ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" травня 2012 р.Справа № 1/110-09-4575 Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Аленіна О.Ю.
суддів: Жекова В.І., Сидоренко М.В.
при секретарі судового засідання Щербатюк О.В.
за участю представників сторін:
арбітражний керуючий - Онофрійчук С. О.
Представники інших учасників процесу у судове засідання не з'явились.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси
на ухвалу господарського суду Одеської області від 05.03.2012 р.
у справі №1/110-09-4575
за заявою Приватного підприємства „Інвест-Прогрес Груп"
арбітражний керуючий Онофрійчук С. О.
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ
Приватне підприємство „Інвест-Прогрес Груп" (далі-ПП „Інвест-Прогрес Груп") у вересні 2009 р. звернулось до господарського суду Одеської області із заявою про визнання банкрутом ПП „Інвест-Прогрес Груп" у зв`язку з неспроможністю останнього сплатити заборгованість перед кредитором в сумі 220 000,00 грн. та недостатністю майна для повного задоволення вимог кредитора у порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою господарського суду Одеської області від 28 квітня 2010 р. було визнано банкрутом ПП „Інвест-Прогрес Груп", відкрито відносно ПП „Інвест-Прогрес Груп" ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено Чекригіна Андрія Миколайовича, зобов'язано ліквідатора провести ліквідаційні заходи, передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та після завершення усіх розрахунків з кредиторами надати суду звіт та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження, припинено повноваження органів управління банкрута, а також припинено повноваження власників майна банкрута, зобов'язано ліквідатора опублікувати відомості про визнання ПП „Інвест-Прогрес Груп" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк, скасовано заходи щодо забезпечення грошових вимог кредиторів, зобов'язано ліквідатора провести дії щодо заміни відомостей про керівника юридичної особи в Єдиному державному реєстрі.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 04 липня 2011 р. було усунуто Чекригіна А. М. від виконання обов'язків ліквідатора ПП „Інвест-Прогрес Груп", призначено ліквідатором ПП „Інвест-Прогрес Груп" арбітражного керуючого Онофрійчука Сергія Олександровича, зобов'язано Чекригіна А. М. у десятиденний строк передати ліквідатору ПП „Інвест-Прогрес Груп" арбітражному керуючому Онофрійчуку С. О. всю реєстраційну, бухгалтерську документацію банкрута та документацію, що стосується роботи ліквідаційної комісії, майна банкрута, яке належить йому на праві власності, печатки, штампи, продовжено строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на 6 місяців до 04.01.2012 р., зобов'язано ліквідатора здійснити ліквідаційні заходи, передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зобов`язано ліквідатора надати звіт про проведену роботу в ліквідаційній процедурі відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", докази здійснення своїх повноважень згідно ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду Одеської області від 05 березня 2012 р. затверджено звіт ліквідатора ПП „Інвест-Прогрес Груп", визнано ПП „Інвест-Прогрес Груп" таким, що не має боргів, і може продовжувати свою підприємницьку діяльність, зобов'язано ліквідатора передати фінансово-господарські документи банкрута ПП „Інвест-Прогрес Груп" протягом трьох днів з дня винесення ухвали, припинено повноваження ліквідатора ПП „Інвест-Прогрес Груп" арбітражного керуючого Онофрійчука С. О., провадження у справі №1/110-09-4575 припинено.
Ухвала суду мотивована тим, що заборгованість боржника перед кредиторами погашена у повному обсязі і заборгованість перед іншими кредиторами відсутня, а також враховано можливість продовження боржником підприємницької діяльності, а тому суд затвердив звіт ліквідатора, за результатами якого боржник вважається таким, що не має боргів, і може продовжувати свою підприємницьку діяльність.
Не погоджуючись з даною ухвалою до Одеського апеляційного господарського суду звернулась з апеляційною скаргою Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси (далі-ДПІ у Приморському районі м. Одеси) в якій просить її скасувати та поновити провадження у справі. ДПІ у Приморському районі м. Одеси вважає, що зазначена ухвала суду прийнята з порушеннями норм матеріального та процесуального права з підстав викладених в апеляційній скарзі.
У судовому засіданні арбітражний керуючий Онофрійчук С. О. надав пояснення згідно з якими не погоджується з апеляційною скаргою ДПІ у Приморському районі м. Одеси та вважає її такою, що не підлягає задоволенню.
Інші представники учасників процесу в судове засідання не з'явились, про день, час та місце судового засідання належним чином повідомлені, що підтверджується витягом з реєстру на відправку рекомендованої пошти з повідомленням відділу документального забезпечення Одеського апеляційного господарського суду за №1 від 24.04.2012 р., про причини неявки у судове засідання не повідомили та не скористались своїм правом на участь у судовому засіданні, тому апеляційна скарга розглянута за відсутністю їх представників.
Враховуючи строки розгляду справи в апеляційній інстанції, передбачені ст. 102 ГПК України, судова колегія вважає, що неявка представників учасників процесу не перешкоджає розгляду апеляційної скарги за наявними в справі матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Відповідно до ст. 85 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування місцевим господарським судом норм процесуального та матеріального права, апеляційний господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги ДПІ у Приморському районі м. Одеси, з огляду на наступне.
Відповідно до частини 2 статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.
Згідно зі ст.ст. 4, 43 ГПК України судове рішення є законним та обґрунтованим лише у випадку всебічного повного та об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності у відповідності з нормами матеріального та процесуального права.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) до повноважень ліквідатора відноситься формування ліквідаційної маси, пред'явлення до третіх осіб вимог щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту, вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, тощо.
Якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Якщо майна банкрута вистачило, щоб задовольнити всі вимоги кредиторів, він вважається таким, що не має боргів, і може продовжувати свою підприємницьку діяльність.
Згідно зі ст. 32 цього Закон про банкрутство після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.
Звіт ліквідатора та поданий ним ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх заходів ліквідаційної процедури, повне вжиття ним заходів по виявленню кредиторів та активів боржника, за результатом розгляду яких суд приймає рішення про можливість відновлення платоспроможності боржника або його ліквідацію та припинення провадження у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, ліквідатором був наданий до господарського суду звіт про результати проведення ліквідаційної процедури ПП „Інвест-Прогрес Груп".
Вищезазначеним звітом ліквідатора боржника, арбітражного керуючого Онофрійчука С.О. встановлено, що за банкрутом згідно з довідкою КП „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості" №8454-06/2275 від 22.09.2009 р. нерухоме майно не зареєстровано, згідно довідки відділу Державтоінспекції ГУМВС України в Одеській області №42/1-4665 від 29.09.2009 р. за ПП „Інвест-Прогрес Груп" транспортні засоби не зареєстровані та раніше не реєструвались, згідно з довідкою Головного управління статистики в Одеській області №08-40/663 від 28.09.2009 р., ПП „Інвест-Прогрес Груп" фінансову звітність за 2008 р. до органів державної статистики не надавало та відповідно до довідки ТОВ КБ „СоцКом Банк" № 013/2054 від 23.09.2009р. рахунок боржника в фінансовій установі закрито. В ході ліквідаційної процедури майнових активів банкрута не виявлено, у зв'язку з чим інвентаризація не проводилась. Відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси відсутні. Згідно заяви кредитора ПАТ "ВТБ Банк" від 01.09.2011 р. заборгованість ПП „Інвест-Прогрес Груп" погашена у повному обсязі, також згідно з ухвалою господарського суду від 03.06.2010 р. ліквідовано кредитора ПП „Інвест-Прогрес Груп" ПП "Бреткевич" у зв'язку з чим розрахунки з даним кредитором не проводились. Окрім того у звіті ліквідатор зазначив, що в ході проведення ліквідаційної процедури підприємства працівники не звільнялись, оскільки осіб, які б знаходились у трудових відносинах з банкрутом не виявлено.
В ході ліквідаційної процедури інших кредиторів ліквідатором не виявлено.
Отже, із звіту ліквідатора ПП „Інвест-Прогрес Груп" вбачається, що останнім проведено у встановленому законом порядку ліквідаційну процедуру банкрута. До звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ліквідатором додані усі передбачені статтею 32 Закону про банкрутство документи, з яких вбачається, що ліквідатором приймались активні заходи з пошуку майна, яке належить банкруту.
Відповідно до приписів ч. 3 ст. 32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачають, якщо майна банкрута вистачило, щоб задовольнити всі вимоги кредиторів, він вважається таким, що не має боргів, і може продовжувати свою підприємницьку діяльність. У такому разі ліквідатор протягом п'яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції якого належить призначення керівника (органів управління) боржника, у разі необхідності забезпечує проведення зборів чи засідання відповідного органу та продовжує виконувати повноваження керівника (органів управління) боржника до призначення у встановленому порядку керівника (органів управління) боржника. Господарський суд може винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо в неї залишилося майнових активів менше, ніж вимагається для її функціонування згідно із законодавством.
Як вбачається з матеріалів справи, ПП „Інвест-Прогрес Груп" не має заборгованості перед кредиторами, а також може продовжувати свою підприємницьку діяльність, таким чином згідно з законодавством, господарським судом Одеської області правомірно затверджено звіт ліквідатора та припинено провадження у справі.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
З урахуванням викладеного, судова колегія зазначає, що доводи, викладені в апеляційній скарзі, та матеріали справи не спростовують висновків суду першої інстанції.
Не приймаються до уваги і посилання апелянта на порушення оскаржуваною ухвалою його прав, як потенційного кредитора боржника, оскільки вказаною ухвалою провадження у справі про банкрутство припинено та визнано боржника таким, що не має боргів і може продовжувати свою підприємницьку діяльність, що дає можливість скаржнику у будь який час звернутись з вимогами до боржника як у загальному порядку так і в порядку Закону про банкрутство, якщо така процедура, відносно боржника, буде розпочата знову.
За таких обставин, судова колегія вважає, що ухвала господарського суду Одеської області від 05.03.2012р. відповідає вимогам закону та обставинам справи, а тому підстав для її скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 99,101-106 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів-
П О С Т А Н О В И Л А :
Ухвалу господарського суду Одеської області від 05.03.2012 р. залишити без змін, а апеляційну скаргу ДПІ у Приморському районі м. Одеси - без задоволення.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку.
Повний текст постанови складено 08.05.2012 року.
Головуючий суддя О.Ю. Аленін
Суддя В.І. Жеков
Суддя М.В. Сидоренко
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2012 |
Оприлюднено | 14.05.2012 |
Номер документу | 23915662 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Аленін О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні