Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2012 р. справа № 2a-1870/2523/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Шосткинської міжрайонної виконавчої дирекції ФСС з тимчасової втрати працездатності до підприємства райспоживспілки "Оптово-роздрібне торгове підприємство" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Шосткинської міжрайонної виконавчої дирекції ФСС з тимчасової втрати працездатності звернулося до суду з адміністративним позовом до підприємства райспоживспілки "Оптово-роздрібне торгове підприємство" про стягнення коштів в сумі 4828 грн. 95 коп. Свої вимоги мотивує тим, що під час перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти сплати страхових внесків, інших платежів підприємством райспоживспілки "Оптово-роздрібне торгове підприємство" було встановлено порушення підприємством порядку видачі і використання санаторно-курортних путівок. За результатами перевірки було прийнято рішення №51 від 24.01.2012року про застосування фінансових (штрафних) санкцій. Відповідачу визначено платіж в сумі 4828 грн. 95 коп. В добровільному порядку фінансова санкція відповідачем не сплачена, тому позивач просить її стягнути в судовому порядку.
В судове засідання представник позивача не з"явився, 24.04.2012 р. подав до суду заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі (а.с.22).
Відповідач повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, але в судове засідання не з'явився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав (а.с.21).
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, у зв'язку з неявкою сторін, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач, відповідно до ст.22 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням" є страхувальником та взятий на облік як платник страхових внесків в Шосткинській міжрайонній виконавчій дирекції ФСС з тимчасової втрати працездатності.
18.01.2012 року Сумським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Шосткинської міжрайонної виконавчої дирекції ФСС з тимчасової втрати працездатності була проведена перевірка підприємства райспоживспілки "Оптово-роздрібне торгове підприємство" щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти сплати страхових внесків, інших платежів підприємством, за результатами якої складений акт №14/04 від 18.01.2012року /а.с.8-9/.
На підставі акту перевірки прийняте рішення №51 від 24.01.2012року, яким зобов"язано підприємство райспоживспілки "Оптово-роздрібне торгове підприємство" перерахувати до бюджету неправомірно використані страхові кошти в сумі 3219 грн. 30 коп., а також вирішено застосувати фінансові санкції в сумі 1609 грн. 65 коп. /а.с.10/.
На думку суд, вказане рішення є правомірним, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду. Надання послуг застрахованим особам, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється за наявності медичних показань. Обсяг коштів для забезпечення оздоровчих заходів визначається бюджетом Фонду.
Згідно п.4.1, 4.2 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності", затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009року №12, рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма N 070/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.99 N 302 "Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)"). Відповідно до рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємство, установа, організація (далі - підприємство), яке є основним місцем роботи застрахованої особи, видає путівку до санаторію в період відпустки, а до санаторію-профілакторію - в період відпустки, без відриву від виробництва, за умови часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду.
З акту перевірки вбачається, що згідно накладної №181 від 01.09.2010р. за рахунок коштів Фонду отримано одну путівку №011949 в ПП «Ярина» санаторій «Конвалія» з 26.09.10р. на 21 календарний день вартістю 4599грн. Путівка була видана згідно заяви застрахованої особи засновнику підприємства ОСОБА_1 На момент отримання путівки ОСОБА_1 не був застрахованою особою, оскільки не перебував з товариством в трудових відносинах, не отримував заробітну плату, у зв'язку з чим до Фонду не перераховувались страхові внески. В ході перевірки не були надані документи, які б підтверджували перебування в санаторії, тобто зворотній талон, в зв'язку з чим було зроблено запит до санаторію. З наданої санаторієм відповіді вбачається, що путівка була поділена на двох осіб, ОСОБА_1 та його дружину ОСОБА_2, довідки за формою № 070-1/о на момент видачі путівки відсутні, чим порушено ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасово втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», п.4.1, п.4.2 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціально страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009року №12.
Отже, санаторно-курортні путівки були видані з порушенням вимог ст.47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" та п. 4.1,4.2 вищевказаного Порядку.
Згідно ч.1,2 ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.
У встановлений строк відповідач не перерахував кошти до Шосткинської міжрайонної виконавчої дирекції ФСС з тимчасової втрати працездатності.
Отже, заборгованість відповідачем не сплачена і складає 4828,95 грн.
Таким чином, з підприємства райспоживспілки "Оптово-роздрібне торгове підприємство" на користь Шосткинської міжрайонної виконавчої дирекції ФСС з тимчасової втрати працездатності необхідно стягнути заборгованість в сумі 4828 грн. 95 коп.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Шосткинської міжрайонної виконавчої дирекції ФСС з тимчасової втрати працездатності до підприємства райспоживспілки "Оптово-роздрібне торгове підприємство" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з підприємства райспоживспілки "Оптово-роздрібне торгове підприємство" (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Шевченка, буд.50, р/р 2600300627 у ВАТ "Укргазбанк", МФО 337342, код 23816827) на користь Шосткинської міжрайонної виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (41100, Сумська область, м.Шостка, пров. Енгельса, 4, р/р 25608130828003 в ПАТ КБ "Надра" м.Київ, МФО 380764, код 24019346) заборгованість в сумі 4828 грн. 95 коп. /чотири тисячі вісімсот двадцять вісім грн. 95 коп./.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2012 |
Оприлюднено | 07.05.2012 |
Номер документу | 23788791 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.О. Бондар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні