А34/209-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
11.09.06р.
Справа № А34/209-06
За позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Дніпропетровськ
до Нікопольського комунального підприємства аварійно-технічної служби, м. Нікополь Дніпропетровської області
про стягнення 4407, 41 грн.
Суддя Примак С.А.
Секретар судового засідання
Дяконенко М.С.
Представники сторін:
від позивача - Бичкова С.І, предст., дов. №03-06/23 від 11.01.06 р. від відповідача - не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Позов заявлено про стягнення 4 407, 41 грн. адміністративно-фінансових санкцій.
Відповідач не надав письмові заперечення проти позову. Заявив клопотання про продовження на 1 місяць строк розгляду справи у зв'язку з хворобою компетентного представника.
На підставі ст. 128 КАС України, суд убачає можливим вирішити справу за наявними в ній доказами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників позивача, дослідивши подані докази, суд, -
в с т а н о в и в:
Згідно зі ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік —у кількості одного робочого місця.
Відповідно до п.п.2,3 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів затв. Постановою КМУ від 03.05. 1995 року №314 робочим місцем інваліда може бути - звичайне робоче місце, якщо за умовами праці та з урахуванням фізичних можливостей інваліда воно може бути використовано для його працевлаштування; спеціалізоване робоче місце інваліда - робоче місце, обладнане спеціальним технічним оснащенням, пристосуванням і пристроями для праці інваліда залежно від анатомічних дефектів чи нозологічних форм захворювання та з урахуванням рекомендації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), професійних навичок і знань інваліда. Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів.
Відповідачем був наданий позивачеві звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік. Згідно з наданим звітом середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу складає 27 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, які повинні працювати на підприємстві відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" - 1 особа, за даними звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік на підприємстві відповідача працювало 0 осіб-інвалідів. Середньорічна заробітна плата, згідно зі звітом за 2005 рік, складає 4407 грн.
Відповідач не надав до суду обгрунтованих підстав не працевлаштування інвалідів на своєму підприємстві.
Розмір штрафу складає 4407 грн.
Відповідачем даний штраф не оплачений.
Таким чином, господарський суд вважає необхідним задовольнити позов повністю.
Згідно зі ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідач заявив клопотання про продовження на 1 місяць строк розгляду справи у зв'язку з хворобою компетентного представника.
Дане клопотання не підлягає задоволенню з огляду на те, що, по-перше, ухвалами від 13.07.06 р., 05.09.06 р. було витребувано від відповідача необхідні документи, які не були подані до суду, по-друге, судом було зобов'язано сторін забезпечити явку повноважних представників, у той час як до суду не подані документи, які підтверджують повноваження представника відповідача в засіданні від 05.09.06 р. Крім того, розмір суми коштів штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів було визначено самим відповідачем в звітності про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік.
Керуючись Законом України „ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст.ст. 94, 162, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Нікопольського комунального підприємства аварійно-технічної служби (53200, м. Нікополь Дніпропетровської області, вул. Гагаріна, 85А, код ЄДРПОУ 32083088) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (49000, м.Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 60, кв.18, код ЄДРПОУ 25005978, р/р 31219230600029 в банку УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012) 4 407 грн. 41 коп. адміністративно-фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
С.А. Примак
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 239826 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Примак С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні