Справа № 4-1148/12
П О С Т А Н О В А
Іменем України
16.05.2012 року м. Київ
Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Підпалого В.В.,
при секретарі - Полтавець А. І.,
за участю прокурорів Олексюк Т.Г., Шепетуна А.А.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні Печерського районного суду в м. Києві скаргу ОСОБА_1 на дії Генеральної прокуратури України та прокуратури м. Києва, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Печерського районного суду м. Києва зі скаргою в порядку КПК України, в якій просить суд визнати незаконною бездіяльність службових осіб Генеральної прокуратури України та прокуратури м. Києва щодо не розгляду його скарги та додаткової скарги на постанову від 05.12.2011 року про відмову в порушення кримінальної справи відносно судді ОСОБА_2 та направити Генеральному прокурору України копії його скарг для прийняття рішення відповідно до вимог кримінально-процесуального закону.
В судовому засіданні прокурори проти задоволення скарги заперечили та просили залишити скаргу без задоволення, посилаючись на її безпідставність.
Скаржник скаргу підтримав, просив її задовольнити, з підстав наведених в ній.
Суд, вислухавши думки прокурорів, думку скаржника, дослідивши матеріали судової справи № 4-1148/12, вивчивши матеріали перевірки № 06/3-168-05 та № 06\1-6457-03, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, посадових та службових осіб.
Таке право не може бути обмеженим навіть у разі відсутності норм закону, які б передбачали можливість звернення особи до суду та розгляд відповідної скарги в порядку, визначеному Кримінально-процесуальними кодексом України.
Зазначені конституційні положення є нормами прямої дії.
Окрім цього, до контрольних функцій суду відносяться застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, продовження строків тримання під вартою, проведення обшуку житла чи іншого володіння особи, накладення арешту на кореспонденцію і зняття інформації з каналів зв'язку, прослуховування телефонних та інших розмов, розкриття інформації, що містить банківську таємницю.
Отже, у відповідності до чинного законодавства, судовому оскарженню в порядку гл. 22 КПК України підлягають постанова про порушення кримінальної справи щодо певної особи (за фактом, якщо таке порушення безпосередньо стосується інтересів певних осіб), постанова про відмову в порушенні кримінальної справи, постанова про закриття справи.
Інших винятків з цього приводу КПК України не передбачає.
Відповідно до ст. 236 КПК України, дії прокурора можуть бути оскаржені до суду.
Крім того, відповідно до ст. 236 КПК України, скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачено КПК.
Разом з цим, оскільки оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів дізнання, слідства та прокуратури розглядаються у межах кримінального, а не адміністративного судочинства, то суд не наділений правом визнавати бездіяльність прокурора неправомірною та незаконною, а також зобов'язувати його вчиняти певні дії, оскільки це не передбачено чинним кримінально-процесуальним законодавством.
Крім того, на даний час порядок розгляду скарг на дії прокурора не врегульований ні Конституцією України, ні КПК України, тому суд не має законних повноважень для задоволення скарги про визнання дії чи бездіяльності прокурора протиправними, а також не має правових підстав для задоволення скарги про зобов'язання прокурора вчиняти дії, тобто визнати незаконною ст. 12 Закону України «Про прокуратуру».
Таким чином, дії прокурора при розгляді скарги на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, в порядку судового контролю оскарженню не підлягають, а тому скаргу слід вважати такою, що залишена без задоволення.
Разом з цим, суд вважає за необхідне направити копії скарг ОСОБА_1 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи від 05.12.2011 року до Генеральної прокуратури України за належністю для перевірки, за наявності до того підстав.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 234, 235, 236 КПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 на дії Генеральної прокуратури України та прокуратури м. Києва, - залишити без задоволення.
Копії скарги ОСОБА_1, оригінал якої міститься в матеріалах перевірки прокуратури м. Києва № 06\3-168-03 та доповнення до скарги, - направити до Генеральної прокуратури України за належністю для перевірки, за наявності до того підстав.
На постанову судді прокурором, особою, яка подала скаргу, протягом п'ятнадцяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва.
Суддя В.В. Підпалий
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2012 |
Оприлюднено | 27.06.2012 |
Номер документу | 24007395 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні