34/195-08-4232
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"05" листопада 2008 р.Справа № 34/195-08-4232
за позовом Прокурора Тарутинського району Одеської області в інтересах держави в особі Тарутинської районної державної адміністрації
до відповідача Селянського (фермерського) господарства "Шеріф"
про виключення із списків члена селянського (фермерського) господарства
Суддя Фаєр Ю.Г.
В судовому засіданні приймали участь представники
від прокурора Одеської області: Горяйнова А.О.- посвідчення №321 від 27.10.08р.;
від позивача: не з'явилися;
від відповідача: не з'явилися;
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Тарутинського району Одеської області звернувся до господарського суду Одеської області в інтересах держави в особі Тарутинської районної державної адміністрації з позовною заявою до Селянського (фермерського) господарства "Шеріф" про виключення з членів селянського (фермерського) господарства „Шеріф” Мітропової Надії Григорівни.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 08.10.2008р. порушено провадження у справі №34/195-08-4232 розгляд якої призначено на 05.11.2008р.
Розглянувши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
Підвідомчість (підсудність) справ загальним і господарським судам визначається законодавством. У разі відсутності прямої вказівки у законі застосовується принцип розмежування підвідомчості (підсудності) за суб'єктним складом. Зокрема, згідно ч.1 ст.1 Господарського процесуального кодексу України до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням мають право звертатися підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи.
При цьому справи, що виникають з корпоративних відносин, на підставі п.4 ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України підвідомчі (підсудні) господарським судам незалежно від того, які особи –юридичні чи фізичні –є учасниками корпоративних відносин, з яких виник спір. Тому, якщо стороною у справі є фізична особа, вирішального значення при розмежуванні юрисдикцій набуває питання, чи є ця справа такою, що виникає з корпоративних відносин.
Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів” №483-V від 15.12.2006р. до підвідомчості (підсудності) господарських судів віднесено справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів. Зазначеним законом також визнано поняття „корпоративні відносини” як відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
Відповідно до ч.1 ст.167 Господарського кодексу України корпоративними є права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Згідно ч.1 ст.79 цього кодексу господарськими товариствами визнаються підприємства або інші суб'єкти господарювання, створені юридичними особами та/або громадянами шляхом об'єднання їх майна і участі в підприємницькій діяльності товариства з метою одержання прибутку.
До господарських товариств належать: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства.
Враховуючи те, що Селянське фермерське господарство „Шеріф” не є господарським товариством, дія п.4 ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України на нього не поширюється, тобто спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, у зв'язку з чим слід припинити провадження у даній справі на підставі п.1 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України.
Суд звертає увагу учасників судового процесу, що у випадку припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами і з тих самих підстав не допускається.
Керуючись п.1 ч.1 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі №34/195-08-4232 припинити.
Суддя Фаєр Ю.Г.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2008 |
Оприлюднено | 26.11.2008 |
Номер документу | 2369846 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Фаєр Ю.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні