Справа № 102/406/2012
Провадження № 2-а/102/16/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.04.2012
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Шестаковської Л.П., за участю секретаря Усікової А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Армянськ АР Крим адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Армянськ АР Крим про визнання рішення відповідача протиправним та зобов'язання його до виконання певних дій,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 05.03.2012 року звернулася до суду з адміністративним позовом до управління ПФУ в м. Армянськ АР Крим, в якому просить визнати протиправним рішення відповідача щодо відмови їй в зарахуванні до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію, періоду роботи з 11.09.1976 року по 03.05.1990 року в "Будівничо-монтажному поїзді № 578 Управління будівництва "Бамбудшлях" та просить суд зобов'язати відповідача зарахувати вказаний період роботи до страхового стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію, та провести відповідний перерахунок пенсії з урахуванням пільгового стажу за вищенаведений період, стягнути з відповідача понесені судові витрати.
Свої вимоги позивач обгрунтовує тим, що вона з 1994 року є пенсіонеркою за віком, 17.08.2011 року звернулась до УПФУ в м. Армянську з заявою про зарахування до стажу періоду її роботи з 11.09.1976 р. по 03.05.1990 р. в «Будівничо-монтажному поїзді № 578 Управління будівництва «Бамбудшлях», що знаходився в місцевості Крайньої Півночі. Проте відповідач в зарахуванні до стажу зазначеного періоду її роботи відмовив, необґрунтовано посилаючись на те, що у неї відсутні документи, які підтверджують її роботу в районі Крайньої Півночі або в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі. Позивач вважає рішення відповідача про відмову протиправним, а тому і змушена звернутися до суду з зазначеним позовом за захистом своїх порушених прав, гарантованих їй законами та Конституцією України.
Позивач в судове засідання не з'явилась, надала заяву про розгляду справи за її відсутності, позов підтримує.
Представник відповідача також не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов не визнає, з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову, просить суд в позові відмовити.
Дослідивши матеріали справи наявні докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позов належить залишити без задоволення, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 17.08.2011 року звернулась до відповідача із заявою про зарахування до її страхового стажу періоду роботи з 11.09.1976 року по 03.05.1990 рік в організації «Будівничо-монтажний поїзд № 578 Управління будівництва «Бамбудшлях», що була розташована у районі Крайньої Півночі.
14.09.2011 року відповідач надав ОСОБА_1 детально аргументовану письмову відповідь про те, що період її роботи з 11.09.1976 року по 03.05.1990 рік не може бути враховано при розрахунку пенсії у кратному розмірі, в зв`язку з відсутністю документів, які підтверджують її роботу у районах Крайньої Півночі або прирівняних місцевостях за трудовими договорами та поширення у вказаний період саме на неї пільг, передбачених Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10.02.1960 р. «Про впорядкування пільг для осіб, працюючих у районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», постановою Ради Міністрів Союзу РСР від 10.02.1960 р. № 148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10.02.1960 р. «Про впорядкування пільг для осіб, працюючих у районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26.09.1967 р. «Про розширення пільг для осіб, працюючих у районах Крайньої Півночі. У наведеній відповіді Управління ПФУ в м. Армянську АР Крим роз`яснило ОСОБА_1, що лише із записів у її трудовій книжці вказані обставини не вбачаються.
Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд виходить із того, що відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 № 1058-IV період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.
Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, і на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної ради СРСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року № 148 «Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі», Указу Президії Верховної Ради СРСР від 26 вересня 1967 року «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі».
Пільгове обчислення страхового стажу застосовується до 01.01.1991 і здійснюється на підставі трудової книжки або письмового трудового договору або довідки, в яких повинен бути зазначений період роботи за трудовим договором у районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, і поширення пільг, передбачених вищепереліченими Указами Президії Верховної Ради СРСР.
Згідно з пунктом «д»статті 5 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10 лютого 1960 року «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі»працівникам, переведеним, які направляються або запрошуються на роботу в райони Крайньої Півночі і в місцевості, прирівняної до районів Крайньої Півночі, з інших місцевостей країни, за умови укладення ними трудових договорів про роботу в цих районах на строк п'ять років, а на островах Північного Льодовитого океану - два роки, надавати додатково такі пільги: зараховувати один рік роботи в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, за один рік і шість місяців роботи при обчисленні стажу, що дає право на отримання пенсії по старості та по інвалідності. Пільги, передбачені цією статтею, надаються також особам, які прибули в райони Крайньої Півночі і в місцевості, прирівняні до районів Крайньої Півночі, за власною ініціативою і уклали строковий трудовий договір про роботу в цих районах.
Відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР 26 вересня 1967 N 1908-VII «Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі»скорочено тривалість трудового договору, що дає право на отримання пільг, передбачених статтею 5 Указу Президії Верховної Ради СРСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", з п'яти до трьох років, передбачено надавати зазначені пільги особам, які прибули в ці райони і місцевості з власної ініціативи за умови укладення ними трудових договорів на строк три роки, а на островах Північного Льодовитого океану - два роки.
У матеріалах пенсійної справи позивача документів, які підтверджують наявність у неї конкретних трудових договорів, укладених на конкретний термін у районах Крайньої Півночі та прирівняних до них місцевостях, яких вимагало діюче на той час законодавство СРСР, немає. Доказів того, що позивач була переведена, або направлена, або запрошена на роботу в райони Крайньої Півночі і в місцевості, прирівняної до районів Крайньої Півночі з інших місцевостей країни з виконанням умови укладення нею трудових договорів про роботу в цих районах на строк три роки -немає. Відсутні у позивача і документи, які підтверджують поширення на неї особисто пільг щодо зарахування її періоду роботи з 11.09.1976 року по 03.05.1990 рік до страхового стажу у кратному розмірі.
Таким чином, інформації, яка міститься у трудовій книжці позивача, недостатньо для задоволення її вимоги про зарахування відпрацьованого нею періоду з 11.09.1976 року по 03.05.1990 рік в організації «Будівничо-монтажний поїзд № 578 Управління будівництва «Бамбудшлях», розташованій у районі Крайньої Півночі, до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію. Така інформація не відповідає вимогам Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 № 1058-IV.
З записів трудової книжки та з наданих позивачем архівних довідок (від 28.09.2009 року № 246-З від 19.10.2009 року № С-1121) не простежується факт підтвердження розповсюдження на позивача ОСОБА_1 пільг, передбачених перерахованими вище нормативними актами Союзу РСР, немає підтвердження наявності трудового договору із зазначенням періоду роботи та поширенням пільг.
Виходячи з вищевикладеного суд не знайшов підстав для задоволення позову, бо не вбачає будь-яких порушень суб`єктом владних повноважень прав, свобод чи інтересів позивача.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Армянськ АР Крим про визнання рішення відповідача протиправним та зобов'язання його до виконання певних дій -залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Армянський міський суд Автономної Республіки Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення постанови, з одночасним поданням копії апеляційної скарги до апеляційної інстанції.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя
Суд | Армянський міський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2012 |
Оприлюднено | 10.05.2012 |
Номер документу | 23825953 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
Шестаковська Л. П.
Адміністративне
Армянський міський суд Автономної Республіки Крим
Шестаковська Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні