ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/636/12
"12" березня 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Стасюк А.В.
за участю:
представника позивача Катюк У.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції (Лановецьке відділення) до об'єднання підприємств громадського харчування Лановецького споживчого товариства про стягнення податкового зобов'язання, суд -
В С Т А Н О В И В:
Збаразька міжрайонна державна податкова інспекція (Лановецьке відділення) (далі-позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до об'єднання підприємств громадського харчування Лановецького споживчого товариства (далі-відповідач) про стягнення податкового зобов'язання.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами, яка відповідачем добровільно не погашена на загальну суму 910,50 грн. по платі за землю.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала з мотивів, викладених у позовній заяві та просила позов задовольнити, зокрема стягнути з відповідача заборгованість по платі за землю в сумі 910,50 грн.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надходило, заперечень проти позову не надали, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлялися належним чином,шляхом направлення судової повістки за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, що є підставою для розгляду справи у відсутність відповідача на підставі наявних у справі доказів
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представника позивача суд вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
Згідно п. 15.1 ст.15 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Об'єднання підприємств громадського харчування Лановецького споживчого товариства зареєстроване як юридична особа Лановецькою районною державною адміністрацією 07.06.1995 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.
Відповідач перебуває на обліку в органах податкової служби з 09.06.1995 року як платник податків і відповідно до ст.67 Конституції України та ст.36 Податкового кодексу України на нього покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до п.6.2 ст.6 ПК України, збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Згідно п.14.1.156 ПК України податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Пункт 14.1.175 передбачає, що податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 49.2. ст.49 Кодексу платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пункт 57.1 ст. 57 Податкового кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно п.3 ст.287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцем знаходження земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового місяця.
Станом на 17.02.2012 року за відповідачем рахується заборгованість по платі за землю в сумі 910,50 грн. Вказана заборгованість підтверджується розрахунком податкового зобов'язання перед бюджетами та державними цільовими фондами (а.с.9).
До 01.01.2011 року питання стягнення податкового боргу регламентувались Законом України від 21.12.2000 року № 2181 -III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон № 2181). Відповідно до Закону № 2181 податковим органом вживались заходи щодо погашення податкового боргу платника податків, зокрема надіслано перша податкова вимога №1/63 від 1 серпня 2005 року та друга податкова вимога №2/79 від 5 вересня 2005 року для погашення сум податкової заборгованості.
Виконанням податкового обов'язку згідно п.38.1 ст.38 ПК України визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (ст.31 ПК України).
До функцій податкового органу згідно статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби України є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень (п.41.5 ст.41 ПК України).
До функцій податкового органу згідно статті 10 Закону України №509-ХІІ від 04.12.1990 року «Про державну податкову службу в Україні»із змінами та доповненнями входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини;
В судовому засіданні доведено, що відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі сплачено узгодженні суми податкових зобов'язань та суми податкового боргу, що призвело до виникнення податкового боргу перед бюджетами та державними цільовими фондами на суму 910,50 грн.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з об'єднання підприємств громадського харчування Лановецького споживчого товариства (вул. Грушевського, 2, м. Ланівці, Тернопільська область, ідентифікаційний код 01767152) податкову заборгованість (податкове зобов'язання) по платі за землю в сумі 910,50 грн. (дев'ятсот десять грн. 50 коп.), яку необхідно перерахувати на рахунок №33219811700368 бюджету Молотківської сільської Ради в ГУДК в Тернопільській обл. код платежу: 13050100.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 15.03.2012 р.
Головуючий суддя Данилевич Н.А.
копія вірна
Суддя Данилевич Н.А.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2012 |
Оприлюднено | 22.05.2012 |
Номер документу | 24083093 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Данилевич Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні