cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-34/2248-2012 18.04.12 За позовом Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк"
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Кепітал Контракшн"
2) Відкритого акціонерного товариства "Український будівельний концерн"
3) Відкритого акціонерного товариства "Центростальконструкція"
4) Акціонерного товариства закритого типу "Донбаспромелектромонтаж"
5) Відкритого акціонерного товариства "Дніпростальконструкція"
6) Відкритого акціонерного товариства "Промхіммонтаж"
про стягнення 4 613 424,97 дол. США
Суддя Сташків Р.Б.
Представники сторін:
від позивача - ОСОБА_1, представник за довіреністю;
від відповідача-1 - не з'явився;
від відповідача-2 - не з'явився;
від відповідача-3 - не з'явився;
від відповідача-4 - не з'явився;
від відповідача-5 - не з'явився;
від відповідача-6 - не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
У лютому 2012 року Публічне акціонерне товариство "Альфа-Банк" (далі -позивач або Банк) звернулось до Господарського суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кепітал Контракшн" (далі -відповідач-1), Відкритого акціонерного товариства "Український будівельний концерн" (далі -відповідач-2), Відкритого акціонерного товариства "Центростальконструкція" (далі -відповідач-3), Акціонерного товариства закритого типу "Донбаспромелектромонтаж" (далі -відповідач-4), Відкритого акціонерного товариства "Дніпростальконструкція" (далі -відповідач-5), Відкритого акціонерного товариства "Промхіммонтаж" (далі -відповідач-6) про стягнення 4 613 424,97 дол. США , з яких:
- 3 750 617 дол. США - прострочена заборгованість за кредитом;
- 223 894,37 дол. США - заборгованість по пені за несвоєчасне повернення кредиту;
- 605 724,64 дол. США - заборгованість по процентах за користування кредитом;
- 33 188,96 дол. США - заборгованість по пені за прострочення сплати процентів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Банк належним чином виконав свої зобов'язання за Кредитним договором № 05-МВ/11 від 18.01.2011, а враховуючи те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Кепітал Контракшн" , як Позичальник, свої зобов'язання за Кредитним договором належним чином не виконало позивач зважаючи на укладення між позивачем та відповідачами 2-6 договорів поруки вимагає відшкодування заборгованості в сумі 4 613 424,97 дол. США солідарно з усіх відповідачів.
Ухвалою суду від 27.02.2012 було порушено провадження у справі №5011-34/2248-2012, розгляд справи було призначено на 19.03.2012.
Ухвалою суду від 19.03.2012 розгляд справи було відкладено на 04.04.2012.
Ухвалою суду від 04.04.2012 розгляд справи було відкладено на 18.04.2012.
У судовому засіданні 18.04.2012 представником позивача надано уточнений розрахунок пені відповідно до якого останній просить суд стягнути солідарно з відповідачів:
- 223 663,46 дол. США - заборгованості по пені за несвоєчасне повернення кредиту;
- 33 112,60 дол. США - заборгованості по пені за прострочення сплати процентів.
Ухвали суду про порушення провадження у справі та відкладення розгляді справи були надіслані за адресами місцезнаходження відповідачів, що зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до статті 64 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
На призначені судові засідання 19.03.2012, 04.04.2012, 18.04.2012 представники відповідачів не з'являлися, витребуваних судом доказів не надали. Про дату та час проведення судових засідань були повідомлені належним чином, про що зокрема свідчать наявні у матеріалах справи оригінали поштових відправлень.
Отже, відповідачі завчасно були повідомлені про місце, дату та час судових засідань, і у разі наміру подати відзив на позовну заяву, письмові пояснення, додаткові документи, мали достатньо часу для цього.
За таких обставин, суд не вбачає за необхідне відкладати розгляд справи та відповідно до статті 75 ГПК України здійснює її розгляд за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
18.01.2011 року між Публічним акціонерним товариством «Альфа-Банк»(далі -Банк) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кепітал Констракшн»(далі -Позичальник) було укладено договір про відкриття кредитної лінії № 05-МВ/11 (далі -Договір про відкриття кредитної лінії або Основний договір).
Відповідно до пункту 1.1 Договору про відкриття кредитної лінії Банк відкриває Позичальнику мультивалютну невідновлювальну кредитну лінію, та на підставі додаткових угод до цього Договору окремими частинами (траншами) надає Позичальнику Кредит у порядку і на умовах, визначеним Договором, позичальник, у свою чергу, зобов'язується використати Кредит з метою, зазначеною у пункті 1.5 Договору, своєчасно та у повному обсязі виплачувати Банку проценти за користування Кредитом, виконати інші умови цього Договору та повернути Банку Кредит у терміни, встановлені цим Договором.
Відповідно до пункту 1.2 Договору про відкриття кредитної лінії ліміт Кредитної лінії (граничний розмір Кредиту): сума, еквівалентна 3 800 000 доларів США.
Пунктом 1.3 Договору про відкриття кредитної лінії встановлено, що розмір процентів за користування кредитом складає:
- за користування частиною Кредиту, наданою у гривнях, - 26% річних;
- за користування частиною Кредиту наданою у доларах США, - 19% річних.
Відповідно до пункту 1.4 Договору про відкриття кредитної лінії строк дії Кредитної лінії закінчується 26 грудня 2011 року.
Згідно з пунктом 1.5 Договору про відкриття кредитної лінії кредит надається для поповнення оборотних коштів Позичальника і може бути використаний ним на будь-які цілі, що не суперечать законодавству України, зокрема, може бути повністю або частково конвертований у національну або іноземну валюту згідно із законодавством України.
Згідно з пунктами 6.1, 6.2 Договору про відкриття кредитної лінії проценти нараховуються щомісяця на суму Кредиту (окремо по кожному виду валют, у яких надано Кредит) протягом усього строку користування ним, виходячи з фактичної кількості днів у місяці та у році (для Кредиту у гривнях чи російських рублях) або фактичної кількості днів у місяці та 360 днів у році (для частини Кредиту у іноземних валютах, інших ніж російські рублі). При цьому для цілей нарахування процентів на суму кожного з траншів день його надання враховується, а день повернення - не враховується при нарахуванні процентів.
Проценти нараховані за місяць, Позичальник зобов'язаний сплачувати щомісяця у строк з 1-го (включно) по 5-те число (включно) місяця, наступного за тим, за який вони нараховані (крім процентів, строки сплати яких визначені у наступних абзацах цього пункту).
Проценти нараховані за грудень та/або квітень, Позичальник зобов'язаний сплачувати у строк з 1-го числа по 15-те число (включно) місяця, наступного за тим, за який вони нараховані.
Якщо після дострокової сплати процентів Кредит був повністю або частково достроково повернутий у тому ж місяці, за який ці проценти нараховані, внаслідок чого фактично сплачена сума процентів перевищує розмір процентів, який підлягає сплаті, сума, яка складає різницю між фактично сплаченою сумою процентів та розміром процентів, що підлягає сплаті, вважається направленою на сплату процентів за користування Кредитом за наступний місць.
У разі повного повернення Кредиту не пізніше дня закінчення строку дії Кредитної лінії, проценти, нараховані за місяць, в якому закінчується зазначений строк, повинні бути сплачені не пізніше дня закінчення строку дії Кредитної лінії.
У разі прострочення повернення Кредиту або його частини після закінчення строку дії Кредитної лінії проценти, нараховані за місяць, в якому відбувається фактичне повне повернення Кредиту, повинні бути сплачені не пізніше дня його повернення.
Згідно з пунктом 4.2 Договору про відкриття кредитної лінії, Банк надає Позичальнику Кредит лише у межах строку дії Кредитної лінії окремими частинами (траншами) шляхом надання одного траншу, що дорівнює ліміту Кредитної ліні, або декількох траншів, але так, щоб у будь-який момент розмір Кредиту не перевищував ліміт Кредитної лінії. Кожний транш надається на підставі окремої додаткової угоди до цього Договору, укладеної між Позичальником і Банком, у строк не пізніше 2 (двох) днів з дня її укладення. Додаткові угоди про надання окремих траншів можуть бути укладені лише за взаємною згодою Сторін і є невід'ємною частиною цього Договору. У кожній такій додатковій угоді Сторони повинні визначити валюту і розмір траншу та реквізити для його надання, якщо вони відрізняються від зазначених у пункті 10.2 Договору про відкриття кредитної лінії.
Пунктом 4.3 Договору про відкриття кредитної лінії визначено, що протягом строку дії Кредитної лінії та в межах вільного залишку її ліміту, за умови укладення додаткових угод згідно з пунктом 4.2 Договору про відкриття кредитної лінії Позичальник має право отримувати кошти у загальній сумі (включаючи суми, що раніше надані та достроково повернені Банку), яка не перевищує ліміту Кредитної лінії, зазначеного у пункті 1.2 цього Договору.
Пункт 9.1 Договору про відкриття кредитної лінії встановлює, що Позичальник повинен повернути Банку Кредит шляхом повернення кожного траншу частинами та у строки, що визначені додатковими угодами, на підставі яких ці транші надано, при цьому кінцевий строк повернення кожного траншу не може перевищувати строку дії Кредитної лінії, вказаного в пункті 1.4. цього Договору. Повернення Кредиту або його частини до настання зазначеного терміну вважається достроковим.
На підставі Додаткової угоди № 1 від 11.02.2011 до Договору про відкриття кредитної лінії (меморіальний валютний ордер № 17284) Позичальнику надано транш у сумі 1 100 000 доларів США, який Позичальник зобов'язаний повернути частинами у наступні терміни:
50 000,00 дол. США - 25 березня 2011 року;
50 000,00 дол. США - 25 квітня 2011 року;
100 000,00 дол. США - 25 травня 2011 року;
200 000,00 дол. США - 25 червня 2011 року;
400 000,00 дол. США - 25 липня 2011 року;
300 000,00 дол. США - 25 серпня 2011 року.
На підставі Додаткової угоди № 2 від 11.02.2011 до Договору про відкриття кредитної лінії (меморіальний валютний ордер № 17296) Позичальнику надано транш у сумі 2 655 780 доларів США, який Позичальник зобов'язаний повернути частинами у наступні терміни:
1) 600 000,00 дол. США - 25 серпня 2011 року;
2) 600 000,00 дол. США - 25 вересня 2011 року;
3) 600 000,00 дол. США - 25 жовтня 2011 року;
4) 700 000,00 дол. США - 25 листопада 2011 року;
5) 155 780,00 дол. США - 25 грудня 2011 року.
Факт надання кредиту підтверджується також банківськими виписками, копії яких містяться в матеріалах справи.
Таким чином, Банком було здійснено кредитування Позичальника на умовах та в порядку, встановлених Договором про відкриття кредитної лінії.
В свою чергу Позичальник належним чином не виконує умов договору внаслідок чого, станом на 17.02.2012 заборгованість ТОВ «Кепітал Констракшн»перед ПАТ «Альфа-Банк»складала:
- прострочена заборгованість за кредитом - 3 750 617 доларів США;
- заборгованість по процентах за користування кредитом - 605 724,64 доларів США.
За таких обставин справи позов підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 509 Цивільного кодексу України (далі -ЦК України) зобов'язаннями є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитор) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 2 статті 11 ЦК України передбачено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).
Відповідно до статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Статтею 536 ЦК України встановлено, що за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами. Розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.
Частиною 1 статті 1056-1 ЦК України передбачено, що розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.
Враховуючи дані норми кредитний договір за своєю правовою природою є відплатним договором.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України) суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться (частина 1). Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу (частина 2). Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань (частина 7).
Аналогічні положення містяться і у статтях 525, 526 ЦК України.
Частиною 1 статті 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до пункту 2 статті 1050 ЦК України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Таким чином, факт наявності у Позичальника заборгованості за Договором про відкриття кредитної лінії, яка виникла станом на 17.02.2012, і яка станом на момент ухвалення рішення не була погашена відповідачем-1, у сумі 4 356 341,64 доларів США, з яких: 3 750 617 доларів США простроченої заборгованості за кредитом, 605 724,64 доларів США заборгованості по процентах за користування кредитом, позивачем належним чином доведений, документально підтверджений і відповідачами не спростований. Доказів на підтвердження факту сплати вказаної заборгованості матеріали справи не містять.
Позивач також просить стягнути з відповідачів пеню за прострочення сплати суми кредиту та нарахованих процентів у загальній сумі 257 083,33 доларів США.
Відповідно до частини 2 статті 193 ГК України порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Аналогічне положення міститься й у статті 611 ЦК України, згідно з якою у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до статей 546, 549 ЦК України виконання зобов'язання може забезпечуватися, в тому числі неустойкою. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Частиною 1 статті 230 ГК України передбачено, що штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до пункту 11.1 Договору про відкриття кредитної лінії за прострочення повернення Кредиту чи його частини та/або сплати процентів Позичальник зобов'язаний сплатити Банку пеню у розмірі 0,2 % від простроченої суми за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період за який стягується пеня.
Частиною 6 статті 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Разом з тим, позивачем була нарахована пеня за прострочення сплати суми кредиту та нарахованих процентів на один день більше, ніж передбачено вимогами чинного законодавства України.
Враховуючи вищевикладене на вимогу суду позивачем було зроблено уточнений розрахунок пені, відповідно до вимог частини 6 статті 232 ГК України, пеня була зменшена до 256 776,06 доларів США.
Таким чином, вимога позивача про стягнення з відповідача пені підлягає частковому задоволенню за уточнюючим розрахунком позивача в сумі 256 776,06 доларів США. Уточнений розрахунок пені відповідає нормам законодавства, матеріалам справи та умовам Договору про відкриття кредитної лінії.
У забезпечення виконання зобов'язань відповідача-1 за договором про відкриття кредитної лінії, було укладено наступні договори поруки (разом - договори поруки):
між Банком та ВАТ «Український будівельний концерн»18.01.2011 договір поруки № 12-П/11;
між Банком та ВАТ «Центростальконструкція» 28.04.2011 договір поруки № 64-П/11;
між Банком та АТЗТ «Донбаспромелектромонтаж»28.04.2011 договір поруки № 65-П/11;
між Банком та ВАТ «Дніпростальконструкція» 28.04.2011 договір поруки № 66-П/11;
між Банком та ВАТ «Промхіммонтаж»28.04.2011 договір поруки № 67-П/11.
Відповідно до статті 2 договорів поруки у відповідності до цих договорів Поручителі поручились за виконання обов'язків Позичальника, що виникли на підставі Основного договору або можуть виникнути на підставі нього у майбутньому:
- обов'язок повернути Банку Кредит шляхом повернення кожного траншу частинами та у строки, що визначені у Додатковій угоді, на підставі якої такий транш надано, при цьому, кінцевий строк повернення кожного траншу не може перевищувати строк дії Кредитної лінії;
- обов'язок сплачувати Банку проценти за користування Кредитом, наданим за Кредитною лінією, у наступному розмірі: 26% річних за користування частиною Кредиту, на даною у гривнях, 19% річних за користування частиною Кредиту, наданою у доларах США, або у будь-якому іншому (більшому або меншому) розмірі, якщо такий буде встановлений шляхом зміни Основного договору у строки визначені в Основному договорі;
- обов'язок у випадках, передбачених Основним договором або законодавством України, достроково (до настання строків повернення / сплатити, зазначених вище у цьому пункті), повернути Банку Кредит, сплатити проценти за користування ним і виконати інші обов'язки, що передбачені Основним договором або випливають з нього;
- обов'язок сплатити Банку неустойку (пеню, штрафи) та понад суму неустойки (пені, штрафів) відшкодувати збитки, заподіяні Банку невиконанням або неналежним виконанням Позичальником своїх зобов'язань за Основним договором.
Пунктами 3.1, 3.2 Договорів поруки встановлено, що Позичальник та Поручителі відповідають перед Банком за порушення обов'язків, перелічених у статті 2 цього Договору, як солідарні боржники. Поручителі відповідає перед Банком у тому ж обсязі, що і Позичальник. При цьому, відповідальність Поручителів наступає у випадку, якщо Позичальник допустить прострочення виконання будь-якого з обов'язків, що зазначені в п. 2.1 Договорів поруки.
Відповідно до статті 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.
Статтею 554 ЦК України встановлено, що у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя (частина 1).
Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки (частина 2).
Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки (частина 3).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.
Відповідачами не спростовано належними засобами доказування обставин на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог.
Судом враховано, що відбулась зміна найменування відповідачів, а саме відповідача-2 з Відкритого акціонерного товариства "Український будівельний концерн" на Публічне акціонерне товариство «Український будівельний концерн», відповідача-3 з Відкритого акціонерного товариства "Центростальконструкція" на Публічне акціонерне товариство «Центрстальконструкція», відповідача-4 з Акціонерного товариства закритого типу "Донбаспромелектромонтаж" на Публічне акціонерне товариство «Донбаспромелектромонтаж».
Згідно зі статтею 33 ГПК України обов'язок доказування тих обставин, на які посилається сторона як на підставу своїх вимог і заперечень, покладається на цю сторону.
Відповідно до статті 49 ГПК України витрати, пов'язані з розглядом справи, при частковому задоволенні позову покладається на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Виходячи з викладеного та керуючись статтями 32, 33, 43, 44, 49,75, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кепітал Констракшн»(65044, м. Одеса, просп. Шевченка, 4-А, ідентифікаційний код 34930935), Публічного акціонерного товариства «Український будівельний концерн»(01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 52-Б, ідентифікаційний код 32736135), Публічного акціонерного товариства «Центрстальконструкція»(03040, м. Київ, вул. Стельмаха, 3, ідентифікаційний код 01413709), Публічного акціонерного товариства «Донбаспромелектромонтаж»(83023, м. Донецьк, вул. Кабардинська, 2, ідентифікаційний код 01416990), Відкритого акціонерного товариства «Дніпростальконструкція»(49000, Дніпропетровська обл. м. Дніпропетровськ, вул. Ламана, 19, ідентифікаційний код 01413490), Відкритого акціонерного товариства «Промхіммонтаж»(93404, Луганська обл. м. Сєверодонецьк, вул. Сметаніна, 5-а, ідентифікаційний код 35774498) на користь Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»(01001, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, ідентифікаційний код 23494714) 3 750 617 (три мільйони сімсот п'ятдесят тисяч шістсот сімнадцять) доларів США простроченої заборгованості за кредитом, 605 724 (шістсот п'ять тисяч сімсот двадцять чотири) доларів США, 64 центів США заборгованості по процентах за користування кредитом, 223 663 (двісті двадцять три тисячі шістсот шістдесят три) доларів США, 46 центів США заборгованості по пені за несвоєчасне повернення кредиту, 33 112 (тридцять три тисячі сто дванадцять) доларів США, 60 центів США заборгованості по пені за прострочення сплати процентів, а також 64 375 (шістдесят чотири тисячі триста сімдесят п'ять) грн. 71 коп. судового збору.
У іншій частині в позові відмовити.
Видати накази.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
СуддяСташків Р.Б. рішення підписано 23.04.2012
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2012 |
Оприлюднено | 03.05.2012 |
Номер документу | 23705178 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сташків Р.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні