Постанова
від 04.05.2012 по справі 2а/0470/1422/12
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2012 р. Справа № 2а/0470/1422/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю "РЕАЛ - М" про стягнення заборгованості у сумі 1 175, 50 грн., -

ВСТАНОВИВ :

18 січня 2012 року прокурор Саксаганського району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернувся до суду із адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ-М», в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ-М» (50007, м. Кривий Ріг, проспект Дзержинського, будинок 31, ЄДРПОУ 30734547) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (розрахунковий рахунок №25602007551003 в ПАТ «КБ НАДРА», МФО 3060163, одержувач - Криворізька міжрайонна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, код ЄДРПОУ 35397172) недоїмку по сплаті страхових внесків в сумі 1 175,50 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240-ІІІ, відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків, яка у добровільному порядку не сплачується.

Прокурор та представник позивача з'явились в судове засідання, проти розгляду справи у письмовому провадженні не заперечували.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повісткою з поштовим повідомленням, яке направлялось за офіційним місцем знаходження згідно довідки органу реєстрації, проте конверт повернувся до суду з відміткою «організація не розшукана».

Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі у судовому засіданні не скористався.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу у письмовому провадженні.

Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ-М» (ЄДРПОУ 30734547) є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, та зареєстроване в Криворізькій міськрайонній виконавчій дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Згідно звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП за 2006 рік товариство з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ-М» має заборгованість перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на загальну суму 1175,50 грн., яка виникла у зв'язку з невиплатою заробітної плати в сумі 35 240,00 грн.

Отже, згідно останнього наданого звіту по формі Ф4-ФСС з ТВП (до 01.01.2011 р.) за 2006 рік станом на 01.01.2007 р. середньооблікова чисельність працюючих в еквіваленті повної зайнятості відсутня, заборгованість в сумі 1175,50 грн. не погашена, що свідчить про невиплату заробітної плати працівникам, що є порушенням статті 116 Кодексу законів про працю України.

Статтею 116 Кодексу законів про працю України встановлено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Внаслідок несплати заробітної плати звільненим працівникам у відповідача виникла заборгованість по страховим внескам.

З метою підтвердження наявності заборгованості з виплати заробітної плати Криворізькою МрВД ДОВ ФСС з ТВП направлено запити до УПФУ в Саксаганському районі м. Кривого Рогу, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України м. Кривого Рогу, Державного реєстратора.

Згідно відповіді від 02.06.2011р. № 8326/09-08 Пенсійного Фонду України в Саксаганському районі ТОВ «РЕАЛ-М» останній звіт надано за грудень 2006 року.

За даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві підприємство ТОВ «РЕАЛ-М» останній звіт надано - IV квартал 2003 року, заборгованість по сплаті страхових внесків становить 299,79 грн.

Згідно відомостей одержаних від державного реєстратора підприємство ТОВ «РЕАЛ-М» зареєстровано за адресою: 50007, Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг, Саксаганський район, проспект Дзержинського, будинок 31, але фактично підприємство не знаходиться за юридичною адресою.

Відповідно до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» визначені правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей.

Відповідно до ст. 9 цього Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Згідно ч.2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. № 2240-ІІІ, страхувальники - юридичні та фізичні особи набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду.

Згідно п.2 ч.2 ст. 27 даного Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Інструкцією «Про порядок надходження та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасовою втратою працездатності», затвердженою постановою правління Фонду від 26.06.2001 р. № 16 встановлено, що суми донарахованих платежів, штрафних та фінансових санкції, передбачених Законом № 2240-ІІІ, які не перераховані на рахунки Фонду у визначений строк вважаються недоїмкою.

Відповідно до ч.1,2 ст. 30 Закону № 2240-ІІІ, страхувальник - роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків. Не сплачені в строк страхові внески стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Відповідно до частини 3 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 з 01 січня 2011 року платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням вважаються платниками єдиного внеску. Але, відповідно до частини 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за даним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, здійснюється Фондом відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Враховуючи вищевикладене, зважаючи на те, що сума недоїмки по сплаті страхових внесків відповідачем на момент розгляду справи у повному обсязі не сплачена, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню, а отже з ТОВ «РЕАЛ-М» необхідно стягнути на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість у сумі 1175,50 грн.

Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ-М» (код ЄДРПОУ 30734547) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (розрахунковий рахунок №25602007551003 в ПАТ «КБ НАДРА», МФО 3060163, одержувач - Криворізька міжрайонна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, код ЄДРПОУ 35397172) недоїмку по сплаті страхових внесків в сумі 1175,50 грн. (одна тисяча сто сімдесят п'ять гривень п'ятдесят копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Суддя Постанова не набрала законної сили 15 лютого 2012 року. СуддяВ.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.05.2012
Оприлюднено17.05.2012
Номер документу24010727
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0470/1422/12

Ухвала від 23.01.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Олійник Віктор Миколайович

Постанова від 04.05.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Олійник Віктор Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні