Рішення
від 26.04.2012 по справі 5017/534/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"26" квітня 2012 р.Справа № 5017/534/2012

За позовом: Приватне акціонерне товариство "Фарлеп-Інвест"

До відповідача: Приватне підприємство "АЙ ЕМ ДЖИ Корпорейшн"

Про стягнення

Суддя Рога Н.В.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1 -згідно довіреності № 223 від 04.07.2011 р.

Від відповідача: не з'явився.

В судовому засіданні брали участь:

Від позивача: не з'явився;

Від відповідача: не з'явився.

Суть спору: Позивач, Приватне акціонерне товариство "Фарлеп-Інвест" (далі - ПрАТ "Фарлеп-Інвест"), звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Приватного підприємства (далі - ПП) "АЙ ЕМ ДЖИ Корпорейшн" про стягнення заборгованості у сумі 6 807 грн. 17 коп.

Представник позивача позовну заяву підтримує, наполягає на задоволенні позову.

Відповідач про місце та час судових засідань був повідомлений за юридичною адресою, але в судові засідання представник відповідача не з'являвся. Поштову кореспонденцію суду було повернуто із зазначенням „за зазначеною адресою не знаходиться".

До повноважень суду не відноситься розшук місцезнаходження сторін у справі.

За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача, суд встановив:

12 липня 2006р. між Акціонерним товариством закритого типу "Телефонна компанія ЕЛС" (правонаступником якої є ПрАТ "Фарлеп-Інвест") (далі -Оператор) та Приватним підприємством "АЙ ЕМ ДЖИ Корпорейшн" (Абонент) був укладений договір № 29227-29228 про надання послуг телефонного зв'язку (далі-Договір), згідно якого Оператор зобов'язався виконати роботи, які забезпечать підключення крайових пристроїв Абонента через абонентську телефонну лінію до телефонної мережі загального користування (далі -«встановлення телефонної лінії»), з наступним наданням платних послуг телефонного зв'язку (у стандартній конфігурації -послуг міського та автоматичної міжміського телефонного зв'язку, швидкісного набору «Тач-тон») з умовами цього Договору в приміщенні за адресою: м. Одеса, вул.. Катерининська, 6, кв. 21, 1 поверх. Кількість встановлених Оператором телефонних ліній дві.

Розділом 4 Договору передбачено, що послуги міського, міжміського та міжнародного зв'язку, а також інші послуги телефонного зв'язку, які надаються Підприємством, Абонент сплачує згідно граничним тарифам Держкомзв`язку України. Відомості про зміни Абонент може отримувати в реєстраційних пунктах Підприємства. Оплата здійснюється Абонентом щомісячно до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим, згідно з виставленими Оператором рахунками. Рахунок за попередній місяць поступає на реєстраційні пункти не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим та можуть безпосередньо доставлятись Абоненту (за можливості Оператора). При безготівковій оплаті грошові кошти перераховуються по банківським реквізитам, вказаним у рахунках. Приймання від Абонента оплат за послуги телефонного зв'язку здійснюється безпосередньо Оператором або, за його дорученням, іншими організаціями, з якими укладені відповідні договори. Інформацію стосовно переліку та адрес пунктів оплати Абонент отримує у Оператора.

Відповідно до п.п. 5.1.1., 5.1.2. Договору Оператор зобов'язався встановити телефонний(і) номер(и) по вказаній у п. 1.1 Договору адресі. Забезпечити безперебійне та якісне надання послуг телефонного зв'язку.

Згідно з п. 6.2.5. Договору Абонент зобов'язався своєчасно вносити абонентську плату, плату за міжнародні та міжміські переговори, а також сплачувати інші послуги телефонного зв'язку згідно виставлених рахунків Оператора.

19 лютого 2006р. між Акціонерним товариством закрито типу "Телефонна компанія ЕЛС" (далі -Телефонна компанія -1), Товариством з обмеженою відповідальністю "Фарлеп" (далі Тлефонна компанія -2) та Приватним підприємством "АЙ ЕМ ДЖИ Корпорейшн" (далі -Абонент) булла укладена додаткова угода до Договору № 29227-29228 від 12.07.2006р., згідно якої Телефонна компанія -1 переводить свої обов'язки за Договором на надання телекомунікаційних послуг № 29227-29228 від 12.07.2006р., укладеним між Телефонною компанією -1 та Абонентом, а Телефонна компанія -2 заміняє Телефонну компанію -1 у зобов'язанні, що виникає із зазначеного вище Договору (далі - Основний Договір), і приймає на себе обов'язки Телефонної компанії -1 за Основним Договором, а Абонент не заперечує проти переведення обов'язків і дає згоду.

Згідно з ч. 7 п. 32 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг затверджених Кабінетом Міністрів України від 09 серпня 2005 року № 720 споживач зобов'язаний своєчасно оплачувати отримані телекомунікаційні послуги.

Відповідно до п. 5 ст. 33 Закону України «Про телекомунікації»споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані виконувати умови договору про надання телекомунікаційних послуг у разі його укладення, у тому числі своєчасно оплачувати отримані ними телекомунікаційні послуги.

Позивач зазначає, що за період з 01.07.2006р. по 31.10.2009р. він надав відповідачу послуги електрозв'язку на загальну суму 6 807 грн. 17 коп., з яких 1 488 грн. 90 коп. -абонентська плата, 5 069 грн. 33 коп. -послуги міжміського та міжнародного зв'язку, 248 грн. 94 коп. -локальні дзвінки. Але, відповідач зазначені послуги, в порушення умов договору не оплатив, що позивач вважає порушенням своїх прав та охоронюваних законом інтересів, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом та просить суд стягнути з відповідача зазначену заборгованість.

В обґрунтування позову позивач послався на ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України, згідно якої за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторонни (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно зі ст. 903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Крім того, позивач зазначає, що відповідно до ст.ст. 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Пунктом 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Розглянув матеріали справи, на підставі чинного законодавства України, суд доходить до такого висновку:

Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Частиною 2 ст. 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ст. 174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно ст. 627 Цивільного кодексу України, відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Як вбачається з матеріалів справи, 12 липня 2006р. між Акціонерним товариством закритого типу "Телефонна компанія ЕЛС" (правонаступником якої є ПрАТ "Фарлеп-Інвест") (далі -Оператор) та Приватним підприємством "АЙ ЕМ ДЖИ Корпорейшн" (Абонент) був укладений договір № 29227-29228 про надання послуг телефонного зв'язку (далі-Договір), згідно якого Оператор зобов'язався виконати роботи, які забезпечать підключення крайових пристроїв Абонента через абонентську телефонну лінію до телефонної мережі загального користування (далі -«встановлення телефонної лінії»), з наступним наданням платних послуг телефонного зв'язку (у стандартній конфігурації -послуг міського та автоматичної міжміського телефонного зв'язку, швидкісного набору «Тач-тон») з умовами цього Договору в приміщенні за адресою: м. Одеса, вул.. Катерининська, 6, кв. 21, 1 поверх. Кількість встановлених Оператором телефонних ліній дві.

Розділом 4 Договору передбачено, що послуги міського, міжміського та міжнародного зв'язку, а також інші послуги телефонного зв'язку, які надаються Підприємством, Абонент сплачує згідно граничним тарифам Держкомзв`язку України. Відомості про зміни Абонент може отримувати в реєстраційних пунктах Підприємства. Оплата здійснюється Абонентом щомісячно до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим, згідно з виставленими Оператором рахунками. Рахунок за попередній місяць поступає на реєстраційні пункти не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим та можуть безпосередньо доставлятись Абоненту (за можливості Оператора). При безготівковій оплаті грошові кошти перераховуються по банківським реквізитам, вказаним у рахунках. Приймання від Абонента оплат за послуги телефонного зв'язку здійснюється безпосередньо Оператором або, за його дорученням, іншими організаціями, з якими укладені відповідні договори. Інформацію стосовно переліку та адрес пунктів оплати Абонент отримує у Оператора.

Згідно з п. 6.2.5. Договору Абонент зобов'язався своєчасно вносити абонентську плату, плату за міжнародні та міжміські переговори, а також сплачувати інші послуги телефонного зв'язку згідно виставлених рахунків Оператора.

За період з 01.07.2006р. по 31.10.2009р. позивач надав відповідачу послуги електрозв'язку на загальну суму 6 807 грн. 17 коп., з яких 1 488 грн. 90 коп. -абонентська плата, 5 069 грн. 33 коп. -послуги міжміського та міжнародного зв'язку, 248 грн. 94 коп. -локальні дзвінки. Але, відповідач зазначені послуги, в порушення умов договору не оплатив.

За приписами ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати свої зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

За таких обставин, правомірною є вимога позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості у сумі 6 807 грн. 17 коп.

Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача згідно ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України.

На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 44,49, 82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Фарлеп-Інвест" -задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства "АЙ ЕМ ДЖИ Корпорейшн" (65088, м. Одеса, вул. Шишкіна, будинок 52, корпус 1, кв. 51, код ЄДРПОУ 34443382) на користь Приватного акціонерного товариства "Фарлеп-Інвест" (юридична адреса: 01011, м. Київ, пров. Кутузова, 3; поштова адреса: 65044, м. Одеса, пр.-т. Шевченка, 2 а, 5-й поверх, код ЄДРПОУ 19199961) заборгованість у сумі 6 807 грн. 17 коп., судовий збір у сумі 1 609 грн. 50 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 03 травня 2012р.

Суддя Рога Н. В.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення26.04.2012
Оприлюднено11.05.2012
Номер документу23887041
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5017/534/2012

Рішення від 26.04.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 05.04.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 15.03.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 14.03.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 23.02.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні