Постанова
від 09.04.2012 по справі 2а/1570/10925/2011
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а/1570/10925/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2012 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Одесі адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Суворовському районі м. Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд»про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків, -

встановив:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Суворовському районі м. Одеси звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд»про стягнення з відповідача на користь позивача страхових внесків і пені в сумі 974,72 грн.

Позивач в судове засідання не прибув. Про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. (а.с.49) Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження за відсутності представника позивача. (а.с.56)

Відповідач в судове засідання не прибув повторно. Про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.37-40, 43-45, 53-55), про причини неприбуття суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи від нього не надійшло. Заперечення проти позову до суду не надійшли.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Судом встановлено, що 6 березня 2000 року Суворовською райадміністрацією виконкому Одеської міської ради зареєстровано юридичну особу -Товариство з обмеженою відповідальністю «Рембуд»(далі -ТОВ «Рембуд»), ідентифікаційний код: 30822211, місцезнаходження станом на 19.12.2011 року: 65111, м. Одеса, вул. Жоліо Кюрі, 22 А, кв. 122. (а.с.18, 19-22)

15 травня 2001 року ТОВ «Рембуд»зареєстроване позивачем як платника страхових внесків, реєстраційний № 1534001138. (а.с.16)

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423 «Про затвердження Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» відповідача віднесено до 52 класу професійного ризику виробництва: будівництво будівель, КВЕД 45.21.1. Відповідно до Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»для відповідача розмір страхового тарифу на державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання становить 2,62 % до фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб. (а.с.17)

Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 9 місяців 2005 року, за страховим тарифом 2,62%, прийнятою позивачем 13.10.2005 року, відповідачем самостійно визначена загальна сума заборгованості зі сплати страхових внесків, пов'язана з несвоєчасною виплатою заробітної плати, яка складає 974,72 грн. (а.с.4-5)

2 серпня 2011 року позивачем на адресу відповідача надіслано Претензію про сплату заборгованості з страхових внесків № 920-1.11 (а.с.25), відповідно до якої, згідно наданого звіту щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 3 квартал 2005 року загальна сума заборгованості складає 974,72 грн.

Зазначена претензія надіслана на адресу відповідача 03.08.2011 року. (а.с.26)

Згідно відповіді позивача № 291.1-11 від 04.04.2012 року на запит суду, по даній справі відсутні судові рішення у справах між тими самими сторонами, про предмет спору, до якого входить спірна сума заборгованості. (а.с.50)

Відповідно до переліку ідентифікованих платежів страхувальників за період з 01.09.2004 року по 04.04.2012 року відповідачем здійснено 7 платежів страхового внеску на суму 145,00 грн., останній з яких сплачений 21.12.2004 року. (а.с.51)

Станом на момент розгляду і вирішення справи доказів щодо оскарження або сплати відповідачем повністю або частково заявленої у позові суми стягнення суду не надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Спірні правовідносини врегульовано законодавством (чинним та у редакції станом на момент виникнення відповідних правовідносин): Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі -ЗУ № 1105-XIV), Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року № 36, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2007 року за № 867/14134 (далі -Інструкція).

Статтею 6 ЗУ № 1105-XIV визначено, що:

- страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках -застраховані особи;

- страховик -Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Роботодавцем, відповідно до абз. 2 ст. 7 ЗУ № 1105-XIV, зокрема вважається власник підприємства або уповноважений ним орган та фізична особа, яка використовує найману працю.

Частиною 4 статті 10 ЗУ № 1105-XIV встановлено, що роботодавці -юридичні особи набувають статусу страхувальників з дня взяття їх на облік.

Згідно з ч. 1 ст. 15 ЗУ № 1105-XIV страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 18 ЗУ № 1105-XIV постійно діючим виконавчим органом правління Фонду є виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду, проводить свою діяльність від імені Фонду у межах та в порядку, що визначаються його статутом і Положенням про виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків, організовує та забезпечує виконання рішень правління Фонду. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення в районах і містах обласного значення. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Згідно ст. 24 ЗУ № 1105-XIV Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний:

1) здійснювати облік та вести реєстр платників страхових внесків;

2) письмово повідомляти страхувальнику умовний клас професійного ризику його підприємства - групу галузей (підгалузей) економіки або видів діяльності, що мають визначений для цієї групи рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності;

3) укладати угоди з лікувально-профілактичними закладами та окремими лікарями на обслуговування потерпілих на виробництві;

4) вивчати та використовувати досвід управління охороною праці та страхування від нещасного випадку в зарубіжних країнах;

5) співпрацювати з фондами з інших видів соціального страхування у фінансуванні заходів, пов'язаних з матеріальним забезпеченням та наданням соціальних послуг застрахованим, у кожному конкретному випадку спільно приймаючи рішення щодо того, хто з них братиме участь у фінансуванні цих заходів.

Якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між Фондом соціального страхування від нещасних випадків і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутися до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат;

6) виконувати інші роботи, пов'язані з координацією страхової діяльності.

Відповідно до п. 2 ч. 2 статті 45 ЗУ № 1105-XIV, роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Згідно ст. 47 ЗУ № 1105-XIV розміри страхових внесків страхувальників для роботодавців обчислюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб. Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків мають право проводити в порядку, визначеному законодавством України, планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності щодо сплати та цільового використання ними збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків.

Відповідно до п. 4.1 Інструкції сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, установленого законом, залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено страхувальника.

Пунктом 4.12 Інструкції передбачено, що страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями -у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Відповідно до п. 5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством.

Згідно п. 8.1 Інструкції робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів.

Пунктом 9 Інструкції передбачено, зокрема, що за несвоєчасне та неповне нарахування і сплату страхових внесків, страхувальник притягується до відповідальності згідно із законом.

Відповідно до п. 10 Інструкції усі спірні питання, які виникають між страхувальником та робочими органами виконавчої дирекції Фонду з приводу нарахування страхових внесків і пені, стягнення недоїмки, неприйняття до заліку витрат у рахунок страхових внесків, вирішуються в судовому порядку.

На підставі встановлених в судовому засіданні обставин та аналізу вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд вважає подання даного позову правомірним, позовні вимоги -обґрунтованими, обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, -доведеними.

Керуючись ст.ст. 6, 7, 33, 35, 71, 86, 94, 128, 158-162, 167, 184-186 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Суворовському районі м. Одеси - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рембуд» (ідентифікаційний код 30822211) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Суворовському районі м. Одеси страхові внески і пеню в сумі 974,72 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя М.Г. Цховребова

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.04.2012
Оприлюднено10.05.2012
Номер документу23847931
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1570/10925/2011

Ухвала від 22.12.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Цховребова М. Г

Ухвала від 29.12.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Цховребова М. Г

Ухвала від 28.10.2013

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Цховребова М. Г

Постанова від 09.04.2012

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Цховребова М. Г

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні