cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" квітня 2012 р. Справа № 5023/1403/12
вх. № 1403/12
Суддя господарського суду Пономаренко Т.О.
при секретарі судового засідання Кролівець М.О.
за участю представників сторін:
прокурора - Грінченко А.Ю., посв.№ 204 від 10.10.2011р.
Представник 1-го позивача - не з'явився.
Представник 2-го позивача - ОСОБА_1, дов.№ 38-1870 від 28.05.2010р.
Представник відповідача - не з'явився.
розглянувши справу за позовом Прокурор Ленінського району м. Харкова в інтересах держави, в особі :
1. Харківська міська рада, м. Харків
2. КП "Харківські теплові мережі", м. Харків
до ПП "Борчали", м. Харків
про стягнення коштів у розмірі 35 256,62 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Ленінського району м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради та КП "Харківські теплові мережі" м. Харків звернувся до господарського суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача - Приватного підприємства "Борчали" на користь КП "Харківські теплові мережі" заборгованість у сумі 35 256,62 грн., яка виникла внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх зобов'язань за договором купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді №13656 від 01.02.2008р. та покласти на відповідача судові витрати.
Ухвалою господарського суду від 22.03.2012р. прийнято вказану позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено її до розгляду у відкритому судовому засіданні на 05.04.2012р. об 11:30 год.
Ухвалою господарського суду від 05.04.2012р. розгляд справи відкладався в зв'язку з неявкою в судове засідання представника відповідача.
Представник першого позивача у призначене 17.04.2012р. судове засідання не з'явився, через канцелярію суду надав письмові пояснення (вх. № 7890 від 12.04.2012р.), в яких підтримує позовні вимоги в повному обсязі, просить позов задовольнити та розглянути справу без участі представника Харківської міської ради за наявними матеріалами.
У призначеному судовому засіданні 17.04.2012р. прокурор та представник 2-го позивача позов підтримали, наполягали на його задоволенні.
Представник 1-го позивача у призначене 17.04.2012р. судове засідання не з'явився, про причину неявки суд не повідомив, витребуваних судом документів не надав. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача у призначене 17.04.2012р. судове засідання не з'явився, про причину неявки суд не повідомив, відзив на позов та інших витребуваних судом документів не надав. В матеріалах справи відсутні докази належного повідомлення відповідача про дату судового засідання.
Судом перевірено адресу відповідача, згідно з наданого позивачем витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 15.03.2012р. місцезнаходження відповідача - 61052, м. Харків, пров. Пискунівський, 15. Саме на цю адресу надсилались судом процесуальні документи, а позивачем - позовна заява.
Відповідно до вимог частин 1, 3 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Виходячи з вимог ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач - Приватне підприємство "Борчали" належним чином був повідомлений про час та місце судового засідання.
Відповідач правами, передбаченими ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, не скористався, процесуальне право на участь у судовому засіданні не реалізував.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованою Верховною Радою України (Закон України від 17.07.1997 року №475/97 - ВР ), кожній особі гарантовано право на справедливий і відкритий розгляд при визначенні її громадських прав і обов'язків впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язок доказування та надання доказів, покладений на сторони, тому суд дійшов висновку про достатність в матеріалах справи доказів та можливість розгляду справи без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами, відповідно до приписів ст. 75 ГПК України.
Суд, вислухавши пояснення прокурора та представника другого позивача, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, встановив наступне.
Відповідач по справі, на підставі договору оренди № 3244 від 21.05.2007р., укладеного між Управлінням комунального майна та приватизації Харківської міської ради та ПП "Борчали", займає нежитлові приміщення одноповерхової будівлі загальною площею 525,1 кв. м. , розташовані за адресою: м. Харків, вул. Котлова, б. 34, літ. "Б-1".
Згідно до п. 1.2 Правил користування тепловою енергією…, користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору.
Споживачем теплової енергії за визначенням Закону України "Про теплопостачання" є фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору, укладання якого в силу ст. 24 Закону є для нього обов'язковим.
01.12.2011р. між 2-м позивачем (Енергопостачальна організація) та відповідачем - ПП "Борчали" (Споживач) було укладено договір купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді № 13656 від 01.02.2008р.
Відповідно до умов договору позивач (Енергопостачальна організація) зобов'язався постачати відповідачеві (Споживачеві) теплову енергію в гарячій воді в потрібних йому обсягах на потреби, перелік яких вказано в п.2.1. договору, а відповідач зобов'язався оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни, передбачені договором, а саме розділом 6 договору.
У відповідності до п.6.4 договору відповідач повинен був за 3 дні до початку розрахункового періоду сплатити позивачу вартість, зазначеної в додатку №1 до договору кількості теплової енергії, з урахуванням залишкової суми (сальдо) розрахунків на початок розрахункового періоду.
Згідно п.6.6. договору, якщо обсяг фактично спожитої теплової енергії перевищує сплачений зазначений в договорі обсяг, вартість такого перевищення сплачується споживачем не пізніше 18-го числа місяця, наступного за розрахунковим. Якщо фактичне споживання теплової енергії нижче від сплаченого зазначеного в договорі обсягу, вартість такого перевищення зараховується в рахунок оплати зазначеного в договорі обсягу місяця, наступного за розрахунковим.
Відповідно до п.3.2.6. договору, споживач теплової енергії зобов'язується виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і в терміни. які передбачені договором.
Позивач свої зобов'язання виконав в повному обсязі, на підставі вищезазначеного договору в період з листопада 2011 року по лютий 2012 року здійснив відпуск теплової енергії відповідачу та направив на його адресу рахунки на оплату спожитої теплової енергії за вищевказаний період, що підтверджується матеріалами справи.
Факт користування тепловою енергією у приміщенні, в якому знаходився відповідач в спірний період, за адресою: м. Харків, вул. Котлова, б. 34, підтверджується актами про включення та відключення опалення, підписаним представниками сторін, належним чином засвідчені копії яких долучені до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 19 Закону України "Про теплопостачання" фактично отриману теплову енергію споживач оплачує теплопостачальній організації щомісячно.
Відповідач, в свою чергу, не виконав належним чином взяті на себе за договором зобов'язання, не сплатив у визначені договором строки, порядку та розмірі вартість заявленої та отриманої теплової енергії, внаслідок чого за період з грудня 2011 року по лютий 2012 року утворилась заборгованість в сумі 35 256,62 грн., яка до цього часу не погашена. Доказів на підтвердження оплати боргу за спірний період відповідач до суду не надав.
Згідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Як зазначено вище, КП "Харківські теплові мережі" визначало строк оплати заборгованості у платіжних вимогах-дорученнях від 07.12.2011р., від 09.01.2012 р., від 07.02.2012р. та від 06.03.2012р.
Відповідно ст.1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньо правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно.
Відповідно ст. 1213 ЦК України набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.
Своїми діями відповідач порушив умови договору та вимоги ст. 526 ЦК України, в якій зазначено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства. За таких підстав, суд вважає вимогу позивача про стягнення 35 256,62 грн. боргу обґрунтованою та підлягаючою задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав державне мито покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином, судові витрати у даній справі покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись, ст.ст. 19, 24, 25 Закону України "Про теплопостачання", ст.ст. 193, 198, 526, 530, 1212, 1213 Цивільного кодексу України, ст.ст. 1, 4, 12, 22, 33-34, 38, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватної фірми "Борчали" (61052, м. Харків, пров. Пискунівський, 15, код ЄДРПОУ 32032054, р/р 26005013823980 у філії банку "Фінанси і кредит") на користь КП "Харківські теплові мережі" (61037, м. Харків, вул.Доброхотова,11, код ЄДРПОУ 31557119, р/р 260333012313 ВАТ "Державний ощадний банк України", м. Харків, МФО 351823) заборгованість у сумі 35 256,62 грн.
Стягнути з Приватної фірми "Борчали" (61052, м. Харків, пров. Пискунівський, 15 код ЄДРПОУ 32032054, р/р 26005013823980 у філії банку "Фінанси і кредит") на користь держбюджету України (одержувач коштів - УДКС у Дзержинському районі м.Харкова Харківської області, № рахунку 31215206783003, код ЄДРПОУ 37999654, код платника 22030001, символ звітності банку 101, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011) судовий збір у сумі 1 609,50 грн.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Суддя Пономаренко Т.О.
повний текст рішення підписано 23.04.2012р.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2012 |
Оприлюднено | 03.05.2012 |
Номер документу | 23693217 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Пономаренко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні