5/71-08-3264
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"03" листопада 2008 р.Справа № 5/71-08-3264
Господарський суд Одеської області у складі:
судді Могил С. К.
при секретарі судового засідання Вдовиченко В. В.
За участю представників сторін:
від позивача: Остапов В.В. на підставі довіреності.
від відповідача: не з'явився.
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом державного підприємства „Іллічівський морський торговельний порт” (Одеська область, м. Іллічівськ) до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю „Українська енергетична компанія „Укренко”, (м. Одеса) про стягнення 755 452, 69 грн.
ВСТАНОВИВ:
Між державним підприємством „Іллічівський морський торговельний порт” (споживач за договором) та товариством з обмеженою відповідальністю „Українська енергетична компанія „Укренко” (постачальник за договором) був укладений договір № 15/162-0 від 15.03.2006 року про купівлю –продаж електричної енергії. Предметом укладеного договору було адресне забезпечення споживача електричною енергією, у встановлених даним договором обсягах, та порядок розрахунків між позивачем та відповідачем.
У відповідності з умовами укладеного договору відповідач взяв на себе зобов'язання здійснювати постачання електроенергії на адресу позивача у межах узгодженої сторонами кількості на умовах границі балансової приналежності споживача, а позивач взяв на себе зобов'язання здійснювати оплату за електричну енергію відповідно до умов договору.
Відповідно до п. 2.1.3. сторони за договором погодились про те, що відповідач приймає на себе фактичні видатки, пов'язані з транспортуванням фактичного обсягу електричної енергії, що постачається адресно через мережі відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія Одесаобленерго”.
Як видно з матеріалів справи товариством з обмеженою відповідальністю „Укренко” було визначено обсяг нормативних технологічних втрат при постачанні електричної енергії державному підприємству „Іллічівський морський торговельний порт”, а саме: травень 2006 р. у сумі 203 825, 59 грн., червень 2006 р. у сумі 107 550, 09 грн., липень 2006 р. у сумі 142 910, 81 грн., серпень 2006 р. у сумі 143 715, 76 грн., вересень 2006 р. у сумі 157 423, 44 грн. Загалом сума нормативно технологічних втрат склала 755 452, 69 грн.
Як видно з матеріалів справи, позивачем було перераховано зазначену суму грошових коштів відповідачу.
Вказані обставини підтверджуються первинними документами, які містяться в матеріалах справи, а саме: рахунками відповідача та копіями платіжних доручень позивача.
Згідно п. 1 постанови № 1058 від 18.08.1999 року Національної комісії регулювання електроенергетики „Про порядок закупівлі електричної енергії з Оптового ринку електричної енергії України” ліцензіатами з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом ліцензіати з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом закуповують електричну енергію з Оптового ринку електричної енергії України (ОРЕ) з урахуванням нормативних технологічних витрат електричної енергії при її передачі місцевими (локальними) електромережами на відповідному класі напруги.
Обсяг продажу електричної енергії ліцензіату з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом на межі балансової належності електричних мереж споживача визначається, виходячи з обсягу споживання електричної енергії таким споживачем і обсягу технологічних витрат.
Обсяг технологічних витрат розраховується відповідно до класу напруги, на якому споживач отримує електричну енергію, що постачається ліцензіатом з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом, і на підставі економічних коефіцієнтів нормативних технологічних витрат електроенергії на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами.
У відповідності до п. 1.4. Правил користування електричною енергією затверджених постановою НКРЕ № 28 від 31.07.1996 року Постачальник електричної енергії покриває усі витрати, пов'язані з доставкою електричної енергії в точку продажу, яка визначається постачальником електричної енергії на межах балансової належності електричних мереж.
На підставі викладеного, фактичних обставин справи можна зробити висновок про те, що товариством з обмеженою відповідальністю „Українська енергетична компанія „Укренко” безпідставно було отримано 755 452, 69 грн.
У відповідності зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, а ст. 525 Цивільного кодексу України встановлено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
У матеріалах справи відсутні будь які докази повернення відповідачем безпідставно отриманого майна, у даному випадку грошових кошів, позивачу.
В процесі розгляду справи відповідач у судові засідання не з'явився, відзив на позов не надав та з боку відповідача до суду не було надано жодного документального доказу який би свідчив про необґрунтованість та безпідставність позовних вимог.
Згідно з ч. 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь –які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин, приймаючи до уваги вищенаведене, оцінюючи надані документальні докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню у сумі 755 452, 69 грн., з віднесенням судових витрат на рахунок відповідача у відповідності з ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 32, 33, 44, 49, 69, 75, 82 –85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Українська енергетична компанія „Укренко”, код 33506836, (м. Одеса, вул. Гоголя, 23, оф. 37), р/р 26002249321 в АКБ «Морський транспортний банк” м. Іллічівськ, МФО 328168 на користь державного підприємства „Іллічівський морський торговельний порт”, код 01125672, (Одеська область, м. Іллічівськ, пл. Праці, 6) р/р 26008301360029 у Воднотранспортному відділенні ПІБ м. Іллічівська, МФО 328124, а саме:
- 755 452 (сімсот п'ятдесят п'ять тисяч чотириста п'ятдесят дві) грн. 69 коп. боргу;
- 7 554 (сім тисяч п'ятсот п'ятдесят чотири) грн. 26 коп. держмита;
- 118 (сто вісімнадцять) грн. витрат на ІТЗ судового процесу.
Наказ видати згідно ст. 116 ГПК України.
Рішення підписано 05.11.2008 року.
Рішення суду набирає чинності в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя Могил С.К.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2008 |
Оприлюднено | 26.11.2008 |
Номер документу | 2367469 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Могил С.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні