4/96-08-2619
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В АІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" листопада 2008 р. Справа № 4/96-08-2619
Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді М.С. Петрова
суддів Г.П. Разюк, С.І. Колоколова
при секретарі судового засідання:Ніколовій Г.П.
за участю представників сторін:
від позивача:Висоцький С.О., довіреність б/н від 15.01.08 р.
від відповідача: Бурдинюк С.Л., довіреність б/н від 20.11.08 р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державного головного підприємства “МЕДИСАН” Лікувально-санітарної восстановчої Асоціації Державної канцелярії Республіки Молдова “Санаторій Молдова”
на рішення господарського суду Одеської області від 10.10.2008 р.
по справі № 4/96-08-2619
за позовом: Дочірньої компанії “Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” в особі Одеського управління магістральних газопроводів філії УМГ “Прикарпаттрансгаз” (далі по тексту ДК „Укртрансгаз”)
до Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державного головного підприємства “Медисан” Лікувально-санітарної восстановчої Асоціації Державної канцелярії Республіки Молдова “Санаторій Молдова” (далі по тексту ДП “Санаторій Молдова”)
про стягнення 9220,04 грн.
В С Т А Н О В И В:
18.06.2008р. ДК “Укртрансгаз звернулась до господарського суду Одеської області з позовом до ДП “Санаторій Молдова” про стягнення 9220,04 грн. заборгованості за послуги по транспортуванню природного газу, надані в січні та лютому 2008 року. за договором №150-ХКТ від 01.01.05 р.
11.07.08 р. ДК “Укртрансгаз” відповідно із ст.22 ГПК України збільшило позовні вимоги і просило стягнути з відповідача за вищезазначені послуги борг ще за один місяць – березень 2008 р. в сумі 2682,61 грн., а всього за 3 місяці у сумі 11902,65 грн.
Рішенням господарського суду Одеської області від 10.10.08р. (суддя Літвінов С.В.) позов ДК „Укртрансгаз” задоволено, з ДП „Санаторій Молдова” на підставі ст.ст.525, 526 ЦК України стягнуто 11902,65 грн. боргу з огляду на те, що позивач довів належними доказами факт надання відповідачу послуг з транспортування газу у спірний період на загальну суму 11902,65 грн.
Не погоджуючись із рішенням місцевого господарського суду, ДП “Санаторій Молдова” звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржуване рішення суду першої інстанції та відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог , оскільки судом 1 інстанції не були належним чином досліджені всі докази та обставини, які мають значення для вирішення даного спору.
На думку скаржника позивач не надав належних доказів транспортування газу у спірний період, так як акти прийому-передачі газу, які містяться у матеріалах справи, підписані з боку ДП „Санаторій Молдова” не уповноваженою особою, а інша сторона, що підписувала акти –Облгаз взагалі невідома, так як не визначена організаційно-правова форма цього підприємства.
Крім того, ДП „Санаторій Молдова” вважає, що позивач на підтвердження своїх позовних вимог не надав реєстри реалізації природного газу у спірні періоди, підписані Облгазом та Трансгазом, які є підставою для оплати наданих позивачем послуг з транспортування газу.
Позивач у відзиві на апеляційну скаргу просив залишити її без задоволення, оскаржене рішення господарського суду першої інстанції —без змін, вважаючи його обґрунтованим та відповідаючим вимогам чинного законодавства.
Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, вислухавши пояснення представників сторін, перевіривши правильність юридичної оцінки судом першої інстанції встановлених фактичних обставин справи і застосування норм матеріального та процесуального права, судова колегія приходить до наступного.
01.01.05р. між ДК “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз України” в особі Одеського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів філії УМГ “Прикарпаттрансгаз” (Трансгаз) та ДП санаторій “Молдова” (Замовник) укладено договір на транспортування природного газу № 150 ХКТ (далі —Договір).
Згідно із умовами Договору, Трансгаз здійснює транспортування газу Замовнику в обсягах, вказаних у пункті 2.1, шляхом транспортування газу Замовника по магістральних газопроводах до газорозподільчої станції (ГРС) та його передачі Облгазу на ГРС в загальному потоці газу в обсягах, зазначених у пункті 2.1 Договору, а Замовник зобов'язується прийняти газ від Облгазу в цих же обсягах.
Відповідно із п.11.1 Договору, він набирає чинності з 1 січня 2005 року та діє в частині транспортування газу щорічно, якщо про протилежне за 10 днів не повідомить зацікавлена сторона, а в частині проведення розрахунків за послуги —до їх повного здійснення. В наявних матеріалах справи відсутні такі повідомлення, тому цей договір є чинним.
За умовами п.4.3 Договору прийом-передача газу, спожитого Замовником у відповідному місяці оформлюється актом прийому-передачі між Облгазом та Замовником.
Акти прийому-передачі газу за відповідний місяць уповноважені представники сторін складають до останнього дня звітного місяця між Замовником і Облгазом. Підставою для розрахунків є підписаний уповноваженими представниками Облгазу та Трансгазу акт і реєстр реалізації природного газу, що складаються до 5-го числа наступного за звітнім місяця.
В той же час розділом 6 Договору –Порядок розрахунків, пунктом 6.2 визначено, що оплата послуг по транспортуванню газу здійснюється Замовником на підставі актів прийому-передачі газу, підписаних Облгазом і Замовником, та тарифу, що зазначений у п.5.1 даного договору, грошовими коштами шляхом перерахування на рахунок Трансгазу вартості послуг, що були надані Трансгазом у звітному місяці транспортування газу, до 10 числа, наступного за звітним місяцем. Невиставлення або несвоєчасне виставлення рахунків на оплату не є підставою для затримки чи відмови від розрахунку.
Із змісту наведеного вище пункту Договору випливає, що єдиним документом на підставі якого здійснюється оплата наданих послуг по транспортуванню є акт прийому-передачі газу, підписаний Облгазом і Замовником за відповідний період.
Згідно п.6.3 Договору, в разі необхідності, Трансгазом та Замовником здійснюються акти звірки розрахунків за звітний місяць.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме актів прийому-передачі газу за січень, лютий, березень 2008 р. (а.с.18, 29) ДП „Санаторій Молдова” прийняло від ВАТ „Одесагаз” 198743 куб. м. газу, вартість якого за розрахунком позивача складає 11902,65 грн.
В зазначених актах прийому-передачі газу чітко визначені сторони, які їх підписали, це ДП „Санаторій Молдова” і ВАТ „Одесагаз”, тобто ДП „Санаторій Молдова” чітко усвідомлювало, що підприємство Облгаз, зазначене в умовах договору на транспортування газу, є ВАТ „Одесагаз”, а не будь-яке інше підприємство, тому доводи скаржника про те, що йому не було відомо таке підприємство як Облгаз судовою колегією до уваги не приймаються.
Крім того, обсяги наданих відповідачу послуг по транспортуванню газу і їх вартість за січень, лютий 2008 р., а також борг останнього за ці місяці підтверджується складеними ДП „Санаторій Молдова” та ДК „Укртрансгаз” актом звірки взаєморозрахунків від 17.06.08 р. (а.с.20).
ДП „Санаторій Молдова” відповідно до вимог ст.33 ГПК України будь-якими доказами не спростувало відомості, зазначені в актах прийому-передачі газу та акті звірки взаєморозрахунків, тому судова колегія вважає, що обсяги поставленого газу та вартість послуг по транспортуванню газу відповідачу в обсязі 198743 куб. м. на суму 11902,65 грн. є доведеними.
На підтвердження наведеного факту позивач у відповідності із ст.ст.38,101 ГПК України в судовому засіданні апеляційного суду надав відомості фактичного споживання природного газу промисловими споживачами Одеської області по МГ ПТГ у спірні періоди, які складені ВАТ „Одесагаз” і підписані головою правління цього підприємства. Вказані відомості цілком підтверджують кількість протранспортованого газу відповідачу, який дорівнює кількості фактично спожитого газу.
Посилання скаржника на те, що акти прийому-передачі газу підписані не уповноваженими особами судовою колегією до уваги не приймаються, оскільки скаржником не надано будь-яких доказів, які б свідчили, що відповідальною особою за підписання актів прийому-передачі газу є інша особа ніж Федчишин Л.Ф.
За таких обставин судова колегія вважає, що місцевий господарський суд правомірно у відповідності із умовами договору та вимог ст.ст.525, 526 ЦК України задовольнив позов ДК „Укртрансгаз” та стягнув борг у сумі 11902,65 грн., а тому відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги ДП „Санаторій Молдова” і скасування оскарженого рішення господарського суду 1 інстанції.
Згідно із ст.49 ГПК України витрати по сплаті держмита за розгляд апеляційної скарги покладаються на скаржника.
Керуючись ст.ст. 49,99,101-105 ГПК України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства з іноземними інвестиціями Державного головного підприємства “Медисан” Лікувально-санітарної восстановчої Асоціації Державної канцелярії Республіки Молдова “Санаторій Молдова” залишити без задоволення, рішення господарського суду Одеської області від 10.10.08 р. - без змін.
Постанова в порядку ст.105 ГПК України набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено в касаційному порядку.
Головуючий суддя М.С. Петров
Суддя Г.П. Разюк
Суддя С.І. Колоколов
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2008 |
Оприлюднено | 26.11.2008 |
Номер документу | 2371335 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Петров М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні