Справа № 4-1484/12
П О С Т А Н О В А
15 травня 2012 року Печерський районний суд м. Києва
у складі:
головуючий - суддя Супрун Г.Б. ,
при секретарі - Кондратенко О. С.,
за участю прокурора Калітенко С.О., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову прокуратури Київської області про відмову в порушенні кримінальної справи відносно співробітників СБ України в Київській області,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду зі скаргою на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи по її заяві до Генеральної прокуратури від 19.02.2012р. за №1227 про скоєння злочину невстановленими особами з приводу прослуховування її телефонних розмов та спостереження за нею. Дана заява була скерована для перевірки до прокуратури Київської області, яка винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Тому просить скасувати постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, постановити окрему ухвалу щодо співробітників прокуратури Київської області та зобов»язати їх передати заяву до Генеральної прокуратури України для перевірки та прийняття рішення.
В судовому засіданні представник скаржниці - ОСОБА_2 підтримала скаргу в повному обсязі з підстав, викладених в скарзі.
В судовому засіданні прокурор доводи скарги не визнав, пояснив, що до прокуратури Київської області скерована заява про скоєння злочину від 19.02.2012р., рішення в порядку ст.97 КПК України ні ГПУ, ні прокуратурою Київської області не приймалось, в підтвердження чого надав лист начальника відділу прокуратури Київської області від 23.04.2012р., тобто відсутній предмет оскарження.
Відповідно до ст.236-2 КПК України суд, розглядаючи скаргу на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи повинен перевірити чи виконані вимоги ст.99 КПК України та винести рішення: чи про скасування постанови і повернути матеріали для проведення додаткової перевірки, чи залишити скаргу без задоволення.
Відповідно до ст.97 КПК України розгляд заяв прокурором, слідчим, дізнавачем, полягає у їх вивченні, аналізі, оцінці, у разі необхідності перевірці, й прийнятті рішення по суті: порушення кримінальної справи , або відмова в порушенні кримінальної справи.
Обов»язковою передумовою прийняття судом рішення в порядку ст.236-2 КПК України є наявність постанови про відмову в порушенні кримінальної справи.
Враховуючи те, що за результатами розгляду заяви від 19.02.2012р. процесуального рішення не приймалось, а тому відсутній предмет оскарження.
За таких висновків, тобто за відсутності оскаржуваного процесуального рішення суд приходить до висновку щодо необхідності залишення скарги без задоволення.
Вимоги скарги щодо винесення окремої постанови та зобов»язання прокуратуру вчинити дії(направити заяву до ГПУ) не ґрунтуються на вимогах ст.236-1, 236-2 КПК України та виходять за межі розгляду даної категорії скарг, тому задоволенню також не підлягають.
Керуючись ст.ст.97, 99, 236-1, 236-2 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 на постанову прокуратури Київської області про відмову в порушенні кримінальної справи відносно співробітників СБ України в Київській області,- залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва через Печерський районний суд м.Києва протягом семи діб з дня її постановлення (отримання).
Суддя Супрун Г.Б.
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2012 |
Оприлюднено | 27.06.2012 |
Номер документу | 24035678 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Супрун Г. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні