Постанова
від 28.03.2012 по справі 1170/2а-289/12
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2012 року Справа № 1170/2а-289/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробнича фірма “Кран” про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути кошти з рахунків ТОВ “НВФ “Кран” на суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 15455 грн. 73 коп..

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” не сплачено узгоджені суми податкового зобов'язання по податку на додану вартість за період з серпня по листопад 2011 року, у зв'язку з чим, Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією прийнято податкові повідомлення-рішення, якими відповідачу визначено суми податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість. Таким чином, на думку позивача, за відповідачем рахується узгоджений, непогашений податковий борг з податку на додану вартість в сумі 15455 грн. 73 коп..

Представник Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції в судове засідання не з'явився, подавши до суду заяву про розгляд справи за його відсутності (а.с.48).

Представник ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” в судове засідання не з'явився.

Судом, за адресою, зазначеною у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, неодноразово направлялись, рекомендованими листами із зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, повістки про виклик до суду відповідача, які повернуто на адресу суду.

Згідно ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, у розумінні ч.11 ст.35 КАС України, відповідач вважається повідомленим про дату, час та місце судового засідання належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи те, що представник позивача в судове засідання не з'явився, подавши заяву про розгляд справи за його відсутності, а також неявку відповідача в судове засідання, який про розгляд справи був повідомлений належним чином, суд вважає можливим здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” зареєстровано виконавчим комітетом Олександрійської міської ради Кіровоградської області, що підтверджується витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та перебуває на обліку в Олександрійській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податку на додану вартість. (а.с.6, 33-35)

Судом встановлено, що ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” подано до податкового органу декларації з податку на додану вартість за серпень, вересень, жовтень, листопад 2011 року, якими самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість за даний період. (а.с.12-15, 20-23)

Відповідно до пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) –протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Також, статтею 203 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, а тому податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, є узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Таким чином, податкове зобов'язання, самостійно визначене ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” у податкових деклараціях з податку на додану вартість за серпень, вересень, жовтень, листопад 2011 року, є узгодженими.

Відповідно до акту Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції №0002121520 від 28.10.2011р. про результати камеральної перевірки своєчасності сплати ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” податку на додану вартість до бюджету, перевіркою встановлено порушення відповідачем п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, що полягало у несвоєчасній сплаті податку на додану вартість в сумі 1460 грн. (а.с.16).

Згідно акту Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції №0002561520 від 15.12.2011р. про результати камеральної перевірки своєчасності сплати ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” податку на додану вартість перевіркою встановлено порушення відповідачем п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, що полягало у несвоєчасній сплаті податку на додану вартість в сумі 3000 грн. (а.с.18).

Відповідно до ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

У зв'язку з виявленням вищезазначених порушень відповідачем чинного законодавства України, Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією прийнято податкове повідомлення - рішення №0002121520 від 28.10.2011р., яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 292 грн., а також податкове повідомлення - рішення №0002561520 від 15.12.2011р., яким відповідачу визначено суму штрафу у розмірі 600 грн. (а.с.17, 19). Дані податкові повідомлення-рішення було отримано відповідачем у встановленому законом порядку, та останнім не оскаржувались, що свідчить про їх узгодження.

Доказів оскарження відповідачем даних податкових повідомлень-рішень суду не надано.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про визначення Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією відповідачу суми податкового зобов'язання в межах компетенції податкових органів та відповідає виявленим порушенням.

Відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;

Згідно п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно розрахунку податкового боргу відповідача станом на 23.01.2012р., заборгованість ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” зі сплати пені становить 553,31 грн. (а.с.10).

Зворотній бік облікової картки платника податків ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” свідчить про часткове погашення відповідачем податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 3296,58 грн. (а.с.11).

Таким чином, станом на 23.01.2012р., за ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” рахується податковий борг в сумі 15455 грн. 73 коп..

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 вищезазначеного Кодексу податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку з несплатою ТОВ “Науково-виробнича фірма “Кран” податкового боргу з податку на додану вартість в установлені законодавством строки, податковим органом, відповідно вищенаведеної норми, надіслано на адресу останнього податкову вимогу №22 від 31.01.2011р., яку отримано відповідачем, про що свідчать відмітка в корінці податкової вимоги (а.с.24).

Доказів погашення відповідачем податкового боргу з податку на додану вартість та пені в загальній сумі 15455 грн. 73 коп. суду не надано.

Відповідно до ч.1 ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому, стаття 67 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов‘язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно пп.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності –шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають обставинам та матеріалам справи, підтверджені належними та допустимими доказами, та підлягають задоволенню

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробнича фірма “Кран” (код ЄДРПОУ: 20650639) на користь Державного бюджету України, в особі Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 15455 (п'ятнадцять тисяч чотириста п'ятдесят п'ять) грн. 73 коп. у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю “Науково-виробнича фірма “Кран” (код ЄДРПОУ: 20650639).

Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Т.М. Кармазина

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.03.2012
Оприлюднено23.05.2012
Номер документу24081071
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1170/2а-289/12

Ухвала від 28.03.2012

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Т.М. Кармазина

Ухвала від 30.01.2012

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Т.М. Кармазина

Постанова від 28.03.2012

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Т.М. Кармазина

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні