ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
15.05.2012р. № 18/828/12
Суддя Паламарчук В.В., розглянувши документи
за заявою Приватного підприємства "Калина", вул. Шевченка, 3, с. Терешки, Полтавський район, 38762, код ЄДРПОУ 13957099
про порушення справи про банкрутство
встановив: ПП "Калина" подана заява про порушення справи про банкрутство боржника для проведення санації відносно боржника в порядку ст.ст.1, 7, 53 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі Закон).
Відповідно до ст. 53 Закону керівник боржника має право подати згідно з вимогами статті 7 цього Закону заяву про порушення справи про банкрутство боржника з метою проведення керівником процедури санації до подання кредиторами заяви про порушення справи про банкрутство за таких умов:
- за наявності рішення органу, до повноваження якого, згідно з законодавством або установчими документами боржника, віднесено право приймати рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника, а у випадку, якщо такі повноваження не визначені, - за наявності рішення органу боржника, до повноваження якого віднесено прийняття рішення щодо реорганізації чи ліквідації боржника;
- за наявності плану санації та письмової згоди кредиторів, загальна сума вимог яких перевищує п'ятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку, на впровадження зазначеного плану та на призначення керуючим санації керівника боржника.
Відповідно до ч.2 ст.53 Закону для проведення санації боржника його керівником керівник боржника звертається у встановленому цим Законом порядку до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство для проведення санації з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею. До заяви керівника боржника додаються план санації боржника, погоджений з кредиторами, що дали згоду на її проведення, письмова згода кредиторів на призначення керуючим санацією керівника боржника та пропозиція щодо кандидатури розпорядника майна.
Згідно ч.2 ст. 18 Закону заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містять план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочка та (або) розстрочка платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону; продаж частини майна боржника; зобов'язання інвестора про погашення боргу (частини боргу) боржника, зокрема шляхом переведення на нього боргу (частини боргу), та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; продаж майна боржника як цілісного майнового комплексу (для недержавних підприємств); одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок реалізації майна боржника; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі реалізації плану санації. Вихідна допомога у цьому разі виплачується за рахунок інвестора, а за його відсутності - за рахунок реалізації майна боржника або за рахунок кредиту, одержаного для цієї мети.
З наданого заявником до суду плану санації вбачається, що основним заходом щодо відновлення платоспроможності боржника являється підвищення управлінського потенціалу керівника підприємства, а джерелами фінансування плану санації є ефективне управління підприємством, що не відповідає вимогам ст.18 Закону.
При цьому, відповідно до вимоги ч. 2 статті 7 Закону заява боржника повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості:
- розмір заборгованості із єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах);
- суму невикористаних та своєчасно не повернутих коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
- розмір заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплаті авторської винагороди;
- відомості про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості;
- найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника.
В частині 3 статті 7 Закону зазначено, що до заяви боржника додаються:
- перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави.
Вищезазначені вимоги закону боржником при подачі заяви про порушення справи про банкрутство не виконані, в зв'язку з чим заява підлягає поверненню.
Виходячи з викладеного, керуючись ст. 9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
УХВАЛИВ:
Повернути заяву і додані до неї документи без розгляду.
Додаток: заява та додані до неї документи на 14 аркушах.
Суддя Паламарчук В.В.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду після усунення допущеного порушення.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2012 |
Оприлюднено | 22.05.2012 |
Номер документу | 24055859 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Паламарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні