Ухвала
від 08.11.2006 по справі 9/504-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

9/504-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

08.11.06р.

Справа № 9/504-06

За позовом  Відкритого акціонерного товариства "ДніпроАЗОТ", м. Дніпродзержинськ                     Дніпропетровської області 

до  відповідача-1 Закритого акціонерного товариства "УКРГАЗ-ЕНЕРГО", м. Київ    

до  відповідача-2  Дочірньої компанії “Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії

                               “Нафтогаз України”, м. Київ  

до  відповідача-3  Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації

                               “Дніпропетровськгаз”, м. Дніпропетровськ   

про спонукання до виконання зобов'язань за договором про постачання та транспортування

       природного газу;

        прийняття заходів щодо забезпечення позову   

Суддя  Подобед І.М.

СУТЬ СПОРУ:

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 08.11.06р. порушене провадження за позовом ВАТ „ДніпроАЗОТ” до ЗАТ „УКРГАЗ-ЕНЕРГО”, до ДК „Укртрансгаз” НАК „Нафтогаз України” та до ВАТ по газопостачанню та газифікації „Дніпропетровськгаз” про спонукання до виконання зобов'язань за договором.

          Водночас із пред'явленням вищевказаного позову позивачем подано клопотання про прийняття заходів щодо забезпечення позову, у якому позивач просить: - заборонити ДК „Укртрансгаз” НАК „Нафтогаз України” вчиняти будь-які дії, направлені на обмеження та/або припинення транспортування чи передачі природного газу до газової мережі ВАТ „Дніпропетровськгаз” задля подальшого транспортування ВАТ „ДніпроАЗОТ”; - заборонити ВАТ по газопостачанню і газифікації „Дніпропетровськгаз” вчиняти будь-які дії, направлені на обмеження  та/або припинення транспортування чи передачі обсягів природного газу ВАТ „ДніпроАЗОТ”; - заборонити ЗАТ „УКРГАЗ-ЕНЕРГО” вчиняти будь-які дії, направлені на обмеження та/або припинення постачання природного газу ВАТ „ДніпроАЗОТ”. Це клопотання обґрунтовано тим, що у позивача існує побоювання і цілком обґрунтоване припущення, що невжиття заходів по забезпеченню позову призведе до неможливості виконання в майбутньому рішення господарського суду щодо зобов'язання відповідачів виконати свої обов'язки за договорами, у зв'язку із чим будуть суттєво порушені права ВАТ „ДніпроАЗОТ”. Вказує, що невжиття заходів по забезпеченню позову призведе передусім до зупинення безперервного виробничого циклу позивача, унеможливить здійснення ним своєї господарської діяльності на досить тривалий час (до середини весни 2007 року), спричинить інші негативні , включаючи екологічні, наслідки внаслідок обмеження постачання Відповідачем-1, Відповідачем-2 та Відповідачем-3 природного газу у листопаді місяці 2006 року.

Вказує також, що у ВАТ „ДніпроАЗОТ” близько 80% отриманого природного газу використовується як сировина при виробництві аміаку і лише 20% використовується на технологічні та енергетичні потреби (виробництво електроенергії, пару та теплофікаційної води, хімічно очищеної води). Виробництво по підприємству досить енергомістке –до 70% собівартості продукції, що випускається, припадає на енергоносії. В зв'язку із цим, обмеження забезпечення позивача необхідними обсягами природного газу призведе до зупинки основних технологічних процесів, а також до можливості виникнення негативних екологічних наслідків в зоні діяльності підприємства (викидів в атмосферу під час нестабільної роботи агрегату синтезу аміаку та його зупинки). Зважаючи на те, що на ВАТ „ДніпроАЗОТ” працює один агрегат синтезу аміаку, обмеження газопостачання з боку Відповідачів неприпустиме, так як призводить до повної зупинки роботи підприємства. Враховуючи технологічні особливості хімічного виробництва Позивача, температуру навколишньої природної середи у листопаді місяці, зупинка роботи Позивача в цей період призведе ще й до неможливості відновлення роботи Позивача аж до середини весни наступного року.

Позивач посилається також на те, що пунктом 8.1 Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України, затверджених наказом Державного комітету України по нафті і газу від 01.11.1994р. №355 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30.11.1994р. за №281/491, визначено, що подача природного газу споживачам проводиться в безперервному режимі, якщо укладеним із споживачем договором не передбачено такої перерви. Пунктом 12 Порядку забезпечення споживачів природним газом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. №1729 встановлено, що обмеження або припинення подачі газу споживачам здійснюється в установленому порядку у разі неповного проведення розрахунків за спожитий газ та надані послуги з його транспортування та розподілу, або для яких постачальником не виділено планових обсягів поставки газу. Згідно п. 3.6 Договору на постачання природного газу №640/6-10-113/77/Х Відповідач-1 або повноважні представники Відповідача-2 чи Відповідача-3 мають право призупинити повністю або обмежити постачання газу у випадках  і в порядку, передбачених „Правилами подачі та використання природного газу у народному господарстві України” (розділ 9), при запланованих капітальних ремонтах газових мереж на час їх приєднання, для запобігання аварій в газовому господарстві, у інших випадках, передбачених чинним законодавством та іншими нормативними актами. Вказує, що ВАТ „ДніпроАЗОТ” належним чином виконував свої зобов'язання за договорами і не допускав випадків настання підстав для обмеження чи припинення постачання природного газу Відповідачем-1, Відповідачем-2 та Відповідачем-3.

Обґрунтовуючи свої припущення, Позивач також звертає увагу суду й на те, що відмова Позивачеві будь-яким із Відповідачів в постачанні йому чи наданні йому послуг з транспортування, передачі чи поставки природного газу (в межах укладених договорів) може призвести до зупинення безперервного виробничого циклу Позивача, виникнення  негативних економічних процесів та чималих, багатомільйонних збитків для ВАТ „ДніпроАЗОТ”. Крім того, зупинення виробничого циклу (процесу) ВАТ „ДніпроАЗОТ” може призвести до зупинення господарської діяльності інших підприємств, діяльність яких залежить від постачання їм сировини та продукції виробництва ВАТ „ДніпроАЗОТ”. Вважає, що зволікання з вжиттям заходів забезпечення позову може призвести до негативних наслідків як для Позивача так і в сфері виробництва та обороту продукції хімічної промисловості, й економіки держави в цілому, адже ВАТ „ДніпроАЗОТ” є підприємством хімічної промисловості України, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1734 від 23.12.2004р.

У додаткових поясненнях від 08.11.06р. до клопотання про вжиття заходів по забезпеченню позову Позивач зазначає, що після подання позову до господарського суду постачальник –ЗАТ „УКРГАЗ_ЕНЕРГО” та транспортувальники природного газу Дочірня компанія „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” та ВАТ по газопостачанню та газифікації „Дніпропетровськгаз” почали щоденно поступово обмежувати постачання, транспортування  і передачу обсягів природного газу Позивачу. Вказує, що через обмеження газопостачання  Позивача, станом на восьму годину ранку 08.11.2006р.   тиск природного газу  на вході до газової мережі ВАТ „ДніпроАЗОТ”  склав 8,94 атмосфер. Тиск природного газу на виході з ГРС-2 (газорозподільної станції) ДК „Укртрансгаз” НАК „Нафтогаз України” до газової мережі ВАТ по газопостачанню та газифікації „Дніпропетровськгаз” становив 9,6 атмосфер замість передбачених 10,0 атмосфер. Окрім того, вказує, що 07.11.2006р. Позивачем отримано факсограму від ДК „Укртрансгаз” НАК „Нафтогаз України” (за вих. №980/10 від 03.11.2006р.) про припинення постачання природного газу підприємству. Також Позивачем була отримана факсограма від ВАТ по газопостачанню та газифікації „Дніпропетровськгаз” (за вих.. №423 від 02.11.2006р.)  про припинення постачання природного газу підприємству. 06.11.2006р. Позивачем отримано листа від ЗАТ „УКРГАЗ-ЕНЕРГО” (вих.. № 02-01587/1 від 02.11.2006р.) про відмову в постачанні природного газу. Наголошує на тому, що у зв'язку із невиконанням  з боку відповідачів укладених між ними і ВАТ „ДніпроАЗОТ”   договорів про постачання та  транспортування природного газу на цей час виникає загроза  зупинки безперервних технологічних процесів хімічного виробництва та повної зупинки роботи підприємства, що спричинить значні матеріальні збитки підприємству. Вказує, що зупинення або обмеження постачання природного газу спричинить не тільки припинення виробництва продукції на підприємстві, а ще й порушення поточних договірних зобов'язань перед підприємствами-споживачами, що негативно позначиться  на конкурентноздатності  українського промислового комплексу в цілому на внутрішніх та міжнародних ринках і спричинить застосування значних штрафних санкцій з боку вітчизняних  та іноземних контрагентів підприємства. Вважає, що вищезазначені наслідки, які невідворотно настануть після припинення або обмеження постачання природного газу, значно перевищують вартість необхідного природного газу для виробничого циклу у листопаді 2006 року.

Розглянувши клопотання Позивача про вжиття заходів щодо забезпечення позову, та дослідивши подані докази, господарський суд –

ВСТАНОВИВ:

За змістом ст. 20 Господарського кодексу України кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів, які захищаються, зокрема, шляхом припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення.

Предметом заявлених ВАТ „ДніпроАЗОТ” позовних вимог є спонукання відповідачів Закрите акціонерне товариство „УКРГАЗ-ЕНЕРГО”, Дочірньої компанії „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” та Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації „Дніпропетровськгаз” до належного виконання укладених із позивачем діючих договорів: на постачання природного газу №640/6-113/77/Х від 26.04.2006р., про надання послуг з транспортування природного газу №620/640/4-6 від 27.12.2004р. та на транспортування природного газу для промислових підприємств №041420-06/640/6-2 від 23.12.2005р., якими сторони встановили умови та порядок постачання та транспортування природного газу у певних обсягах, зокрема на листопад 2006 року.

Як видно із умов договору на постачання природного газу №640/6-113/77/Х від 26.04.2006р., укладеного між ЗАТ „УКРГАЗ-ЕНЕРГО” і ВАТ „ДніпроАЗОТ” між цими сторонами  була узгоджена поставка природного газу на листопад 2006 року  у обсязі 43000,000 тис. м куб.

Із листа Дніпродзержинського управління з експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації „Дніпропетровськгаз” від 02.11.2006р. за №423 та листа Дніпропетровського лінійного виробничного управління магістральних газопроводів Філії „Управління магістральних газопроводів „Харківтрансгаз” Дочірньої компанії „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України”  від 07.11.2006р.  за №980/10 вбачається, що позивач був попереджений про можливе припинення йому подачі природного газу відповідно до ліміту, встановленому плановим розподілом на листопад 2006 року у обсязі 17200 тис. м куб.

Таким чином, припущення позивача щодо можливого обмеження або припинення постачання природного газу у листопаді 2006 року є об'єктивним.

Як видно із наведених позивачем обставин обмеження або припинення постачання природного газу у запланованих на листопад 2006 року обсягах створює загрозу спричинення певних збитків та призведене, як до порушення майнових інтересів позивача так  і  до порушення суспільних інтересів.

Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається  в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Виходячи із предмету спору видно, що не застосування вищевказаних заходів по забезпеченню позову утруднить або зробить неможливим виконання судового рішення у даній справі.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та застосувати заходи для забезпечення виконання судового рішення шляхом заборони відповідачам та його посадовим особам вчиняти будь-які дії будь-якими засобами та способами, що спрямовані або можуть привести до припинення або обмеження постачання природного газу ВАТ „ДніпроАЗОТ”.

клопотання позивача слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 4, 32-33, 66-67, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Застосувати заходи по забезпеченню позову шляхом заборони відповідачам та його посадовим особам вчиняти певні дії, а саме:

- Заборонити Закритому акціонерному товариству „УКРГАЗ-ЕНЕРГО” (01004, м.Київ, вул. Червоноармійська/Басейна, 1-3/2 (Арена-Сіті), офіс G 1-2, 6-й поверх, код ЄДРПОУ 34003224) та його посадовим особам вчиняти будь-які дії будь-якими засобами та способами, що спрямовані або можуть привести до припинення або обмеження постачання природного газу Відкритому акціонерному товариству „ДніпроАЗОТ”;

- Заборонити Дочірній компанії „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії  „Нафтогаз України” (01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/1, код ЄДРПОУ 30019801) вчиняти будь-які дії будь-якими засобами та способами, що спрямовані або можуть привести до припинення або обмеження постачання природного газу Відкритому акціонерному товариству „ДніпроАЗОТ”;

- Заборонити Відкритому акціонерному товариству по газопостачанню та газифікації „Дніпропетровськгаз” (49044, м. Дніпропетровськ, вул.. Шевченка, 2, код ЄДРПОУ 03340920) вчиняти будь-які дії будь-якими засобами та способами, що спрямовані або можуть привести до припинення або обмеження постачання природного газу Відкритому акціонерному товариству „ДніпроАЗОТ”;

Зобов'язати Закрите акціонерне товариство „УКРГАЗ-ЕНЕРГО”, Дочірню компанію „Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії „Нафтогаз України” та Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню і газифікації „Дніпропетровськгаз” підтримувати тиск природного газу на нормативному рівні не нижче 10 атмосфер, який забезпечує безперебійну роботу Відкритого акціонерного товариства „ДніпроАЗОТ”.

Суддя

І.М. Подобед

 

   

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення08.11.2006
Оприлюднено22.08.2007
Номер документу238991
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/504-06

Постанова від 17.01.2007

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Головко В.Г.

Судовий наказ від 19.01.2007

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

Ухвала від 26.12.2006

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бакланова Н.В.

Постанова від 26.12.2006

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

Ухвала від 08.12.2006

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Головко В.Г.

Ухвала від 20.11.2006

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Балтак О.О.

Ухвала від 17.11.2006

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Подобед І.М.

Ухвала від 17.11.2006

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Подобед І.М.

Ухвала від 08.11.2006

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Подобед І.М.

Ухвала від 08.11.2006

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Подобед І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні