ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-11/2557-2012 25.04.12
За позовомКомунального підприємства «Фінансово-розрахунковий центр «Дніпровський» Дніпровської районної у місті Києві ради до Благодійної організації «Фундація соціально-правового захисту населення «Чинність закону» прозвільнення нежилого приміщення
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники:
від позивача Герасименко Ю.А. - представник від відповідача не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Комунального підприємства «Фінансово-розрахунковий центр «Дніпровський» Дніпровської районної у місті Києві ради про виселення Благодійної організації «Фундація соціально-правового захисту населення «Чинність закону» з нежилого приміщення загальною площею 35,60 кв.м, розташованого за адресою: 01034, м. Київ, вул. Волхівська,4.
Позовні вимоги мотивовані тим, що оскільки строк дії укладеного між сторонами Договору оренди № 813 від 01.12.2008 закінчився, а новий договір сторонами не укладався, відповідач продовжує користуватись орендованим приміщенням без достатніх на те правових підстав.
Відповідач явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, відзив на позов не надав.
Ухвала про призначення розгляду справи направлялась відповідачу рекомендованою кореспонденцією за всіма наявними у матеріалах справи адресами. Про місце, дату та час судового засідання відповідач був повідомлений належним чином, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 64 Господарського процесуального кодексу України у разі відсутності сторін за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином. Доказів на підтвердження поважних причин невиконання вимог ухвали суду та нез'явлення в судове засідання відповідач суду не надав. Заявлені позовні вимоги не заперечив.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається судом за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
01.12.2008 між Комунальним підприємством «Фінансово-розрахунковий центр «Дніпровський» Дніпровської районної у місті Києві ради та Благодійною організацією «Фундація соціально-правового захисту населення «Чинність закону»укладено договір №813 оренди нерухомого майна (далі - Договір), відповідно до п. 1.1. якого орендодавець на підставі рішення № 129 від 25.06.2007 та виданого у встановленому порядку Розпорядження № 809-р від 16.09.2008 Дніпровської районної у місті Києві ради передає, а орендар приймає в строкове платне користування нежиле приміщення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Волхівська,4.
Об'єктом оренди є нежиле приміщення загальною площею 35,60 кв.м, в тому числі на 1 поверсі 35,60 кв.м. Об'єкт оренди належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і знаходить на балансі Дніпровської районної у місті Києві ради та в оперативному управлінні Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового та нежитлового фонду (п.п. 2.1., 2.4. Договору).
На виконання умов Договору позивачем передано, а відповідачем прийнято в користування орендоване приміщення, про що свідчить наявний в матеріалах справи акт приймання-передачі в оренду нерухомого майна від 01.12.2008.
Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору найму (оренди).
Частиною 1 статті 763 Цивільного кодексу України передбачено, що договір найму укладається на строк, встановлений договором.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» термін договору оренди визначається за погодженням сторін. Договір оренди припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено (п. 1 ч. 2 ст. 26 Закону)
Як передбачено п. 7.1 Договору, останній діє з 01.12.2008 до 16.09.2011 включно. Договір автоматично припиняється у разі, зокрема, закінчення строку, на який його було укладено.
Позивачем на адресу відповідача було надіслано лист від 15.09.2011 № 01-77/1088, в якому позивач повідомляє про закінчення строку дії Договору №813 від 01.12.2008 та зазначає, що у разі, якщо відповідач має намір продовжити дію договору оренди, він має звернутись з відповідною заявою до Голови Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, а за відсутності такого наміру -звільнити приміщення шляхом передачі об'єкта оренди орендодавцю або балансоутримувачу за актом приймання-передачі. У відповідь на лист відповідач повідомив позивача, що з метою продовження строку дії Договору, ним направлено прохання і необхідні документи Голові Київської міської державної адміністрації та Головному управлінню комунальної власності міста Києва. Проте питання стосовно продовження строку договору погоджено не було, про свідчить лист Дніпровської районної державної адміністрації від 06.12.2011 № 27/209.
Відповідно до ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Положеннями статті 27 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»передбачено, що у разі розірвання договору оренди, закінчення строку його дії та відмови від його продовження або банкрутства орендаря він зобов'язаний повернути орендодавцеві об'єкт оренди на умовах, зазначених у договорі оренди.
Пунктом 5.2. Договору передбачено, що у разі закінчення строку його дії, при його розірванні, або припиненні, орендар зобов'язаний за актом приймання-передачі повернути об'єкт оренди орендодавцю у стані, в якому перебував об'єкт оренди на момент передачі його в оренду, з урахуванням всіх здійснених орендарем поліпшень, які неможливо відокремити від об'єкта оренди без заподіяння йому шкоди, з урахуванням зносу на період строку дії цього Договору. Об'єкт оренди приймається комісією, що складається із представників сторін договору.
В матеріалах справи відсутні будь-які докази які б свідчили, що Договір пролонговано або що між сторонами було укладено новий договір оренди спірного приміщення. Таким чином, 16.09.2011 строк дії Договору оренди №813 від 01.12.2008 закінчився.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином та відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.
Враховуючи той факт, що строк дії Договору оренди №813 від 01.12.2008, на підставі якого орендар займає спірне приміщення, закінчився, а нового договору між сторонами укладено не було, вимоги позивача про виселення відповідача із орендованого приміщення є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач доказів на спростування обставин, повідомлених позивачем, не надав.
Судовий збір, у зв'язку із задоволенням позову, покладається на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Виселити Благодійну організацію «Фундація соціально-правового захисту населення «Чинність закону»(01030, м. Київ, вул. Рейтарська, 37, кімната 306, ідентифікаційний код 25729133) з нежилого приміщення загальною площею 35,60 кв.м, розташованого за адресою: 01034, м. Київ, вул. Волхівська,4.
3. Стягнути з Благодійної організації «Фундація соціально-правового захисту населення «Чинність закону»(01030, м. Київ, вул. Рейтарська, 37, кімната 306, ідентифікаційний код 25729133) на користь Комунального підприємства «Фінансово-розрахунковий центр «Дніпровський» Дніпровської районної у місті Києві ради (02002, м. Київ, вул. Челябінська, 9-Г, ідентифікаційний код 34806193) судовий у збір у розмірі 1 073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 00 коп.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Ю.М. Смирнова
Дата підписання рішення: 28.04.2012
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2012 |
Оприлюднено | 11.05.2012 |
Номер документу | 23885997 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні