номер провадження справи 23/46/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
69001, м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна,21/Шаумяна,4
Інформаційний центр тел. (061) 224-08-88
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.05.12 Справа № 5009/1437/12
Кредитор -Управління Пенсійного фонду України в Якимівському районі Запорізької області (72500, Запорізька область, смт. Якимівка, вул. Молодих патріотів, 7, ідент. код юридичної особи -20508441)
Боржник -Товариство з обмеженою відповідальністю «БМБ»(72503, Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Коса Пересип, ідент. код юридичної особи 20476584)
про визнання банкрутом
Суддя Шевченко Т.М.
Представники сторін:
від кредитора - не з'явився;
від боржника -не з'явився.
Розглядається заява Управління Пенсійного фонду України в Якимівському районі Запорізької області (далі - УПФУ в Якимівському районі) про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «БМБ»(далі -ТОВ «БМБ») банкрутом, як неспроможного виконати зобов'язання щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та як відсутнього боржника, на підставі ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі за текстом -Закон про банкрутство).
Ухвалою господарського суду від 18.04.2012 р. заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі № 5009/1437/12 про банкрутство ТОВ «БМБ», справі присвоєно номер провадження -23/46/12, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, засідання суду призначено на 25.04.2012 р. Розгляд справи відкладено до 14.05.2012 р.
10.05.2012 р. від арбітражного керуючого Головачова В.В. надійшла заява про призначення його ліквідатором у справі.
Кредитором подано суду (26.04.2012 р. та 11.05.2012 р.) заяви про розгляд справи за відсутності представника кредитора. В заяві від 11.05.2012 р. кредитор пропонує призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Головачова В.В.
Боржник своїм процесуальним правом на участь в судовому засіданні не скористався, повноважного представника у судові засідання не направив, витребуваних документів не надав. Про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений відповідно до вимог закону (за місцем знаходження товариства згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).
Розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксування судового процесу.
Дослідивши подані документи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство ТОВ «БМБ»порушено за заявою кредитора УПФУ в Якимівському районі в порядку статті 52 Закону про банкрутство.
Відповідно до ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі - Закон про банкрутство) відносини, пов'язані з банкрутством певних категорій суб'єктів підприємницької діяльності, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
Процедура банкрутства відсутнього боржника регулюється загальними нормами Закону про банкрутство, з урахуванням особливостей, передбачених ст. 52 цього Закону.
За приписами ст. 6 Закону про банкрутство справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим законом.
Втім, статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачено, що , заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Отже, відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»для порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.
Відповідно до статті 1 Закону про банкрутство безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
При цьому безспірність вимог кредитора повинна підтверджуватись документами, які кредитор зобов'язаний додати до заяви про порушення справи про банкрутство. Перелік цих документів міститься в ч. 8 ст. 7 Закону про банкрутство.
Вимоги кредитора набувають характеру безспірних, якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема, виконавчими.
Виключний перелік виконавчих документів, які підлягають виконанню державною виконавчою службою, передбачено у статті 17 Закону України «Про виконавче провадження»(статті 3 Закону України «Про виконавче провадження»в редакції на час виникнення заборгованості по внескам).
Відповідно до п.п. 1, 8 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про виконавче провадження»державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами, та накази господарських судів; рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу. Аналогічна норма міститься у ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження»в редакції на час виникнення заборгованості по внескам.
Згідно із п.п. 8.2 п. 8, п.п. 9.8 п. 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. № 21-1, вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом; рішення органу Пенсійного фонду про накладення штрафу є виконавчим документом.
Згідно з ч. 10 ст. 7 Закону про банкрутство до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.
Проаналізувавши викладені норми чинного законодавства та дослідивши подані документи, судом встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 21.10.1993 р. виконавчим комітетом Мелітопольської міської ради боржник (ТОВ «БМБ») зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа.
Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 28.03.2012 р. ТОВ «БМБ»значиться у реєстрі за ідентифікаційний кодом юридичної особи - 20476584, місцезнаходження боржника зазначено -72563, Запорізька область, Якимівський район, селище міського типу Кирилівка, Коса Пересип.
ТОВ «БМБ»відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»є платником страхових внесків до Пенсійного фонду.
Згідно з даними картки особового рахунку страхувальника ТОВ «БМБ»має заборгованість у загальному розмірі 2015,89 грн., з яких: 1 823,08 грн. - недоїмки по внесках, 101,12 грн. -боргу за фінансовими санкціями, 91,69 грн. -боргу по пені.
Безспірність вимог кредитора підтверджуються виконавчими документами -виконавчим листом від 15.12.2006 р. № 27/414/06-АП-4/380/06-АП-27/443/06-АП, вимогою №Ю-221/У від 10.10.2008 р.
Кредитором вживались заходи щодо отримання заборгованості шляхом звернення до суду про стягнення заборгованості та пред'явлення виконавчих документів для примусового виконання до ВДВС Мелітопольського МУЮ Запорізької області.
Постановами ВДВС Мелітопольського МУЮ Запорізької області від 27.02.2012 р. закінчено виконавчі провадження з виконання виконавчих документів - виконавчого листа від 15.12.2006 р. № 27/414/06-АП-4/380/06-АП-27/443/06-АП, вимоги №Ю-221/У від 10.10.2008 р.
Таким чином, вжиті кредитором заходи щодо погашення заборгованості не надали позитивного результату, борг не погашений ані у добровільному, ані у примусовому порядку.
З метою виявлення майнових активів боржника та відомостей про нього, кредитором самостійно вживалися заходи щодо розшуку майна боржника, проте ці заходи виявилися безрезультатними. Довідки органів реєстрації речових правих на майно свідчать про відсутність зареєстрованого за боржником майна (довідка Відділу Держкомзему у Якимівському районі Запорізької області №06-04/39 від 19.01.2012 р., довідка Мелітопольського ВРЕР УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області №984 від 07.12.2011р., довідка КП «Якимівське бюро технічної інвентаризації»№1646 від 02.12.2011 р.).
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (Витяг від 28.03.2012 р.) боржник відсутній за місцезнаходженням.
Статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачено, що у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника -юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво -це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
За змістом ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»місцезнаходження юридичної особи -адреса органу або особи, які, відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону, виступають від її імені (далі -виконавчий орган).
Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
В Єдиному державному реєстрі містяться відомості, зокрема, щодо місцезнаходження юридичної особи (ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»).
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням і про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Згідно з приписами частин 1 і 3 статті 18 вищезазначеного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, а якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, який здійснюється державним реєстратором, визначений у статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців».
З огляду на викладені норми законодавства, суд вважає, що, відповідно до вимог ст. 34 ГПК України, факт внесення відомостей про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням до реєстру є доказом відсутності боржника.
Відповідний запис про відсутність юридичної особи (боржника -ТОВ «БМБ») за місцезнаходженням внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Враховуючи вищенаведене, у зв'язку з відсутністю боржника за місцезнаходженням, неспроможністю погасити безспірну заборгованість перед кредитором суд вбачає наявність визначених законом (ст. 52 Закону про банкрутство) підстав для визнання відсутнього боржника (ТОВ «БМБ») банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно із ст.ст. 24, 52 Закону про банкрутство, відкриваючи ліквідаційну процедуру, суд призначає ліквідатора.
Враховуючи заяву арбітражного Головачова Віталія Вікторовича про надання згоди на участь у справі, суд призначає ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Головачова Віталія Вікторовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства НОМЕР_2 від 09.12.2010 р., ідент. номер - НОМЕР_1, місце проживання: 72312, АДРЕСА_1; адреса для листування: АДРЕСА_2 ). Вказана кандидатура відповідає вимогам ст. 3 1 Закону про банкрутство.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 5, 3 1 , 5, 22-24, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 4 1 , 4 5 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Запорізької області -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю «БМБ»(72503, Запорізька область, Якимівський район, смт. Кирилівка, вул. Коса Пересип, ідент. код юридичної особи 20476584) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Ліквідатором призначити арбітражного керуючого Головачова Віталія Вікторовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства НОМЕР_2 від 09.12.2010 р., ідент. номер - НОМЕР_1, місце проживання: 72312, АДРЕСА_1; адреса для листування: АДРЕСА_2 ).
Зобов'язати ліквідатора, відповідно до приписів ч. 5 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», повідомити про визнання відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
Зобов'язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру згідно із Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»та за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс для затвердження.
Завірені примірники постанови надіслати: кредитору, банкруту, ліквідатору, державному реєстратору Якимівської районної державної адміністрації Запорізької області, ВДВС Мелітопольського МУЮ Запорізької області, ДПІ у Якимівському районі Запорізької області, Головному управлінню статистики у Запорізькій області, Головному управлінню юстиції в Запорізькій області.
Суддя Т.М. Шевченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2012 |
Оприлюднено | 21.05.2012 |
Номер документу | 24054513 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Шевченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні