Рішення
від 07.05.2012 по справі 5017/622/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"07" травня 2012 р.Справа № 5017/622/2012

Господарський суд Одеської області у складі:

судді Брагіної Я.В.

при секретарі Стачук Т.В.

розглянув справу:

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю „Видавничий дім „Губернатор" (м.Київ)

до відповідача: Комунальної установи „Одеська обласна дитяча клінічна лікарня" ( м. Одесса)

про стягнення 7370,16грн.

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився ;

від відповідача: ОСОБА_1, довір. від 28.03.12.

Справа розглядалась у більш тривалий строк за клопотанням сторони відповідно до ст.69 ГПК України.

28.02.2012р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий дім "Губернатор" звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою до Комунальної установи „Одеська обласна клінічна лікарня" про стягнення 7370,16грн., із яких 7000,00грн. - основного боргу, 335,16грн. - пені, 35,00грн. інфляційних та судові витрати, обгрунтовуючи вимоги угодою від жовтня 2011року, ст.ст.526, 837, 843, 854, 901, 903 ЦК України та ст.193 ГК України..

Представник позивача в засідання суду не з'явився, 10.04.12. надіслав до суду заяву, в якій повідомляє, що відповідач сплатив 7000,00грн. - основного боргу. Але не сплатив інфляційні та 3% річних.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Пояснив, що відповідач основний борг в сумі 7000,00грн. сплатив.

Отже, справа розглядається за наявними матеріалами у справі на підставі ст.75 ГПК України.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

В жовтні 2011року між сторонами було укладено угоду, згідно якої позивач зобов'язувався підготувати та опублікувати в журналі "Губернатор" №36 статтю про відповідача обсягом дві журнальні сторінки, а відповідач зобов'язувався провести розрахунки із позивачем в розмірі і в термін, що визначені пунктом 1У угоди.

За розділом четвертим зазначеної угоди відповідач перераховує протягом п'яти банківських днів з моменту підписання цієї угоди на розрахунковий рахунок позивача 7000,00грн.

У будь-якому разі остаточний розрахунок має бути проведений відповідачем не пізніше першого робочого дня, наступного за днем виходу журналу в світ, що підтверджується накладною про отримання журналу з друкарні або актом виконаних робіт, підписаним представниками сторін.

На виконання умов зазначеної угоди, позивач надав послуги і виконав роботи на загальну суму 7000,00грн., що підтверджується витягом із журналу "Губернатор" №36 (а.с.8,9) та не заперечується представником відповідача.

І дійсно, станом станом на час подачі позову відповідач не сплатив 7000,00грн.

Згідно ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Відповідно до частини 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Як вбачається із наданої угоди, укладеної сторонами в жовтні 2001 року, угода містить елементи змішаного договору, а саме: договору підряду та договору надання послуг.

Майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч.1 ст.175 ГК України).

Статтею 509 ЦК України встановлено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ч.1 ст.901 ЦК України).

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ст.903 ЦК України).

За договором підряду одна сторона зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (ч.1 ст.837 ЦК України).

Якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи, за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк, або за згодою замовника - достроково (ч.1 ст.854 ЦК України).

Згідно ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом ( ст. 525 Цивільного кодексу України ).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Як свідчать матеріали справи, зокрема, платіжне доручення №13 від 01.03.12. і заява позивача, якою останній інформує суд про те, що відповідач сплатив основну суму боргу, під час розгляду справи в суді, відповідач сплатив основний борг в сумі 7000,00грн.

Згідно п.1-1 ст.80 ГПК України, господарський суд припиняє провадження у справі за відсутністю предмету спору.

Отже, суд припиняє провадження у справі в частині стягнення основного боргу в сумі 7000,00грн. на підставі п.1-1 ст.80 ГПК України за відсутністю предмету спору.

Крім суми основного боргу, позивач просить стягнути із відповідача пеню в сумі 335,16грн., в зв'язку із несвоєчасною сплатою вартості послуг в сумі 7000,00грн. на підставі розділу п'ятого угоди.

Дійсно, згідно розділу п'ятого п.1 угоди, укладеної між сторонами в жовтні 2011 року, сторони встановили, що у разі прострочення проведення розрахунків, відповідач сплачує позивачу пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день затримки розрахунків.

Разом з тим, суд приходить до висновку про відмову в задоволення позову в частині стягнення пені в сумі 335,16грн. враховуючи наступне.

За розділом четвертим угоди від жовтня 2011 року, відповідач перераховує протягом п'яти банківських днів з моменту підписання цієї угоди на розрахунковий рахунок позивача 7000,00грн.

У будь-якому разі остаточний розрахунок має бути проведений відповідачем не пізніше першого робочого дня, наступного за днем виходу журналу в світ, що підтверджується накладною про отримання журналу з друкарні або актом виконаних робіт, підписаних сторонами.

Але із наданих позивачем доказів неможливо встановити строк, в який повинен був сплатити відповідач вартість робіт, послуг, бо в угоді дата (число) не зазначена. Не надано позивачем і накладну про отримання журналу із друкарні, а також підписаного акту виконаних робіт сторонами. А відповідач надав у засіданні суду акт виконаних робіт, який підписаний відповідачем 01.03.12р.

Крім того, позивач просить стягнути із відповідача у зв'язку із несвоєчасною сплатою основного боргу на підставі ст.625 ЦК України інфляційних в сумі 35,00грн.

Згідно ч.2 ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Проте, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні інфляційних в сумі 35,00грн. оскільки як суд зазначив вище не надано доказів, якими можливо було б встановити строк сплати основного боргу відповідачем.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про припинення провадження у справі в частині стягнення основного боргу в сумі 7000,00грн. на підставі п.1-1 ст.80 ГПК України, оскільки відповідач сплатив борг під час розгляду справи в суді і про відмову в позові в частині стягнення інфляційних та пені.

Відповідно до вимог ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача пропорційно сумі, сплаченій під час розгляду справи в суді.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49,75, п.1-1 ст.80, ст. ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Припинити провадження у справі в частині стягнення 7000,00грн.. основного боргу за відсутністю предмету спору.

2.Відмовити в позові в частині стягнення пені в сумі 335,16грн. та 35,00грн. інфляційних, всього на загальну суму 370,16грн.

3.Стягнути з Комунальної установи „Одеська обласна дитяча клінічна лікарня" ( 65031, м. Одеса, вул. Ак Воробйова, 3, код ЄДРПОУ 01998532) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Видавничий Дім „Губнрнатор" (01021, м. Київ, вул. Грушевського, 26/1, р\р 26007142389 в ВАТ „Райффайзен бпнк „Аваль", МФО 380805, код ЄДРПОУ 31606438)

- 1528,66грн. - витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору.

Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення підписано: 10 травня 2012 року

Суддя Брагіна Я.В.

Копію рішення надіслати:

1. ТОВ „Видавничий дім „Губернатор" ( 01021, м. Київ, вул. Грушевського, 26/1 );

2. КП „Одеська обласна дитяча клінічна лікарня" ( 65031, м. Одеса, вул. Ак. Воробйова, 3 ).

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.05.2012
Оприлюднено14.05.2012
Номер документу23915099
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5017/622/2012

Рішення від 07.05.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

Ухвала від 18.04.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

Ухвала від 30.03.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

Ухвала від 01.03.2012

Господарське

Господарський суд Одеської області

Брагіна Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні