Справа № 1524/2-551/12
У Х В А Л А
іменем України
"11" травня 2012 р. Роздільнянський районний суд Одеської області у складі:
головуючого Ільяшук А. В. ,
розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою Роздільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу «Україна» про визнання права власності на майно (4200 кг відходів брухту чорних металів неоднорідної маси), -
ВСТАНОВИВ:
08 травня 2012 року позивач звернувся з вказаною позовною заявою до відповідача та просить суд визнати право власності на виявлений брухт відходів чорних металів неоднорідної маси у кількості 4200 кг, що залишилися після проведення ремонтних робіт СБК «Україна», за Державою в особі позивача. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований як юридична особа та є платником податків (обліковий номер в МДПІ -№21). На підставі направлення №951 від 14.09.2011 року, згідно із ст.20, п.п.78.1.1., п.78.1 ст.78 Податкового кодексу та відповідно до наказу Роздільнянської МДПІ від 13.09.2011 року №866, була проведена документальна позапланова виїзна перевірка СБК «Україна»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2011 року. В ході даної перевірки за результатами інвентаризацій комісією було виявлено 4200 кг відходів брухту чорних металів неоднорідної маси, що залишилося після проведення ремонтних робіт та по яких відсутні первинні документи та записи по первинному бухгалтерському обліку. Своєю заявою від 22.09.2011 року №22/0902, наданої на ім'я начальника Роздільнянської МДПІ, голова правління СБК «Україна»Чигирик В.В. відмовився від 4200 кг відходів брухту чорних металів неоднорідної маси, що залишилися після проведення ремонтних робіт, в дохід бюджету. Посилаючись на п.1 ст.335, ст.336 ЦК України позивач просить визнати за Державою, в його особі, право власності на безхазяйну річ.
Розглянувши матеріали справи суд вважає, що справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, а повинна бути розглянута господарським судом.
Згідно з положеннями ч.1 ст.15 ЦПК України, суди,зокрема, розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів,що виникають із цивільних, житлових, земельних,сімейних,трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до вимог ст.1 ГПК України підприємства,установи,організації,інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни,які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Судом встановлено,що позивач є юридичною особою (код ЄДРПОУ 26568867). Відповідач -СБК «Україна»має статус юридичної особи, зареєстрований за №10027790274 від 29.02.2000 року. Спір про право виник між юридичними особами, а така категорія спорів віднесена до компетенції господарського судочинства за змістом статей 1,12 Господарського процесуального кодексу України.
За загальним правилом розмежування компетенції судів з розгляду спорів відбувається залежно від суб'єктного складу їх учасників. Згідно п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України судді відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, СУД -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою Роздільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу «Україна»про визнання права власності на майно (4200 кг відходів брухту чорних металів неоднорідної маси), у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу,що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції господарських судів.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали або з дня отримання її копії, якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує.
Суддя: А. В. Ільяшук
Суд | Роздільнянський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2012 |
Оприлюднено | 15.05.2012 |
Номер документу | 23902080 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Роздільнянський районний суд Одеської області
Ільяшук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні