cpg1251
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2012 р. Справа № 2а/0470/2518/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Головко О.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження
позовну заяву Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Дніпропетровська
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Трипілля»
про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Дніпропетровська, в якому позивач просить:
1. Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих ТОВ «ТД «Трипілля»(код ЄДРПОУ 34734700), на користь держави (р/р 31117029700005, одержувач: УДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 37989265, код платежу 14010100) в рахунок погашення боргу по податку на додану вартість у сумі 167,57 грн.
2. Надати дозвіл на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить ТОВ «ТД «Трипілля»(код ЄДРПОУ 34734700).
В обґрунтування позову ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська зазначила, що в ході камеральної перевірки встановлено порушення ТОВ «ТД «Трипілля»норм податкового законодавства, а саме несвоєчасно повернуто свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість, в результаті чого ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська нараховано штрафні санкції.
Позивач про відкриття скороченого провадження повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про вручення 21.02.2012 ухвали про відкриття скороченого провадження, яка міститься в матеріалах справи.
Відповідач також належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення 23.03.2012 року поштового відправлення, яке наявне в матеріалах справи.
Відповідач протягом десяти днів не надав до суду заперечень проти позову та будь-які інші документи.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Трипілля»(ідентифікаційний код 34734700) зареєстроване Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 20.11.2006.
Відповідач знаходиться на податковому обліку як платник податків в ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська з 21.11.2006 за № 14909.
Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку своєчасності подання податкової звітності Товариством з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Трипілля», за результатами якої складено Акт № 5038/152/34734700 від 08.06.2010.
Згідно з висновками, викладеними в акті, ТОВ «ТД «Трипілля»виключено з реєстру платників податку на додану вартість 22.04.2010, строк повернення свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська встановлено до 18.05.2010.
Податковим органом встановлено, що відповідачем несвоєчасно повернуто свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість, а саме 08.06.2010, в результаті чого ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було винесено та направлено на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення № 0057191502/0 від 08.06.2010, в якому визначено суму податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170 грн. 00 коп. за неподання податкової звітності.
Позивач в позовній заяві зазначив, що у зв'язку з наявністю переплати сума податкового боргу підприємства зменшується та становить 167,57 грн.
Відповідачем сума податкового зобов'язання, визначена контролюючим органом, самостійно сплачена не була, у зв'язку з чим податковим органом ТОВ «ТД «Трипілля»було направлено податкові вимоги № 1/1296 від 21.06.2010 та № 2/1605 від 02.08.2010, які отримані посадовою особою підприємства, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Вирішуючи спір суд встанови, що підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на момент виникнення відповідних правовідносин та був спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків та зборів, визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість»платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво:
- якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою платника податку, - разом із наданням заяви про таке анулювання;
- якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Згідно з пп.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Підпунктом 15.1.1 пункту 15.1 статті 15 вищевказаного Закону встановлено, що за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 пункту 15.1, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.
У разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.
Положеннями пп. 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та (або) податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Статтею 95 Податкового кодексу України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пунктів 38.1, 38.2 статті 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником безпосередньо, а у випадках передбачених законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку, або банком на підставі податкової поруки, відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений законодавством строк.
Судом встановлено, позивачем доведено, відповідачем не спростовано, що ТОВ «ТД «Трипілля»станом на час розгляду справи має заборгованість по узгодженому зобов'язанню в розмірі 167 грн. 57 коп., у зв'язку з чим суд доходить висновку, що позов в частині стягнення коштів з рахунків ТОВ «ТД «Трипілля»в рахунок погашення податкового боргу в сумі 167,57 грн. підлягає задоволенню.
При цьому суд не знаходить підстав для задоволення решти позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється відповідно до Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1244 від 29.12.2010.
Суд доходить висновку, що вимога щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить ТОВ «ТД «Трипілля», не є обґрунтованою, оскільки податковим органом не здійснювались заходи щодо списання коштів з рахунків у банках та не було доведено неможливість погашення всієї суми боргу за рахунок коштів, наявних на рахунках у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Трипілля». При цьому суд зазначає, що позивачем до позовної заяви додано реєстр відкритих банківських рахунків відповідача, проте не надано інформації щодо наявності у ТОВ «ТД «Трипілля»інших джерел готівкових коштів.
Враховуючи сукупність викладених обставин суд доходить висновку про часткове задоволення позову.
Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська задовольнити частково.
Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Трипілля», на користь Державного бюджету суму податкового боргу зі сплати податку на додану вартість в розмірі 167 (сто шістдесят сім) грн. 57 коп.
У задоволенні позову в іншій частині відмовити.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано .
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції з одночасним її направленням до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Головко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2012 |
Оприлюднено | 04.05.2012 |
Номер документу | 23688582 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Головко Олена Володимирівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Головко Олена Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні