ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2012 р. Справа № 2а-4709/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дубровної В.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до комунального підприємства "Пасат" Хорлівської сільської ради про стягнення податкового боргу,
встановив:
Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі МДПІ, позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Пасат" Хорлівської сільської ради (далі КП "Пасат" Хорлівської сільської ради, відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 509,54 грн..
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем станом на 07.09.2011 року рахується податковий борг по збору за спеціальне використання води в сумі 509,54 грн., який виник внаслідок не сплати самостійно визначеного зобов'язання згідно податкової декларації за 2 кв. 2011 року від 02.08.2011 року №6076.
Ухвалою від 26.09.2011 року було відкрито провадження в адміністративній справі.
В судове засідання призначене на 13.04.2012 року сторони не з'явилися, при цьому надали заяви про розгляд справи без їх участі.
Відповідно до ч.4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
КП "Пасат" Хорлівської сільської ради набуло статусу юридичної особи 10.12.2002 року, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію. Згідно довідки № 6077 від 17.06.2011 року відповідач взятий на облік як платник податків у органах державної податкової служби 17.12.2002 року за № 0478.
Як вбачається з матеріалів справи, 29.12.2011 року до суду надійшла заява голови ліквідаційної комісії КП "Пасат" про закриття провадження по справі у зв'язку з прийняттям рішення Хорлівською сільською радою від 14.09.2011 року про припинення діяльності КП "Пасат" та визнання кредиторських вимог МДПІ на загальну суму 2 622, 25 грн.
Відповідно до наданого Чаплинською МДПІ заперечення на вказану заяву, позивач вважає, що визнання підприємством кредиторських вимог податкового органу в ході здійснення ліквідаційної процедури КП "Пасат" не є підставою для закриття провадження у справі, оскільки заходи по стягненню податкового боргу здійснюються відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі: ПК України), яким не встановлені обмеження прав податкового органу щодо звернення до суду про стягнення податкового боргу при вказаних обставинах.
Суд надавши правову оцінку обставинам, викладеним у заяві про закриття провадження у справі та у запереченнях на неї, приходить до висновку щодо відмови у задоволенні клопотання відповідача про закриття провадження у справі, оскільки відсутні законні підстави для його задоволення. Зокрема, по-перше, ст. 157 КАС України перелічені підстави для закриття провадження у справі, серед яких суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення (п.3 ч. 1 ст. 157 КАС України). Враховуючи наявність в матеріалах справи заперечення податкового органу щодо відсутності підстав вважати факт визнання підприємством кредиторських вимог, як погашення податкового боргу, тому у суду відсутні підставі вважати, що сторони досягли примирення по даній справі, по-друге, правовідносини щодо виникнення, зміни і припинення податкового обов'язку та його виконання врегульовані ПК України.
Пунктом 37.3 ст.3 ПК України передбачено, що підставами для припинення податкового зобов'язання, крім його виконання, є ліквідація юридичної особи; смерть фізичної особи, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою; втрата особою ознак платника податку, які визначені цим Кодексом; скасування податкового зобов'язання у передбачений законодавством спосіб.
Таким чином, відповідно до вказаних приписів Закону, лише ліквідація юридичної особи є підставою для припинення податкового обов'язку щодо сплати або погашення податкового боргу. Відповідачем доказів щодо вказаної обставини суду не надано і тому суд не приймає до уваги доводи відповідача в обгрунтування своєї позиції щодо відсутності законних підстав для розгляду позовних вимог по суті.
Згідно із п. 16.1.4 п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором (ст.36 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.326.1. ст. 326 ПК водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком з початку року, а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.
Пункт 1 ст. 328 ПК України визначає, що базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, встановленою в порядку, передбаченому статтею 46 ПК України (п. 328.2. ст. 328 ПК України). Податкові декларації збору подаються платниками збору органам державної податкової служби у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації (п. 328.3. ст. 328 ПК України). Збір сплачується платниками збору у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації (п. 328.4. ст. 328 ПК України).
Як вбачається з матеріалів справи КП "Пасат" Хорлівської сільської ради 02.08.2011 року було подано до податкової інспекції податкову декларацію № 6076 за спеціальне використання води за 2 кв. 2011 року, в якій визначено податкове зобов'язання в сумі 509,54 грн.
Згідно даних зворотного боку облікової картки, відповідач не сплатив самостійно узгоджені грошові зобов'язання по сплаті збору за спеціальне використання води в сумі 509,54 грн.
Положеннями п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Враховуючи, що відповідачем в установлені Податковим кодексом України строк вказані узгоджені податкові зобов'язання платником податків не сплачені, тому вони вважаються податковим боргом.
Положенням ст. 20.1.18 Податкового кодексу України передбачено право органу податкової служби звертатися до суду з позовом про стягнення податкового боргу.
Оскільки, сума несплаченого податкового боргу документально підтверджена наявними у справі документами, суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог МДПІ про стягнення з КП "Пасат" Хорлівської сільської ради податкового боргу по збору за спеціальне використання води у сумі 509,54 грн.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 71, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Позовні вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до комунального підприємства "Пасат" Хорлівської сільської ради про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства "Пасат" Хорлівської сільської ради (ЄДРПОУ 32285644, вул. Шкільна, 31, с. Хорли, Каланчацького району, Херсонської області) податковий борг по збору за спеціальне використання води в сумі 509,54 грн. (п'ятсот дев'ять грн., 54 коп.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Дубровна В.А.
кат. 8.1.5
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2012 |
Оприлюднено | 14.05.2012 |
Номер документу | 23920640 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Дубровна В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні