Справа № 4-942/12
П О С Т А Н О В А
10 травня 2012 року
Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Карабаня В.М., ,
при секретарі Руденко Ю. О.,
за участю прокурора Білого В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Печерського районного суду в м. Києві скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на бездіяльність Генеральної прокуратури України, -
В С Т А Н О В И В:
Заявники звернулися до суду зі скаргою на бездіяльність Генеральної прокуратури України, щодо не розгляду їх заяви в порядку ст. 97 КПК України від 04.08.2008 року та зобов'язання вчинити певні дії.
В судове засіданні заявники не з'явились, про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином. В судових засіданнях 29.03.2012 року та 23.04.2012 року був присутній скаржник ОСОБА_5, який скаргу підтримав та просив суд її задовольнити.
Прокурор просив суд залишити скаргу без задоволення, посилаючись на те, що рішення по заяві було прийнято в порядку передбаченому КПК України.
Суд, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали судової справи №4-942/12 та матеріали наглядового провадження, дійшов наступного висновку.
Як встановлено в судовому засіданні, скаржники просили суд визнати незаконними дії Генеральної прокуратури України при розгляді їх заяви від 04.08.2008 року про порушення кримінальної справи відносно судді Хмельницького міськрайонного суду ОСОБА_6, зобов'язати Генеральну прокуратуру України вищевказану заяву розглянути в порядку ст. 97 КПК України та винести окрему постанову.
У відповідності зі ст. 236 КПК України, дії прокурора можуть бути оскаржені до суду.
Скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачене КПК України.
Відповідно до ст. 97 КПК України, по заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані прийняти одне з таких рішень:
1. порушити кримінальну справу;
2. відмовити в порушенні кримінальної справи;
3. направити заяву або повідомлення за належністю.
Коли необхідно перевірити заяву або повідомлення про злочин до порушення кримінальної справи, така перевірка здійснюється прокурором, слідчим або органом дізнання в строк не більше 10 днів шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів. Заява або повідомлення про злочин до порушення кримінальної справи можуть бути перевірені шляхом проведення оперативно-розшукової діяльності.
В судовому засіданні встановлено, що заявники звернулися із заявою від 04.08.2008 року до Генерального прокурора України про порушення кримінальної справи відносно судді Хмельницького міськрайонного суду ОСОБА_6 та інших працівників суду, за ознаками злочину передбаченого ст. ст. 364, 366, 367, 375 КК України. Як вбачається з матеріалів справи, зазначена заява від 04.08.2008 року була направлена за належністю до прокуратури Хмельницької області для перевірки та прийняття рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
Вказану заяву направлено за належністю у відповідності з вимогами ст. 97 КПК України.
За змістом ст. 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», вказані положення Закону, поширюються лише на випадок порушення кримінальної справи щодо судді Генеральним прокурором України або його заступником, як гарантія недоторканості судді, а інші рішення передбачені п. п. 2, 3 ч. 2 ст. 97 КПК України, можуть бути прийняті прокурором і слідчим відповідно до загальних положень кримінально-процесуального законодавства.
У відповідності до ст.19 Конституції України орган судової влади (суд) діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Однак, цими нормативними актами підстави та повноваження суду на визнання незаконними дій (бездіяльності) прокурора та зобов'язання прокурора вчиняти певні дії не передбачені.
Окрім цього, прокурор є процесуальною особою, яка не може бути примушена будь-ким не на підставах чи не у спосіб визначених законом діяти певним чином.
Суд зобов'язаний виконати свій процесуальний обов'язок та діяти лише у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та її законами.
Щодо вимоги заявників про винесення окремої постанови на адресу Генеральної прокуратури України, то суд приходить до висновку про відсутність підстав для її винесення, оскільки грубих порушень вимог КПК України в судовому засіданні не встановлено.
На підставі викладеного та керуючись ст. 19 Конституції, ст. ст. 97, 236 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на бездіяльність Генеральної прокуратури України, щодо не розгляду їх заяви в порядку ст. 97 КПК України від 04.08.2008 року та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
На постанову суду протягом 15 діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва.
Суддя Карабаня В.М.,
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2012 |
Оприлюднено | 27.06.2012 |
Номер документу | 23880543 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Карабань В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні