cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел.66-03-00, 66-11-31, http://vn.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2012 р. Справа № 15/19/2012/5003
за заявою : Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби, м. Гайсин Вінницької області
до : Товариства з обмеженою відповідальністю "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області
про визнання банкрутом
Головуючий суддя Лабунська Т.І.
Секретар судового засідання Поцалюк Н.В.
Представники:
Гайсинської МДПІ Вінницької області ДПС - ОСОБА_1, довіреність № 515, від 12.04.2012 року
В С Т А Н О В И В :
04 квітня 2012 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/19/2012/5003 за заявою Гайсинської МДПІ Вінницької області ДПС про банкрутство ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі Закон про банкрутство).
Ухвалою про порушення провадження у справі судове засідання призначено на 13 квітня 2012 року.
Ухвалою від 13 квітня 2012 року розгляд справи відкладено на 26 квітня 2012 року.
В судовому засіданні 26 квітня 2012 року представник ініціюючого кредитора підтримала вимоги, викладені в заяві про порушення справи про банкрутство.
Представник боржника в судове засідання не з'явився.
Відповідно до ч. 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) ухвала про порушення провадження у справі сторонам надсилається за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Так, на адреси ініціюючого кредитора та боржника, повідомлені в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство (при цьому адреса боржника співпадає з адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відносно ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області) направлені копії ухвал суду від 04 квітня 2012 року про порушення провадження у справі про банкрутство та від 13 квітня 2012 року про відкладення розгляду справи.
Суд зазначає, що 17 квітня 2012 року до канцелярії суду надійшло рекомендоване повідомлення № 08-65/2897/2012 про вручення поштового відправлення ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення сторін належним чином про час і місце розгляду судової справи і забезпечення їх явки в судове засідання для реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.
В поданій до суду заяві кредитором повідомлено, що ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області зареєстроване Теплицькою районною державною адміністрацією 28 лютого 2000 року, є платником податків і зборів, передбачених законодавством України і згідно декларацій по податку з доходів фізичних осіб заборгувало місцевому бюджету станом на 22 березня 2012 року 91916,52 грн.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2009 року у справі № 2-а-3809/09/0270 позов Гайсинської МДПІ Вінницької області про стягнення заборгованості із ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області по податку з доходів фізичних осіб в сумі 91916,52 грн. задоволено повністю.
На виконання зазначеного рішення 04 листопада 2009 року видано виконавчий лист № 2-а-3809/09/0270, який був переданий на виконання до відділу ДВС Теплицького РУЮ Вінницької області.
03 листопада 2011 року на адресу Гайсинської МДПІ Вінницької області надійшла постанова відділу ДВС Теплицького РУЮ Вінницької області ВП № 27326798 від 25 серпня 2011 року про повернення виконавчого документа стягувачеві, оскільки в боржника відсутнє майно, на яке можна звернути стягнення і вжиті державним виконавцем заходи щодо розшуку такого майна виявились безрезультатними.
ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області останній раз подано податкову звітність 09 лютого 2011 року (декларація по податку на прибуток).
На підставі того, що боржник не здійснює підприємницьку діяльність, не звітує до органів Державної податкової служби, в нього відсутнє майно, кредитор звернувся до господарського суду Вінницької області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство та в подальшому визнання банкрутом ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, заслухавши представника ініціюючого кредитора, суд приходить до висновку про банкрутство боржника на підставі наступного.
Відповідно до ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому ГПК України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
Згідно із п. 2 ст. 12 ГПК України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам. На підставі положень п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону про банкрутство суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Стаття 1 Закону про банкрутство зазначає, що кредитором може бути юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Стаття 52 Закону про банкрутство передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Законодавець, порівняно із загальними процедурами провадження у справах про банкрутство встановив у ст. 52 Закону про банкрутство особливості застосування процедур банкрутства щодо відсутнього боржника.
Суб'єктом права, що ліквідується в порядку, визначеному ст. 52 Закону про банкрутство є будь-який підприємець, який відповідно до законодавства України є суб'єктом банкрутства.
У відповідності до ст. 52 Закону про банкрутство у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
За змістом даної норми встановлено, що суб'єктом, до якого застосовуються особливості, передбачені цією статтею є дві категорії боржників: громадянин-підприємець - боржник та боржник - юридична особа.
Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Отже кредитор, набуває процесуального права та може здійснити дії, які зазначені вище лише при наявності хоча б однієї з умов: громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням; ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності; за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.
Аналогічна позиція щодо підстав порушення провадження у справі за ст. 52 Закону про банкрутство викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року "Про судову практику у справах про банкрутство" (п. 104).
За змістом ч. 3 ст. 6 та ч. 1, 8 ст. 7 Закону про банкрутство справа про банкрутство порушується господарським судом лише у разі підтвердження кредитором своєї вимоги до боржника документами, що свідчать про їх безспірність.
За приписами Закону про банкрутство для порушення справи про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.
У відповідності до ст. 1 Закону про банкрутство безспірними являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
В Постанові Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року зазначено, що безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено Законом України "Про виконавче провадження".
Частина 2 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" передбачає перелік виконавчих документів, які підлягають виконанню державною виконавчою службою, зокрема, серед яких зазначено виконавчі листи, що видаються судами.
Враховуючи викладене, заборгованість ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області перед ініціюючим кредитором в сумі 91916,52 грн. є безспірною, підтвердженою виконавчим листом Вінницького окружного адміністративного суду № 2-а-3809/09/0270 від 04 листопада 2009 року.
Із довідки Теплицького відділення Гайсинської МДПІ Вінницької області ДПС № 257 від 17 лютого 2012 року вбачається, що ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області податкову звітність не подає більше одного року.
Відповідно до ст.ст. 32-43 ГПК України доказами у справі, що розглядається господарським судом, є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги.
За положеннями ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Таким чином, відповідно до матеріалів справи боржник заборгованість перед ініціюючим кредитором не сплачує, протягом року не звітує до органів державної податкової служби, що є підставою для визнання боржника банкрутом відповідно до положень ст. 52 Закону про банкрутство.
Згідно п. 2 ст. 52 Закону про банкрутство господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.
Судом встановлено, що в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство ініціюючим кредитором заявлено клопотання про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Глєбова В.Ф.
Суд вважає за можливе задоволити заявлене клопотання.
Відповідно до п. 5 ст. 52 Закону про банкрутство ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору та до суду заяви з вимогами до банкрута.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1, 3-1, 22-25, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 4-1, 4-5, ст.ст. 32-43, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати безспірні грошові вимоги Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби, м. Гайсин Вінницької області в сумі 91916,52 грн.
Визнати боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Сашанське" (с. Саша Теплицького району Вінницької області, вул. Першотравнева, 77, ідентифікаційний код 30808087) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Призначити ліквідатором ТОВ "Сашанське", с. Саша Теплицького району Вінницької області арбітражного керуючого Глєбова Василя Федоровича (ліцензія серії НОМЕР_2 від 12 грудня 2011 року; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1).
Ліквідатору до завершення строку ліквідаційної процедури:
- забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом про банкрутство;
- письмово повідомити усіх кредиторів про введення ліквідаційної процедури, прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи.
Постанову направити згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. 7 прим.:
1 - до справи
2 - Гайсинська МДПІ Вінницької області Державної податкової служби
3 - ТОВ "Сашанське" - 23843, с. Саша Теплицького району Вінницької області, вул. Першотравнева, 77
4 - арбітражний керуючий Глєбов В.Ф.
5 - Головне управління юстиції у Вінницькій області
6 - державний реєстратор Теплицької РДА Вінницької області
7 - відділ ДВС Теплицького РУЮ Вінницької області
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2012 |
Оприлюднено | 04.05.2012 |
Номер документу | 23712389 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні