Б29/155/04
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
13.07.06р.
Справа № Б29/155/04
За заявою Акціонерного поштово-пенсійного банку “Аваль” в особі Нікопольської філії АППБ “Аваль”, м.Нікополь,
до боржника Відкритого акціонерного товариства «Нікопольський пивоварний завод», м.Нікополь,
про визнання банкрутом
Суддя Полєв Д.М.
Представники сторін:
від кредитора: Нікопольська ОДПІ - Мотов В.О. ( дов. № 10 від 04.02.06 р.)
від боржника: ліквідатор Морозов І.А.
Суть справи:
Розглянувши у судовому засіданні клопотання ліквідатора боржника –арбітражного керуючого Морозова І.А. про звільнення з податкової застави всіх активів боржника,
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство ВАТ «Нікопольський пивоварний завод» перебуває на стадії ліквідації.
До господарського суду надійшло клопотання ліківдатора про звільнення з податкової застави всіх активів, належних боржникові.
Нікопольська ОДПІ щодо задоволення клопотання не заперечує.
Вивчивши матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку про можливість задоволення клопотання з огляду на наступне.
Підпункт «з» пункту 8.7.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами” передбачає, що активи платника податків звільняються з податкової застави з дня прийняття відповідного рішення судом (арбітражним судом) у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства.
Згідно з ч.4 ст.12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів, про що зазначається в ухвалі про порушення справи.
Згідно зі ст.1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” мораторій на задоволення вимог кредиторів –зупинення виконання боржником всіх вимог кредиторів за зобов'язаннями, що виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, включаючи вимоги за зобов'язаннями, що виникли після порушення справи, але згідно з зазначеним законом віднесені до вимог конкурсних кредиторів, а також зупинення будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення примусового виконання таких вимог.
Крім того, згідно зі ст.4 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства:
- Розпорядження майном боржника;
- Мирова угода;
- Санація (відновлення платоспроможності) боржника;
- Ліквідація банкрута.
Таким чином, до боржника не можуть бути застосовані заходи по погашенню податкових зобов'язань або стягненню податкового боргу передбачені Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами”, як то податкова застава, примусова реалізація майна, примусове списання коштів з рахунків боржника, адміністративний арешт тощо.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.1, 4, 12, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.8.7.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”,
УХВАЛИВ:
Звільнити активи боржника - ВАТ «Нікопольський пивоварний завод», м.Нікополь, (код ЄДРПОУ 00382674) з податкової застави.
Зобов'язати Нікопольську ОДПІ у 10-денний термін виключити з державного реєстру застав рухомого та нерухомого майна (про податкову заставу) активи –ВАТ «Нікопольський пивоварний завод», м.Нікополь, (код ЄДРПОУ 00382674), які знаходяться під заставою.
Суддя
Д.М. Полєв
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2006 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 238538 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Полєв Д.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні