни в грошовій одиниці України за допомогою ярликів цін (цінників) на зразках тютюнових виробів, що перебувають у продажу.
Відповідно до до абз. 14 ст. 17 Закону № 481/95-ВР, передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єктів господарювання у разі: роздрібної торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
4 . В магазині на зберіганні з метою подальшої реалізації знаходились алкогольні напої описані в додатку № З до акта перевірки без марки акцизного податку встановленого зразка, на загальну суму 400 ,00 грн., та тютюнові вироби (чотири сигари Вайт Овл) на загальну суму 64,00 грн., без марки акцизного податку встановленого зразка.
Відповідно до ст. 11 Закону № 481/95-ВР, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до абзацу 15 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
У зв'язку з наявним порушенням, керівником регіональне управління винесені Рішення про застосування фінансових санкцій від 03.08.2011р. № 262777/32-128/0454 (3306,50 грн.), № 262771/32-128/0455 (2195,00 грн.), № 262770/32-128/0456 (3400,00 грн.), № 262769/32-128/0457 (1097,50 грн.) № 262768/32-128/0458 (3400,00 грн.).
Рішення від 03.08.2011р. № 262777/32-128/0454 (3306,50 грн.), № 262771/32-128/0455 (2195,00 грн.), № 262770/32-128/0456 (3400,00 грн.), № 262769/32-128/0457 (1097,50 грн.) № 262768/32-128/0458 (3400,00 грн.) отримані наручно заступником директора Салевоненко О.М. 04.08.2011р..
Станом на час розгляду справи заборгованість зі сплати фінансових санкцій за порушення законодавства України позивачем добровільно не сплачені.
Відповідно до ст. 17 З Закону № 481/95-ВР, у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, про те, що заборгованість ПП «Спот»(код ЄДРПОУ 32956967) по сплаті фінансових санкцій в сумі 13 399,00 грн. підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 17, 69, 70, 71, 94, 158-163, 183 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Спот»(код ЄДРПОУ 32956967) фінансові санкції в сумі 13 399,00 грн. до Державного бюджету на: код платежу 21081100 Голосіївський район УДК у м. Києві розрахунковий рахунок 31115106700002, МФО 820019, Отримувач: РВДК у Голосіївському районі, код 26077879.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Аблов Є.В.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2012 |
Оприлюднено | 27.04.2012 |
Номер документу | 23673882 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Аблов Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні