Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2012 р. Справа № 2а/0570/3833/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретарі Новіковій А.В.
за участю:
прокурора: Профатило О.П.,
представника позивача: Куроєдова І.В.,
представника відповідача: Аніканова С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом виконуючого обов'язки прокурора м. Дружківки в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Дружківка до Виробничого торгівельно-комерційного підприємства приватної форми власності «Металіст» про стягнення грошових коштів в рахунок погашення суми податкового боргу з банківських рахунків у розмірі 10662,96 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - виконуючий обов'язки прокурора м. Дружківки в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Дружківка (далі - ДПІ) звернувся із адміністративним позовом до Виробничого торгівельно-комерційного підприємства приватної форми власності «Металіст» (далі - ВТКП «Металіст») про стягнення грошових коштів в рахунок погашення суми податкового боргу з банківських рахунків у розмірі 10662,96 гривень.
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що внаслідок несплати відповідачем узгоджених податкових зобов'язань та розстроченої заборгованості згідно ухвали Донецького окружного адміністративного суду у ВТКП «Металіст» виник податковий борг по орендній платі за землю суму 10662,96 гривень.
Просив стягнути із відповідача суму податкового боргу в указаному розмірі.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали та просили його задовольнити в повному обсязі, надали пояснення аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог. Позов визнав в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Пунктом 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладено обов'язок представництва інтересів держави в суді.
За змістом ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» прокуратурою здійснюється представництво інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про прокуратуру» при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.
Позивач - державна податкова інспекція в м. Дружківка є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні".
Відповідно до ст. 2 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІ «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідач - Виробниче торгівельно-комерційне підприємство приватної форми власності «Металіст», зареєстрований виконавчим комітетом Дружківської міської ради 05.06.1995р., ідентифікаційний код 23418601, перебуває на обліку у ДПІ в м. Дружківка.
Судом встановлено, що заборгованість ВТКП «Металіст» з податку по орендній платі за землю на загальну суму 10662,96 грн. склалась на підставі податкових повідомлень-рішень №0001531510/0 від 24.05.2011 року, №0001541510/0 від 24.05.2011 року, податкової декларації №9000049573 від 25.01.2011 року та платежів згідно ухвали Донецького окружного адміністративного суду від 16.01.2009 року у справі №2а-33818/08
ДПІ 06.06.2006р., 10.07.2006р. сформовані перша та друга податкові вимоги №1/59, № 2/71, які отримані відповідачем.
Незважаючи на викладене відповідач добровільно вказаний борг не сплатив.
Згідно п.п.16.1.3, 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу до обов'язків платника податків відноситься обов'язок подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, а також сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 36.1 ст. 36 Податкового кодексу зазначено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 03.07.1992р. №2535-ХІІ «Про плату за землю» (діяв до 01.01.2011р.), податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.
Статтею 14 цього Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до п. 286.2. ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктом 287.3 ст.287 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно до п. 54.1 статті 54 Податкового Кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації та уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Таким чином, у разі подання декларації з визначенням відповідних сум до сплати до бюджету, у платника податків виникає обов'язок сплатити цю суму до відповідного бюджету у встановлений законом строк.
Статтею 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. (п.57.1.)
Відповідно до п. 14.1.175 ст.14 Податкового кодексу «податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання).
Підпунктом 41.5 ст.41 Податкового кодексу визначено, що органами стягнення виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державі виконавці в межах своїх повноважень.
У відповідності до пункту 20.1.18 ст. 20 ПКУ органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а вразі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Судом встановлено, що відповідачем сума податкового боргу станом на дату розгляду справи до бюджету не сплачена, а, отже, є податковим боргом.
З урахуванням зазначеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги податкового органу обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі положень Податкового кодексу України , Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 -163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов виконуючого обов'язки прокурора м. Дружківки в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Дружківка до Виробничого торгівельно-комерційного підприємства приватної форми власності «Металіст» про стягнення суми податкового боргу у розмірі 10662 грн. 96 коп. - задовольнити повністю.
Стягнути з Виробничого торгівельно-комерційного підприємства приватної форми власності «Металіст» (ідентифікаційний код 23418601) суму податкового боргу з орендної плати за земельну ділянку у розмірі 10662 (десять тисяч шістсот шістдесят дві) грн. 96 коп. на розрахунковий рахунок №33217812700040, ЄДРПОУ 37937273 в установі банку - ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 23 квітня 2012 року. Постанова у повному обсязі виготовлена 28 квітня 2012 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Кірієнко В.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2012 |
Оприлюднено | 10.05.2012 |
Номер документу | 23847467 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кірієнко В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні