КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
18 листопада 2011 року Справа № 1170/2а-4018/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні о 12-30 год. адміністративну справу
за позовом : Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції
до відповідача : Фермерського господарства «Світанок 3000»
про стягнення податкового боргу,
за участю :
секретаря судового засідання -Канюки І.І.,
представників:
позивача -не з'явився,
відповідача -не з'явився,
У відповідності до ч.1 ст.41 КАСУ фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Кіровоградська об'єднана державна податкова інспекція звернулася з позовною заявою до Фермерського господарства «Світанок 3000»про стягнення податкового боргу з орендної плати в сумі 8 037,96 грн.
В судове засідання представник позивача не з'явився, але подав заяву про розгляд справи без його участі (а.с.49).
Відповідач в судове засідання двічі не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, однак кореспонденція направлена відповідачу повернулася до суду з відміткою «за зазначеною адресою не проживає»(а.с.37, 48).
У відповідності до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство «Світанок 3000»20.06.2007 року зареєстроване Кіровоградською районною державною адміністрацією як юридична особа (а.с.31) та взяте на облік у Кіровоградській ОДПІ як платник податків.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ (чинного на час виникнення податкового зобов'язання) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 р. №2535-ХІІ платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до п.1.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ (чинного на час виникнення податкового зобов'язання, податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п. 5.1 Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У відповідності до п. п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вищевказаного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг -сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно із п.54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
У відповідності до змісту ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:
- платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію;
- дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;
- згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;
- рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків;
- дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом;
- результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов'язань, визначених платником податків у митних деклараціях.
Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік (а.с.10) Фермерським господарством «Світанок 3000»нараховано орендної плати за період з серпня по грудень в загальній сумі 2 880,75 грн.. з яких орендна плата в сумі 2 455,12 грн. сплачена не була (а.с.10).
Згідно податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік у період з січня по серпень 2011 рік Фермерським господарством «Світанок 3000»нараховано орендну плату в сумі 4 609,12 грн., яка відповідачем сплачена не була (а.с.11-12).
На підставі акта перевірки №101/1500/35189828 від 18.04.2011 р. винесено податкові повідомлення-рішення №0001701500 від 04.05.2011 р., яким Фермерському господарству «Світанок 3000»визначено штраф у сумі 751,85 грн. та №0001711500 від 04.05.2011 р., яким відповідачу визначено штраф у сумі 14,87 грн. (а.с.13, 16, 17), а також нараховано пеню в сумі 207,00 грн.
Таким чином, податковий борг відповідача становить 8 037,96 грн. (2 455,12 грн. + 4 609,12 грн. + 14,87 грн. + 751,85 грн. + 207,00 грн.) (а.с.24-30).
У відповідності до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності -шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
У відповідності до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
03.10.2008 року податковим органом сформовано першу податкову вимогу №1/256 на суму 467,82 грн., яка 03.10.2008 р. направлена відповідачу (а.с19, 20), та другу податкову вимогу від 10.11.2008 року, яка розміщена на дошці оголошень. Зазначена податкова вимога не була відкликана позивачем у порядку ст.60 Податкового кодексу України.
У встановлені строки заборгованість в сумі 8 037,96 грн. відповідачем сплачена не була.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що факт заборгованості з орендної плати Фермерського господарства «Світанок 3000»в сумі 8 037,96 грн. знайшов підтвердження в ході судового розгляду, а позивач має всі підстави передбачені законом, для звернення до суду з адміністративним про стягнення такої заборгованості.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 -163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Фермерського господарства «Світанок 3000», код ЄДРПОУ 35189828 (27605, с.Бережинка, Кіровоградського району Кіровоградської області, пров.Садовий, 1 А, р/р №26000000053106 в АКБ «Укрсоцбанк», м. Київ, МФО 300023) на користь Державного бюджету України в особі Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції (р/р №33210812700218, одержувач: Первозванівська сільська рада, банк: ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО: 823016, код 23684886, код платежу 13050230) податковий борг з орендної плати з юридичних осіб Первозванівської сільської ради у сумі 8 037,96 грн. (вісім тисяч тридцять сім грн. 96 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її проголошення.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду С.В. Могилан
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2011 |
Оприлюднено | 23.05.2012 |
Номер документу | 24080762 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
С.В. Могилан
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні