ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення провадження
у справі про банкрутство
"07" травня 2012 р.№ 5017/2012/889
Суддя Антощук С.І., розглянувши матеріали заяви (вх.№2042/2012 від 04.05.2012р.) боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково виробниче об'єднання Сатерм" (67400, Одеська область, Роздільнянський район, м. Роздільна, вул. Димитрова, буд. 37 кв. 1.; ідентифікаційний номер 34302577), який звернувся до суду із заявою про визнання банкрутом у порядку ч.5 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме: у зв'язку з виникненням обов'язку боржника у місячний строк звернутись до суду із заявою про порушення справи про банкрутство якщо ним виявлено, що задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Науково виробниче об'єднання Сатерм" звернулось до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство за положеннями ч. 5 ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" посилаючись на те, що задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.
Згідно ст.1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням; у випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності; угода про відмову від права на звернення до господарського суду є недійсною.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Оскільки заява про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково виробниче об'єднання Сатерм" подана до суду у копії, суд вважає за неможливе встановлення права особи на підпис цієї заяви згідно положень ст.1 ГПК України.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтуються вимоги, не додано доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до заяви не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
У ч.34 Постанови №15 Пленуму Верховного суду України „Про судову практику у справах про банкрутство" від 18.12.2009р. зазначено, що справа про банкрутство порушується за заявою боржника за наявності хоча б однієї з підстав, передбачених частиною п'ятою статті 7 та статтями 51, 53 Закону.
Частиною 5 ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачені підстави, при наявності яких боржник зобов'язаний подати заяву про порушення справи про банкрутство, а саме: задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами; орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство; при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство повинна містити, зокрема виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання; суму вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями у розмірі, який не оспорюється боржником; розмір заборгованості із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, по податках і зборах (обов'язкових платежах); суму невикористаних та своєчасно не повернутих коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; розмір заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплати авторської винагороди; відомості про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості; найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника.
Також, відповідно до ч.3 ст.7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви боржника додається бухгалтерський баланс на останню звітну дату, підписаний керівником і бухгалтером підприємства-боржника; перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.
Однак, заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково виробниче об'єднання Сатерм" не містить зазначених вище обставин та відомостей, до заяви не додано доказів що їх підтверджують.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України „Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 13 п.2 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство, що подається до господарського суду, складає 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно зі ст. 13 Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2012р. становив 1073 грн.
Таким чином, заявник зобов'язаний до заяви про порушення справи про банкрутство надати докази сплати судового збору за подання заяви у сумі 5365 грн.
Згідно ч. 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року N 15 з наступними змінами та доповненнями, яка застосовується у частині, що не суперечить положенням Закону України „Про судовий збір", до поданої до суду заяви повинен бути доданий оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж про сплату судового збору.
Оскільки до заяви про порушення справи про банкрутство додана ксерокопія квитанції, суд не розглядає її як належний доказ сплати судового збору за подання заяви про порушення справи про банкрутство.
Також, суд звертає увагу заявника на те, що відповідно до ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи i матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях.
Додані до заяви про порушення справи про банкрутство документи, надані суду не в оригіналах або належним чином засвідчених копіях. Таким чином, суд не має правових підстав для розгляду вказаних документів як належних письмових доказів у справі.
Враховуючи вищевикладене, заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково виробниче об'єднання Сатерм" про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково виробниче об'єднання Сатерм" підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі ч.1 ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.п. 1,3,4 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись ч.1 ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.п. 1,3,4 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1.Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Науково виробниче об'єднання Сатерм" (ідентифікаційний номер 34302577) про порушення справи про банкрутство повернути заявнику без розгляду.
2.Матеріали заяви з додатком надіслати заявнику.
Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 3-х арк. з додатком на 5-ти арк.
Суддя Антощук С.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2012 |
Оприлюднено | 11.05.2012 |
Номер документу | 23886882 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Антощук С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні