cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"10" квітня 2012 р. Справа № 5/019-12
Суддя господарського суду Київської області Подоляк Ю.В., розглянувши справу
за позовом Вишгородського міського комунального підприємства "Водоканал", м. Вишгород до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Промінь-2007", м. Вишгород про стягнення 65835,33 грн. за участю представників:
позивача:ОСОБА_1 -дов. від 11.01.2011р. № 7 відповідача:Полякова І.В. -керівник суть спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Вишгородського міського комунального підприємства "Водоканал" (далі -позивач) до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Промінь-2007" (далі -Відповідач) про стягнення 65835,33 грн. заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх договірних зобов'язань щодо здійснення розрахунку за надані послуги з водопостачання та водовідведення.
Присутній в судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги та просить суд їх задовольнити з мотивів викладених в позові.
Відповідач, присутній в судовому засіданні, проти позовних вимог заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву, які зводяться до того, що заявлена до стягнення сума заборгованості виникла в результаті розбіжності показників засобів обліку, а саме будинкового і квартирних лічильників.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, присутніх в судовому засіданні, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд -
встановив:
Між сторонами у справі було укладено договір на послуги водопостачання та водовідведення від 09.04.2008р. № 21 (далі -договір), відповідно до умов якого постачальник - позивач зобов'язався надавати абонентові -відповідачу послуги водопостачання та приймання каналізаційних стоків за адресою: м. Вишгород, вул. Кургузова, 4-б, а абонент зобов'язався сплачувати за вищезазначені послуги, належно експлуатувати водопровідні та каналізаційні мережі, пристрої та прилади на них, які перебувають у нього на балансі, згідно цього договору, правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення, затвердженими Держжитлокомунгоспом України № 65 від 01.07.1994р. (надалі -правила), правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи міст і селищ України та Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення, Правил приймання стічних вод у систему каналізації м. Вишгород (п. 1.1 договору).
Відповідно до п. 2.1.1 договору кількість води, що подається постачальником та використовується абонентом, визначається за показниками лічильників, зареєстрованих постачальником. Зняття показників водолічильників здійснюється, як правило, щомісячно представником постачальника спільно з представником абонента. Показники лічильників можуть бути прийняті постачальником для розрахунків у письмовому вигляді.
Згідно п. 2.2.1 договору абонент в термін з 18 по 25 число поточного місяця надає постачальнику звіт про кількість використаної води та відведених стоків або даних знятих представником постачальника з приладів обліку абонента. На основі поданого звіту про кількість використаної води та відведених стоків або даних знятих представником постачальника з приладів обліку абонента, абоненту виписується рахунок на оплату. Оплата платіжних документів здійснюється абонентом самостійно в 3-денний термін з дня отримання рахунку, але не пізніше 28 числа звітного місяця. Тарифи на послуги водовідведення встановлюються у встановленому чинним законодавством порядку та не підлягають погодженню з абонентом. На момент укладання договору вартість послуг становить: вода -2,50 грн. (з ПДВ); стоки -2,25 грн. (з ПДВ).
Положеннями п. 2.2.2 договору встановлено, що у разі незгоди щодо кількості або вартості отриманих послуг, зазначених у розрахунковому документі, абонент зобов'язаний в п'ятиденний термін з дня отримання розрахункового документу, письмово повідомити про це постачальника та у цей же термін направити представника з обґрунтованими документами для проведення звірки та підписання акту. В іншому випадку відмова абонента оплатити розрахунковий документ постачальника вважатиметься безпідставною.
Цей договір укладається на один рік і набуває чинності з моменту підписання його сторонами. Договір вважається пролонгованим на новий строк, якщо за двадцять днів до припинення його дії жодна із сторін не повідомить про це іншу сторону (п. 7.1 договору).
На виконання умов договору позивач в період з квітня 2008 року по лютий 2012 року включно надав відповідачу послуги по водопостачанню та водовідведенню на загальну суму 330730,92 грн., що підтверджується щомісячними звітами, актами здачі-приймання робіт (надання послуг) за вказаний період. Зазначені документи підписані в двосторонньому порядку повноважними представниками сторін та скріплені печатками (штампами) позивача та відповідача, завірені копія яких залучені до матеріалів справи.
Для оплати наданих послуг позивач щомісяця виставляв відповідачу рахунки-фактури за вищевказаний період, завірені копії яких залучені до матеріалів справи.
Разом з тим, відповідач за надані послуги розрахувався лише частково, сплативши на користь позивача грошові кошти в сумі 264895,59 грн., що підтверджується банківськими виписками з рахунку позивача за період з 15.07.2008р. по 29.02.2012р., завірені копії яких залучені до матеріалів справи, в зв'язку з чим за відповідачем рахується борг в розмірі 65835,33 грн. -різниця між перерахованими коштами та загальною вартістю наданих послуг з водопостачання та водовідведення.
Розмір зазначеної заборгованості станом на 01.03.2012р. також підтверджується актом звірки взаєморозрахунків між сторонами у справі, відповідно до якого сальдо на користь позивача станом на 01.03.2012р. складає 65835,33 грн. Зазначений акт підписаний в двосторонньому порядку повноваженими представниками сторін та скріплений печаткою позивача і відповідача, завірена копія якого залучена до матеріалів справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно приписів статей 525, 526 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Проте, всупереч згаданих приписів закону, положень укладеного між сторонами договору, відповідач не виконав своїх зобов'язань щодо здійснення повного розрахунку за надані послуги з водопостачання та водовідведення, у зв'язку з чим за останнім на час розгляду справи рахується заборгованість в розмірі 65835,33 грн. Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідач суду не надав.
Згідно вимог ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Таким чином, суд вважає, що позивачем правомірно заявлено позов про стягнення 65835,33 грн. заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення.
З огляду на зазначене та враховуючи, що борг відповідача перед позивачем на час прийняття рішення не погашений, його розмір підтверджується наявними матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 65835,33 грн. заборгованості є доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню.
Що стосується заперечень відповідача проти позову, які зводяться до того, що заявлена до стягнення сума заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення виникла внаслідок розбіжностей між показниками будинкового та квартирними лічильниками обліку води то суд зазначає наступне.
Згідно п. 3.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. № 190 (далі -Правила) розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються на основі показів засобів обліку.
Положеннями п. 5.2 Правил передбачено, що вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу.
Межа балансової належності -це лінія розподілу елементів систем водопостачання та водовідведення і споруд на них між власниками або користувачами (п. 1.2 Правил).
Договір на надання послуг з водопостачання та водовідведення укладений між позивачем та відповідачем -об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ), як юридичною особою створеною власниками для сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг, а не з кожним власником квартири -членом ОСББ окремо.
Кількість води, що подається постачальником та використовується абонентом визначається за показниками будинкового лічильника, який відповідно до зазначених правил повинен розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу.
Отже, вартість наданих послуг з водопостачання та водовідведення за вказаним договором визначається за показниками вказаного засобу обліку, а не за показниками квартирних лічильників - засобів обліку мешканців об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Суд також враховує те, що акти здачі-приймання робіт (надання послуг) з водопостачання та водовідведення за період з квітня 2008 року по лютий 2012 року включно складені на підставі показників будинкового лічильника. Зазначені акти підписані відповідачем без жодних зауважень та застережень щодо обсягів та вартості наданих позивачем послуг, що свідчить про прийняття відповідачем вказаних послуг в обсягах та за цінами зазначеними в актах.
З огляду на зазначене, заперечення відповідача проти позову не приймаються судом до уваги при вирішенні спору.
Відшкодування витрат по сплаті судового збору відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається судом на відповідача, оскільки спір виник в наслідок його неправильних дій. Доказів протилежного відповідач суду не надав.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 4 3 , 33, 44, 49, 77, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Промінь-2007" (07300, Київська область, Вишгородський р-н, м. Вишгород, вул. Кургузова, 4-Б, ідентифікаційний код 35278011) на користь Вишгородського міського комунального підприємства "Водоканал" (07300, Київська обл., Вишгородський р-н, м. Вишгород, вул. Набережна, 8А, ідентифікаційний код 03346615) 65835 (шістдесят п'ять тисяч вісімсот тридцять п'ять) грн. 33 коп. заборгованості, 1609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Суддя Подоляк Ю.В.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2012 |
Оприлюднено | 03.05.2012 |
Номер документу | 23692209 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Подоляк Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні