Справа № 2а/1570/3467/2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2012 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Іванова Е.А.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Інтер-СервісВ» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Інтер-СервісВ» , в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 863,51 грн..
Свої позовні вимоги мотивує тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю В«Інтер-СервісВ» є платником страхових внесків і зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси, а тому зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за звітний місяць не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення даного місяця. Проте, відповідач страхові внески до управління пенсійного фонду України не сплатило, і згідно картки особового рахунку страхувальника станом на 16.03.2011 року має заборгованість в сумі 863,51 грн. ТОВ «Інтер-Сервіс»надсилалися вимоги про сплату боргу, проте заборгованість зі сплати страхових внесків не погашена. На підставі викладеного, позивач просить задовольнити його позовні вимоги та стягнути заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 863,51 грн.
Представник прокуратури в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання також не з'явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином.
Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю В«Інтер-СервісВ» 14 серпня 2001 року зареєстроване як юридична особа Київською районною адміністрацією Одеського міськвиконкому, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи.(а.с. 5).
Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Абзацом 1 статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вказаної статті страхові внески -це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону.
Частинами 3 та 4 ст. 15 встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду. Платникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстрації видається повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду.
Як встановлено судом та не заперечується сторонами ТОВ «Інтер-Сервіс»перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси як платник страхових внесків.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інструкції розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»за ставкою 33,2 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці".
Пункт 4.2 ст. 4 Інструкції передбачає, що для підприємств, установ, організацій, де працюють інваліди, внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначаються окремо за ставкою 4 відсотки сум фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю для працюючих інвалідів.
Згідно п.п. 4.4. ст.. 4 Інструкції для платників, зазначених у підпунктах 2.2.1, 2.2.2, 2.2.6 - 2.2.12, 2.2.17 пункту 2.2 цієї Інструкції, - 2 відсотка із сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) платнику відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, сум грошового забезпечення, що включається до складу загального оподатковуваного доходу.
Як вбачається з розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ТОВ «Інтер-Сервіс»є платником страхових внесків за ставками 33,2 %, 2 % (9-16).
Частиною 6 статті 19 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пп. 5.1.4 Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Абзацом 6 частини 2 статті 17 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п.п. 8.2. Інструкції, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків.
На виконання положень вищевказаної норми позивачем на адресу ТОВ «Інтер-Сервіс»були надіслані вимоги про сплату заборгованості, про що свідчать відповідні корінці вимог, які були отримані відповідачем, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.17-18).
Наявність заборгованості ТОВ «Інтер-Сервіс»по сплаті страхових внесків перед Управлінням пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси підтверджується картками особового рахунку страхувальника, згідно яких заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків складає 863,51 грн., яка виникла до 01.01.2011 року (а.с.24-29).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 15 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№1058 строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України у порядку, визначеному законодавством України.
Стаття 5 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»та ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлюють, що збір на державне обов'язкове пенсійне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів в установах банків на оплату праці. У разі недостатності у платників збору коштів на оплату праці і сплату збору в повному обсязі видача коштів на оплату праці і сплата збору здійснюється у пропорційних розмірах.
Відповідно до п. 7 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Беручи до уваги те, що суму заборгованості по страховим внескам відповідач у встановлені законодавством строки до Пенсійного фонду України не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується копією картки особового рахунку страхувальника юридичної особи; розрахунками суми страхових внесків, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю В«Інтер-СервісВ» -задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю В«Інтер-Сервіс В» (код ЄДРПОУ 31639493, місцезнаходження: м. Одеса, пров. Амбулаторний, 9) борг у сумі 863,51 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Одеси на р/р 256013123695 в Одеському обласному управлінні ВАТ «Ощадбанк України», МФО 328845.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст..254 КАС України.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів після отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Е.А. Іванов.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2012 |
Оприлюднено | 07.05.2012 |
Номер документу | 23737038 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Іванов Е. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні